#GNOME AND LIFE


Ahojte!

Dneska som mal v pláne úplne iný príspevok, ale keďže moje diy nevyšlo (skúsim ho zajtra znovu), dneska som si pripravila niečo iné.
Určite poznáte to prirovnanie život je ako sínusoida raz si hore raz si dole, ako trpaslík ktorý stúpa na kopec a keď to najmenej čaká niekto mu podkopne nohy a klesá.  
To ma núti zamyslieť sa, prečo to tak je?
Prečo život nemôže byť len dobrý?
Prečo nemôžeme byť stále hore na kopci a pozerať sa na krásny výhľad?
Prečo keď si najviac užívame krásny výhľad musíme spadnúť do tmy a po malých kúskoch sa škriabať hore?
Aj napriek tomu že tento proces sa deje každému z nás nie všetci ľudia nás chápu, keď nemáte svoj deň.

Tu by som sa chcela trochu pozastaviť.
Prečo si necháme pokaziť krásny deň nejakým blbým trpaslíkom, ktorý spadol z kopca a my musíme spadnúť sním? 

Veľa ľudí u nás na Slovensku nie je zvyknutá keď sa na nich niekto len tak na ulici zničoho nič usmeje, ak sa dotyčný človek dokonca aj pozdraví, nevieme ako reagovať pretože je to pre nás niečo neznáme a nepoznané. A poviem Vám, (ale toto určite viete ak ste už niekde cestovali), že toto nie je v zahraničí neobvyklé.

Na začiatku tohoto roku som si dala predsavzatie.
Chcem aby sa zo mňa stal lepší, milší a nápomocnejší človek ako doteraz.
Trochu som na to pozabudla a neviem či sa mi to až tak moc darilo.
Kvôli tomuto som sa rozhodla pre tento článok. Aby sme si všetci uvedomili, že aj zo zlého dňa sa dá vyčarovať milý a pekný aj keď je pravda, že nie vždy máme chuť a silu snažiť sa. Predsa len, vzdať sa, pustiť smutné pesničky do uší je o trošku jednoduchšie.
A preto každé ráno, keď vstanete povedzte si sami pre seba či chcete aby váš deň bol milý, usmievavý alebo smutný a pochmúrny.
Ak je váš deň veselý a vidíte na ostatných ľuďoch, že ich ten veselý zrovna nie je,  skúste ho vylepšiť maličkosťami pretože maličkosti niekedy znamenajú viac ako veľké veci. (veľmi veľké klišé viem)

zdroj pinterest
 


 


Ste skôr optimista alebo pesimista?  Ceníte si, keď vám niekto spríjemní deň niečím maličkým?  Máte nejaký zaujímavý zážitok v spojitosti s touto témou? see you soon xoxo

Komentáre

 1. Chválim za predsavzatie a držím palce. :) Mojím názorom je, že bez tých zlých dní (a čokoľvek iného nepríjemného) by si väčšina - ak nie všetci - z nás neuvedomovala a nevážila to dobré. A s tými úsmevmi... niekedy ma až zaráža, ako človek na mňa dokáže zazrieť, keď sa naňho usmejem. Niežeby ma to trápilo, len to nechápem.
  SweetSunshine

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Jeeej, to je pekné:) Máš pravdu, aj ja sama som ako na sinusoide a kiežby to bolo tak iba počas týždňa, avšak ono to je aj počas dňa, zobudím sa s dobrou náladou, tak sa stane niečo, prečo zvyšok dňa hundrem a napokon ma ešte aj stihne niekto rozveseliť, čím opäť nadobudnem dobrú náladu. Ibaže ono je to tak zbytočné. Mali by sme sa tešiť zo všetkého čo máme a radovať sa s maličkostí.

  A inak, keď som bola v Amerike, tak to bolo na bežnom poriadku, že si neznámi ľudia chválili tričká, usmievali sa na seba, pokrikovali po sebe, toto mi u nás veľmi chýba. Sme príliš zatrpknutí.
  Lily of the valley

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)