CHRISTMAS MOODBOARD

   Zavriem oči. Snívam. Snívam o krajine posiatej snehom. O mojich detských časoch. Ako sme sa vonku hrávali, stavali studených snehuliačikov s hrejivým úsmevom na tvári. V očiach nám žiarili iskričky len pri pohľade na padajúci sneh. Pri ozdobovaní stromčeka sme sa tešili z každej jednej zavesenej vianočnej gule. Pri pečení vianočných koláčov sme sa mamine plietli pod nohy. Stávali sme sa na špičky aby sme čo to uvideli na kuchynský pult kde sa diali všetky tie zázraky. Na štedrý večer sme zaspali veľmi skoro. Z toľkého šťastia, a mágie sme sa veľmi rýchlo unavili. Ráno sme natešene skoro vystali a ďakovali Ježiškovy za všetky tie darčeky. Tešili sme sa na staré mami, starých otcov a všetky tie dobroty, ktoré sa u nich vždy skrývajú.
   Snívam o úzkych uličkách lemovaných krásnymi, nízkymi, tehlovými domčekmi posypanými snehom. Do jedného z nich vchádzam. Pri vchode ma očarí vôňa medovníkov, a pocit domova. Teraz sa už na špičky stávať nemusím aby som dovidela na kuchynský pult. Už stojím za ním a spolu s maminou varíme a pečieme. Pozerám sa z okna a vidím deti. Stávajú snehuliaka, tak ako som zvykla aj ja. Vedľa okna na skrinke stojí fotka. Fotka môjho malého ja usmiateho pod stromčekom na kolenách môjho starkého a zvyškom rodiny okolo nás.
   Otváram oči, ktoré mi zalievajú slzy. Uvedomujem si o čom Vianoce sú, akú veľkú silu, moc a čaro majú. 


Komentáre

  1. Krasne napisane...Vianoce nie su len o odbalovaní darčekov ale o otvárání našich srdc ♡♡♡

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Joj, tak pekne si to napísala! Veľmi sa teším, že vianočný čas už nadišiel, len mi je ľúto, že v tomto uponáhľanom svete, si to človek ani nedokáže vychutnať, možno až vtedy keď už nastanú prázdniny, no dovtedy je to všetko ešte o škole a stresujúcom naháňaní darčekov a všetkého okolo toho. Avšak, úprimne sa teším na všetky tie maličkosti, ktoré nás čakajú, ozdobovanie stromčeka, pečenie, spievanie vianočných pesničiek atď. :)

    Lily of the valley

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)