MY MUSIC EVOLUTION

Povedala som si, že budem písať príspevky o veciach, ktoré milujem a hudbu milujem nadovšetko.

Hudba. Počúvame ju keď sme veselý, keď sme smutný, keď ideme v aute, keď ideme vo vlaku, autobuse, keď sa len tak prechádzame, keď nechceme počúvať iných, keď sa chceme izolovať od iných, keď chceme plakať, keď chceme prerušiť tajomné ticho, keď chceme tancovať, keď sa učíme… Počúvame ju denno-denne.
Pre mňa ( a väčšinu z nás) je hudba neodmysliteľnou súčasťou života.
Moja hudobná cesta bola veľmi zaujímavá. Ako malé dieťa som mala okrem Manadrinky Darinky a Hitov Majstra N neskutočne rada piesonku od Las Ketchup - The Ketchup Song (Asereje). Pamätám si, že vždy keď toto hralo v rádiu hneď som si išla svoje tanečky z klipu a spieval slova, ktoré som zachytila (väčšinou to bola veľmi zaujímavá angličtina).

Obdobie základnej školy sa nieslo v znamení československých hitov. Musím Vám tu vypichnúť tie najlepšie a to určite Ewa Farna - Mels me vubec rad, 
Darina Rolincova - Čo o mne vieš. Na tieto piesenky sme si v družine s kamarátkami nacvičovali choreografie a spievali do telefónov ako mikrofón. Ešte ak ostanem pri československých hitoch nesmieme zabudnúť na Božského Káju, 
Helenu Vondráčkovú a môjho srdca šampión Jaromír Nohavica a jeho piesonky Kapr, Kozel a Pite vodu. A určite musím spomenúť hity Hannhy Montany a podobné záležitosti.

Presúvame sa smerom k druhému stupňu kde na jeho začiatku som počúvala
 totálne … to znamená pop (bez urážky niektoré popové piesonky sú pekne) 
Selena Gomez, Demi Lovato, One Direction, Justin Bieber. Joj no, hľadala som sa. To je moje jediné ospravedlnenie.
Ako som začala chodiť na Shakers začala som sa zaujímať o hip-hop a teraz tu stojí milovníčka oldschoolovej hudby na ktorú nedám dopustiť. Ale nesmiem zabudnúť na fázu deviaty ročník kde som objavila miláčikov The 1975, Arctic Monkey a pod.
 
Dnes počúvam všetko. Od rocku po klasiku keď sa učím. Vybrala som si najobľúbenejšie štýly a piesonky a pripravila som Vám tu 5 playlistov s mojimi topkami.

Taktiež nepohrdnem housíkom, funkom (ktorý som v podobe Bruna Marsa zamiešala do R&B playlistu). Ale tieto žánre nemám až tak napočúvané čiže playlist by bol biedny. 

Toto bol pre mňa veľmi nostalgický príspevok. Aká bola vaša hudobná cesta? Našli ste sa v niektorých pesničkách? A čo počúvate teraz? Máte nejaký štýl ktorý naozaj nemáte radi? (u mňa to je DNB)

Komentáre

 1. Super článek :) ano, érou Hannah Montany si prošla snad každá holka :D, Alternativ poslouchám také a moc se mi to líbí :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak to je úchvatnej článek.
  Mám z toho taky nostalgickou náladu. To byly časy.

  Prolhaná Mrcha

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Pre mňa taktiež hudba znamená neoddeliteľnú súčasť môjho života. Najviac si milujem brávať do auta keď niekam cestujeme či už na kratšie alebo dlhšie vzdialenosti!

  IVANNA/IVANXNA.BLOGSPOT.SK

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Já miluju alternative a indie pop, to jsou pro mě ty absolutně nejvíc top žánry. Mými nejoblíbenějšími umělci (no, vlastně umělkyněmi) jsou Marina and the Diamonds a Lana Del Rey, pak taky Foxes, Zella Day, Melanie Martinez, Dua Lipa, Halsey, Lady Gaga (ta už se od svého nového alba Joanne, očividně, taky počítá do indie/alternative..?) nebo Banks. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Las Ketchuuuup ježííš na tom sme všetci fičali :D :D
  Drew's Beauty

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)