WHAT TO WATCH

(všetko čo tu píšem je len môj subjektívny názor)
Seriály. Nikdy som nebola taký veľký fanúšik seriálov. Vždy som viac preferovala filmy. Ale keďže v poslednej dobe ma v kinách neoslovuje až tak veľa vecí prešla som na seriály. Cítim sa trošku ako keby som moje milované filmy podvádzala pretože filmy sú to čo chcem študovať a ak budem mať šťastie filmami sa chcem živiť. Ale keď nad tým tak rozmýšľam nad hodinovým seriálom a filmom nie je až taký rozdiel.
Dnes by som Vám chcela dať štyri typy na veľmi dobré seriály.

http://www.imdb.com/title/tt3920596/
Tento seriál by som mohla zaradiť medzi tie najlepšie aké som kedy videla.
 Či hovoríme o príbehu, hereckom obsadení, stvárnení postáv alebo všeobecnom spracovaní seriálu.
Jedná sa o mini sériu z dielne HBO. Veľmi zaujímavý a až do konca seriálu nevyriešený príbeh dopĺňa prekrásne prímorské prostredie bez ktorého by seriál nebol to čo je. Ďalší veľký vplyv na dej seriálu je určite hudba a taktiež veľké retrospektíva. Páči sa mi ako sa v seriály prelínajú dve dejové línie.
Nechcem tu spomínať obsah a odporúčam si seriál pozrieť len tak a nečítať si o ňom dopredu. Preto Vám len poviem, že príbeh je o ženách, matkách a ich problémoch. Taktiež sa mi páči, že v seriály nemáme len jednu hlavnú postavu ale dokonca tri.
Poslednú vec ktorú by som chcela spomenúť je prekrásna schopnosť využitia ticha. Nie každý dokáže využiť len obraz bez hovoreného slova.
Nie, nebojte sa, v seriály sa rozpráva, niekedy až moc, ale len posledná epizóda sa zahráva s tichom.http://www.imdb.com/title/tt1837492/?ref_=tt_rec_tt
Pre veľa z vás určite seriál o ktorom ste čo to počuli. Seriál pochádza z originálnej tvorby Netflixu, o ktorom už dávno vieme, že seriály mu idú na výbornú. 13 reasons why je ďalším dôkazom.
Seriál je o dievčati menom Hannah (Katherine Langford), ktorá spácha samovraždu a zanechá za sebou 13 kaziet v ktorých odhaľuje dôvody kvôli ktorým spáchala samovraždu.
Prvá polovica seriálu sa celkom ťahala a hlavným dôvodom prečo som ho pokračovala pozerať bola zvedavosť ako to všetko dopadne. To pravé orechové začalo až od Clay-ovej pásky.
Veľmi sa mi páči herecký výkon hlavnej postavy Clay-a (Dylan Minnette), ktorý svoju postavu stvárnil dokonalo. Jediná vec čo mi trošku vadila je, že v seriály sa nachádza pre mňa viacej postáv než obvykle a v prvých dieloch som sa celkom strácala kto je kto, ale časom sa to vylepšilo.http://www.imdb.com/title/tt2084712/?ref_=nv_sr_1
Prvé dva seriály bolo trošku z iného súdku ako nasledujúce dva. Tentoraz sa bude jednať o oddychovú romantickú komédiu.
Hlavná hrdinka Gabi (Emily Osment) je začínajúca kuchárka, ktorá dostane prácu u miliardára Josh-a (Jonathan Sadowski). Zrejme už tušíte o čom seriál bude. Áno, originalita v tomto seriály trošku stagnuje, ale zato zábava graduje.
Ja som sa do tohoto seriálu vložila až príliš moc a všetky chvíle som prežívala spolu s hlavnou postavou. Taktiež nemôžem zabudnúť na zvyšné postavy a ich neskutočne dobré hlášky. Seriál po ročnej pauze zas pokračuje tak si ho nenechajte ujsť.http://www.imdb.com/title/tt5031234/
Posledný seriál by som zas zaradila do oddychovej kategórie. Tento seriál je pomerne nový a u nás som videla zatiaľ len prvých 5 epizód. Seriál je inšpirovaný dielom a filmom Time Machine.
Ukazuje dobrodružný príbeh vedca a spisovateľa H.G. Wells
 (Freddie Stroma), ktorý zostrojil stroj času cez ktorý jeho doposiaľ neodhalený “kamarát” Jack the Ripper (Josh Bowman), sériový vrah utečie do prítomnosti. H.G. Wells cestuje za ním v snahe dostať ho naspäť do 19 storočia.
Seriál je krásnym ukazovateľom dnešnej doby.
Ak máte radi pekných hercov, britský prízvuk, chovanie gentlemanov či dobrého záporaka seriál si nenechajte ujsť.

