#ICE CREAM

7/06/2016

Ahojte!

Stále prebieha prvý týždeň prázdnin a ja sa cítim ako keby som bola doma už mesiac. Je super, že to ide takto pomaly, dúfam, že to takto pôjde celé dva mesiace.
Môj deň je vždy veľmi oddychový, pomalý a plný dobrého jedla.  Prázdniny sú úžasné aj v tom, že mám čas si urobiť dobré, zdravé jedlo a nevadí mi ak príprava trvá viac ako 20 minút pretože teraz si môžem dovoliť stráviť čas nad niečím takýmto.

Dnes poobede som dostala chuť na zmrzlinu, a keďže v mrazničke žiadna nebola  ale boli tam jahody. Tak  že si urobím domácu zmrzlinu.

 BUDEME POTREBOVAŤ:
 • Mrazené ovocie
 • Jogurt (ja som použila biely, grécky ale myslím si že by to bolo ešte lepšie s nejakým vanilkovým)
 • Ovocie podľa chuti, orechy, granolu (nemusíte ale mne to v tom chutí) 

POSTUP:
Je to úplne jednoduché, mrazené ovocie rozmixujemem s jogurtom a dochutíme medom alebo iným sladidlom. Na záver som na zmrzlinu dozdobila ovocím a chia semiačkami.

TYP: Ak chcete aby konzistencia zmrzliny bola čo najviac podobná zmrzline dajte jogurt na cca hodinu do mrazničky nech trochu zamrzne. Bez toho to bude skôr taká roztečená zmrzka. A ak chcete konzistenciu skutočnej zmrzliny, dajte hotovú zmes do mrazničky. 


 Ako zatiaľ prázdninujete? Aj vám to ide tak pomaly?


see you soon xoxo

You Might Also Like

7 komentárov

 1. Ten gif je dokonalý! :D Vlastne aj celý recept! :) Určite vyskúšam ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Presnee, aj ja mám pocit, že sa ten čas neskutočne vlečie, čo ma na jednej strane trochu irituje, no na druhej, ako píšeš, si to aspoň môžem viac užiť:) Pred rokom som robila prvý krát moju domácu zmrzlinu a bola lepšia, ako tá z obchodov alebo zo zmrzlinárni, takže som s výsledkom bola nesmierne spokojná. Tohto roku sa mi žiaľ nepodarila, no musím to zase vyskúšať lebo som z tvojho príspevku dostala na ňu chuť! :D♥
  Lily Of the Valley ││ Facebook page

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Mne sa čas vlečie len na brigáde :D. Mňamy, takúto zmrzku som si ešte nerobila (aj keď je to super easy), takže musím skúsiť :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Já už mám naopak prázdniny měsíc, ale stále mám pocit, jako kdyby to byl teprve tak týden, čas mi nějak strašně rychle utíká :D Tvoje domácí zmrzka vypadá super :)

  Beauty News | Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tak tá vyzerá skvelo! Asi ju nikedy vyskúšam aj ja :D
  The Noela

  OdpovedaťOdstrániť
 6. To vypadá skvěle a určitě to i dobře chutná. Zrovna jsem měla hut na zmrzlinu, děkuju za tip ♥ Máš moc pěkný blog, líbí se mi tvůj styl psaní, dávám odběr, taky píšu blog, budu moc ráda za komentář či odběr :) www.fitfoodhealthy.cz

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.