CREATIVITY

Kreativita. V našom školstve celkom potlačovaná. (česť výnimkám) Ale prečo? Prečo by prírodovedné predmety a presné vedy mali byť dôležitejšie ako niečo čo je jedninečné a len naše?
Ja študujem na gymnáziu kde keď neštudujete matematiku, fyziku či biológiu ste absolútna nula. A ak náhodou nikto chce ísť na umeleckú školu tak sa Vám vysmejú do tváre. Áno takto náš štát podporuje mladých kreatívnych ľudí.
Keďže v škole ma o moje kreatívne chvíľky uberajú musím to vo svojom voľnom čase doháňať aby som poklad ktorý nás robí jedinečnými nestratila. Preto tu mám dnes pár typov ako si zlepšovať vašu kreativitu.
Creativity. In our country, schools are suppressing creativity. But why? Why should science be more important than something that is so unique and only ours? I am studying at a high school where if you don't study math, physics or science you are nothing. If you would like to go on some art school, then they will laugh in your face. Yes, this is how our state supports young and creative people.
Because I cannot develop my creativity in my school, I have to work harder at home to do not lose the treasure that makes us unique. So, today's post will be about some tips how to work on your creativity.


https://www.instagram.com/trendsetterka.pejka/


 1. Nechajte si čas aj na posedenie so samým sobou. Samota nemusí byť len depresívna. Podľa mňa, každý z nás, či aj ten najväčší extrovert, pár hodín samoty do týždňa potrebuje. Ale neseď doma, choď sa prejsť alebo zájdi na kávu. Vedci tvrdia že naša kreativita sa zlepšuje keď rozmýšľame nie v úplne tichom priestore pretože náš mozog sa musí viac sústrediť a tým aj viacej pracovať. 
  Have some time just for yourself. Loneliness don't always have to be depressing. As regards my, I think everybody, even the biggest extrovert, needs to be a few hours on his own. Do not spend this time with yourself only at home, but go for a walk or go to the coffee shop. Scientists claim that our creativity is improved when we are thinking in not totally quiet room because our brain has to concentrate more and therefore work harder.
 2. Inšpiruj sa. Medzi slovíčkami inšpirácia a kopírovanie je obrovský rozdiel ale veľmi tenká hranica. Nemám moc rada všetky tieto masové trendy.  Nám na tanečných workshopoch rozprávali, že ak sa nám nejaký pohyb páči máme si ho zobrať a posunúť ho na iný level. Presne toto isté sa dá preniesť do hoci akej inej oblasti života. 
  Get inspired. The difference between the words inspiration and copying is huge, but the borderline is too thin. I don't like those mass trends too much. At our dancing workshop, we have been told that if you like something you should take it and put it on a different level. You can use this saying in every aspect of life.
 3. Snívaj. Áno, viem je to klišé, polovica zo spomenutých vecí je klišé, ale ono je to všetko vážne pravda. Ako povedal Ernest Hemingway: „Mali by ste snívať. Všetci najúspešnejší ľudia boli rojkovia.“.  
  Dream. Yes, I know it's cliche, half of the things mention in this article are cliche, but honestly, they work. As Ernest Hemingway said: “You ought to dream. All our biggest businessmen have been dreamers.”
 4. Tvor aj keď to nie vždy vyjde podľa tvojich predstáv. Nie všetko vždy musí byt dokonalé. Zoberme si ľudí. Ani my nie sme dokonalý a predsa (asi) sme to najvyspelejšie na na našej planéte. (aspoň to ľudia tvrdia).        
  Make things even if it's sometimes not what you want it to look like. Not everything needs to be perfect. Even we are not perfect and we are the advanced species on our planet (at least that's what people say)
 5. Knihy. Je pravda, že knihy pomáhajú rozvíjať fantáziu či kreativitu, ale teraz by som chcel naviazať na iný typ kníh. Knihy, ktoré sú stvorené na to aby ste sa mohli vyblázniť s vašou kreativitou. Reč je o knihách spisovateľky Keri Smith. Nič Vám to meno nehovorí? Ale názov ako Wreck this journal, Mess či This is not a book ste už určite počuli. Ja tieto knižky milujem. Veľa krát si nevieme vybrať čo by som chcela tvoriť a tieto knižky mi dávajú voľnosť, ale zároveň ma trošku usmerňujú akým smerom sa pohybovať.
  Books. It's known that books help us to improve our imagination and creativity, but I would like to talk about the different type of books. Books which are made to help you to go crazy with your creativity. We are talking about books from the author Keri Smith. Don't you recognize this name? Have you ever heard about books such as Wreck this journal, Mess or This is not a book? I love those books. It happens me really often that I want to create something, but I can't decide what I want to create and those books give me ideas what to do but on the other side I still have total freedom.

Si aj ty kreatívna duša?
Are you a creative person? 

Komentáre

 1. Je veľká škoda, že to na Slovensku takto funguje. Na základných školách sa ešte ako-tak snažia, my sme na strednej mali v prvom a druhom ročníku "Umenie a kultúru", kde sme si buď čítali nudnú učebnicu alebo pozerali filmy. Koniec. Podporovanie kreativity absolútne nulové. Najhoršie na tom je, že ak už v detstve nedáme deťom priestor zistiť, či v sebe skrývajú nejaký talent, tak ako ho v sebe majú nájsť samy? Neviem si reálne predstaviť, aby každý rodič chodil s dieťaťom po všetkých krúžkoch a skúšal, či bude mať talent na kreslenie, tancovanie alebo hranie na klavír. Jednak to stojí množstvo peňazí a prihlásiť dieťa na spoločenské tance, po dvoch hodinách zistiť, že ho to absolútne nebaví a potom sa dohadovať s učiteľmi, aby sa mohli odhlásiť uprostred roka je tiež nezmyselné. Ja chápem, že teraz nemôže každá škola kúpiť všetky hudobné nástroje a nechávať žiakov, nech v sebe objavujú Mozarta, ale určite by mali viac podporovať kreativitu.
  Každopádne - krásny článok! ❤
  A STYLISH BEE // Facebook Page

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Súhlasím s tebou. My máme teraz v druháku tiež predmet umenie a kultúra a musím povedať že učiteľka sa celkom snaží ale nie každý to vie oceniť čiže tak tie hodiny aj vyzerajú. Je to škoda, veľká škoda ak niekto nepríde na svoj talent...

   Odstrániť
 2. Páni opravdu nádherný článek <3 :)7

  -A- from thatismylifeandblog.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nádherné fotky, tá prvá kresba je prekrásna! A veľmi sa mi páči bod inšpiruj sa a ako si to napísala, že medzi inšpirovaním a kopírovaním je veľmi tenká hranica, myslím, že na to veľmi veľa ľudí zabúda!

  LILY OF THE VALLEY

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)