(všetky fotky sú z google a upravené mnou)


Poznáte tieto seriály? Aký je váš názor na ne? Aké seriály pozeráte vy? 

Komentáre

 1. ja som absolútny filmovo-seriálový maniak :D videla som toho fakt asi až moc ale stále hľadám dačo nové takže ďakujem krásne za tipy! :) z týchto konkrétne som asi pred včerom dopozerala (za jeden deň haha) 13 reasons why and maaan it fucked me up pretty bad :( momentálne mám rozpozeraný riverdale na netflixe a stále si nie som úplne istá či sa mi to páči alebo nie :D teda hlavná story je engaging ale stále si nie som istá či ma to drží ako celok? ale je v tom cole sprouse (girl when did he get hot?) takže all's good :D ale navždy mojou láskou a najlepším seriálom ever zostane Sherlock (BBC) <3
  Ivana xx

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Všetci stále Sherlocka chvália. Mala by som si ho už aj ja pozriet. Tiež ďakujem za typ ☺️

   Odstrániť
 2. Vidim, ze mam velke nedostatky a ani jeden som nevidela, ba ani o jednom nepocula :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ja som nevidela ani jeden z týchto seriálov, ale asi preto lebo viacej pozerám filmy. Veľmi veľa som už počula o tom 13reason why ale ešte som nemala čas sa do toho pustiť. Seriál ktorý som videla asi celý je 90210: Nová generácia - na tom som bola závislá ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Pár dní dozadu som zazrela post na instagrame, kde niekto vychvaľoval Big Little Lies, a obsadenie ma okamžite zaujalo, takže sa na to chcem pozrieť tak skoro, ako budem môcť :D
  13 Reasons Why som zhltla v priebehu troch dní a ak nakoniec bude aj druhá séria, tak sa jej neviem dočkať. Asi tri či štyri roky dozadu som čítala knihu, preto som ja s postavami nemala veľký problém a obsadenie bolo skutočne perfektné; no čo ma celkom prekvapilo bolo to, že príbeh bol síce podľa knihy, ale striktne sa jej nedržali, vďaka čomu bolo mnoho scén, ktoré sa v predlohe vôbec neobjavili, a o to to bolo pre mňa zaujímavejšie ❤
  A STYLISH BEE // Facebook Page

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Má byť aj druhá séria? Wau tak to by som bola jedna veľká kôpka šťastia!!!

   Odstrániť
 5. big little lies , 13RW mám v pláne si pozrieť :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Já jsem z těchto viděla jenom první dva díly 13 Reasons Why, ale panebože, je to úžasné. Hannah je mi sice silně nesympatická, ale příběh je skvělý. Nemůžu se dočkat, až se posunu dál. :)

  AESTHETICxKAT

  OdpovedaťOdstrániť
 7. na 13 reasons why jsem teď začala koukat a jsem z toho naprosto nadšena. doteď si pamatuju, jak jsem ve 14-ti četla knížku a přišla mi úžasná, tak jsem ráda, že i seriál se tak vyvedl. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. ďakujem za tipy, určite sa na niektoré pozriem :) xx

  Simona | l i v e i n f o x w o r l d

  OdpovedaťOdstrániť
 9. ja som ten typ, čo seriály vôbec nepozerá, lebo sa bojím, že budem závisláčiť :D a keď majú niektoré seriály toľko sérií a je napríklad skúškové alebo mám povinnosti do školy, tak by ma to mohlo rozptyľovať .. ale začala som pozerať to 13 Reasons Why a idem na 7 diel a veľmi sa mi to páči a baví ma :) super tipy a článok

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)