KOŠICE 2K17

Ako každý rok som ja aj s mojou milovanou skupinkou Shakers D.C. cestovala do Košíc na najväčšiu, najkvalitnejšiu súťaž v streetovom tanci na Slovensku. 
Next Step 2017

Všetko sa to začalo štvrtok (18.5) poobede, pred našou budovou kde sme sa všetci natešený nalodili do autobusu “s veľmi príjemným vodičom” a vyrazili do najkrajšieho mesta na Slovenku, Košíc. Cesta kvôli uzavretému tunelu trvala dlhšie, ale spríjemňovali sme si ju jedením, rozprávaním a spievaním.
Hotel, presnejšie penzión bol krásny. Apartmán mal kuchyňu, prekrásnu kúpeľňu a bol blízko centra.

Deň D1 (19.5)
Ráno sme vstávali pomerne skoro (5:40) aby sme sa stihli skultúrniť, pochystať, naraňajkovať a po menšom blúdení sme sa pred ôsmou ocitli v Kunsthalle kde sa všetka mágia odohrávala. Milujem tam každoročne sedieť pozerať sa na iných tanečníkov, čerpať inšpiráciu, motivovať sa a nasávať atmosféru, ktorú slovenská streetová komunita dokáže vytvoriť.
Náš čas nadišiel až podvečer aj keď prípravy začali už hodiny predtým. Jeden z najlepších pocitov bol keď sme sa obliekli (pre mňa) do najkrajších a najoriginálnejších kostýmov a všetci spolu sme išli cez davy ľudí von. Ak sa na nás nepozerali všetci tak nikto. Konečne som pochopila aký to je pocit all eyes on me/us.
Keď nás zavolali na stage prišiel náš čas. Ten pocit byť obklopený úžasnými ľudmi, cítiť ich silu Vás ženie dopredu. Toto je to prečo tanec milujem.
Skončili sme na prekrásnom treťom mieste a so spokojným pocitom sme sa vracali na penzión krásnymi večernými Košicami.

Deň D2 (20.5)
Tentoraz sme vstávali trošku neskôr. Dnes nás čakala skupina (do 7 ľudí). Síce sme sa neumiestnili na medailových pozíciách boli sme šťastný a hrdý. Nikto z nás nečakal, že by sme mohli takto dopadnúť keďže na začiatku sme mali také no.. menšie problémy medzi sebou.
Na obed sme sa rozhodli ísť do mesta a vybrali sme si pizzeriu MamaMia. Ak niekedy pôjdete do Košíc ani len nad týmto miestom neuvažujte!!
Zvyšok dňa sme strávili pozeraním battlov. Krásny víkend je za nami a neviem sa dočkať budúceho roku.

Ďakujem celej mojej tanečnej rodinke za príležitosti, skúsenosti.

Páčia sa vám Košice? Ktoré slovenské mesto máte najradšej?

Komentáre

  1. Hanbím sa trochu, že som z východu a Košice som ešte poriadne neskúšala, ale v lete sú jednoznačne na mojom zozname miest, ktoré chcem navštíviť! Nádherné fotky a určite skvelá atmosféra <3

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Vážne? Ale no ja som tiež nebola na veľa miestach v strednom Slovensku. A ďakujem 😊❤️

      Odstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)