TRAVELLING

Cestovanie. Asi som ešte nestretla človeka, ktorému by srdiečko netúžilo po spoznávaní nových krajín, kultúr. Vždy ma fascinovalo cestovanie s batohom na pleciach. Zbaliť sa a odísť. Mať pocit slobody, zažiť pravé dobrodružstvo, mať pocit že žijem naplno. Ale na takéto cestovanie som asi až moc bojko. Neviem si predstaviť ako by som zvládla takéto cestovanie, keď stále v noci po zhasnutí svetla utekám do postele aby ma náhodu niečo v tme nezjedlo. Haha. Dúfam, že z toho raz vyrastiem a možno sa raz odvážim aj na takýto typ dovolenky. Dovtedy mi stačia typické hotelové dovolenky.
Tento príspevok bude taká zmeska miest ktoré som navštívila a páčili sa mi a miest ktoré by som v budúcnosti rada navštívila.
Travelling. I think I have never met someone whose heart doesn't want to explore new countries and cultures. I have always been fascinated by backpacking holiday. Pack your stuff and go. Have a feeling of freedom, live an adventurous life, but I think I'm not the type of person for this kind of travelling. I can't imagine how I could handle this type of travelling when I still run to my bed in the night when everywhere is dark and I'm afraid that something might eat me. Maybe (I hope so) I will not be that milksop someday. Right now I'm still satisfied with the basic holiday at hotels.
This post will be kind of mixture of places where I have already been and places where I would like to go. 

Slovensko
Žijeme v prekrásnej krajine a veľa z nás si to neuvedomuje. Máme krásne hory, nádhernú prírodu, príjemné podnebie a aj tak máme za potreby hľadať len nedostatky. Okej je pravda, že aj ja som z tých, ktorý by radi v budúcnosti bývali v zahraničí (možno sa táto výpoveď časom zmení) ale zatiaľ, pokiaľ som tu, sa snažím si Slovenska užiť čo najviac.
Slovakia
We live in beautiful country and loads of us are not aware of this fact. We have beautiful mountains, glorious nature, pleasant weather and even though we are still looking for bad things about our country. Okay, it's true that even I would like to live abroad one day (this statement might get changed someday), but so far I am living in Slovakia I try to enjoy my country as much as possible.

Svet
Myslím si, že čo sa týka miest ktoré som doposiaľ videla som taký zlatý stred. Ani nie málo, ale ani nie polku sveta. Ak by ste ma nechali v Egypte, po toľkých razoch čo som tam bola už by som sa tam nemohla stratiť. Jednoducho nemohla to by bolo trápne.
World
In a number of places, I have visited I think I am somewhere in the middle. I have not seen only a few places, but as well, not half of a world. If you left me in Egypt, I wouldn't lose there because I have been there so many times. Hah. If I got lost, it would be awkward.


A čo by som do budúcna chcela vidieť?
Ach, všetko. Neskutočne moc ma lákajú severské štáty, Island, Francúzsko, Španielsko, Latinská Amerika, Mexiko, Aljaška, Jamajka, Kuba, Bali, Galapágy, Hawaii, Austrália, Tokio a pravdepodobne aj New York.
Where would I like to go in the future?
Oh, everywhere. I would like to go to northern states, Island, France, Spain, Latin America, Mexico, Alaska, Jamaica, Cuba, Bali, Galápagos Islands, Hawaii, Australia, Tokyo, and New York as well.


Kde ste vy doposiaľ boli? Aké sú vaše cestovateľské sny?
Where have you been so far? What are your travel dreams?

Komentáre

 1. Nádherný článek :) K cestování mám stejný vztah a také mám mnoho míst kam se chci podívat. Jedno z nich si mohu odškrtnout jelikož v neděli tam odlítám a nemůžu se dočkat <3

  -A- from thatismylifeandblog.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Úuú hneď by som niekde išla aj ja. Prajem krásny výlet. 🙈

   Odstrániť
 2. Super článok, všetky tie miesta a krásy sveta. Je neskutočné, že toto všetko je na jednom mieste- Zemi, a pri tom na každom jednom z tých miest je to úplne iné, to ma veľmi fascinuje! Inak fotky zo škótska mi mierne vyrazili dych, faktže wau!

  LILY OF THE VALLEY

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Krásne fotky, ja som tiež písala pred nedávnom podobný článok...mňa láka snáď všetko :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Skvělý blog! Jdu pročítat články. xxx
  http://girlvp.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ja mám v pláne precestovať značnú časť sveta, uvidím ako sa mi to podarí :D najďalej som zatiaľ bola v Japonsku a mám tak necelú polovicu Európy, pričom ma v blízkej dobe čakajú 2 nové krajiny a do konca roka ich určite bude ešte viac:) Bali bol mojim snom, ale už sa tam každý trepe, tak už to bude dosť pokazené turistami :/
  http://thenoela.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)