CHRISTMAS


Vianoce. A sú tu zas. Už sú to moje tretie Vianoce na tomto blogu. A tretí krát sa na toto blogovacie obdobie teším ako keby bolo moje prvé. Povedala som si, že tie dva príspevky do týždňa budú aj keby to malo stáť môj spánok.

Vianoce sú pre mňa tým najkrajším, najobľúbenejším obdobím. Všeobecne mám zimu veľmi rada. Vonku pomaly poletujú vločky, ruky mi ohrieva teplý čaj a do uší mi doliehajú jemné jazzové tóny vianočných pesničiek. Moju izbu osvetľujú desiatky malých svetielok a sviečka s vôňou vianočného punča. Všetky tieto maličkosti dodávajú tomuto obdobiu tú pravú vianočnú atmosféru.
Aký je tvoj obľúbený vianočný film?
-na túto otázku mám jednoznačnú odpoveď. Elf. Úplne primitívny film (ako väčšina vianočných, amerických) ale je prekrásny, vtipný a má pekné posolstvo. Budem robiť ešte jeden článok ohľadom vianočných filmoch a jeden som už robila asi dva roky dozadu. (KLIK TU)

Aká je tvoja obľúbená vianočná pesnička?
-Driving home for Christmas - Chris Rea. Ale okrem toho aj album Bing-a Crosby-ho je pre mňa nevyhnutnosťou v tomto období. A pridávam malý playlist pesničiek, ktoré sú inakšie ako tie typické obohrané, ale stále krásne. (tieto pesničky -covery-  nájdete iba na spotify!)
Aká je tvoja najobľúbenejšia vianočná sladkosť?
-ďalšia jednoznačná odpoveď. Ak by som mala povedať iba naj naj najobľúbenejšiu tak by to boli mačacie oči ale okrem toho milujem vanilkové rožky a medové rezy!

Kedy sa začínaš tešiť na Vianoce?
-pravdepodobne hneď po Halloween-e. Síce ešte tie posledné novembrové dni mám jesennú výzdobu, ale ako sa na kalendári objaví
dátum prvý december moja izba sa mení na vianočné šialenstvo a to isté sa deje aj v mojej hlave.

Aké je tvoje vysnené miesto, ktoré  by si chcela navštíviť cez Vianoce?
-Aljašku. Jednoducho Vianoce plné snehu majú svoje čaro. A Aljaška ma láka sama o sebe tak by som to mohla spojiť dokopy.

Čo robí pre teba Vianoce špeciálnym?
-celá tá gíčová, marketingová atmosféra. Všetky tie veci čo nám v obchodoch strkajú pod nos jednoducho k Vianociam patria. Áno viem, Vianoce sú o niečom úplne inom. Ale nehovorte mi, že sa necítite lepšie keď vedľa vás ten stromček svieti.

Aká je pre teba najkrajšia časť Vianoc?
-som ranné vtáča čiže to bude ráno. Ráno s dobrým teplým čajom, koláčikmi, vianočnými videami vo vianočnom pyžame a vonku padá sneh. Och ako aj Bing Crosby spieva tak aj ja snívam o bielych Vianociach.

Ak by ti bolo priznané jedno vianočné prianie, čo by to bolo?
-chcela by som sa vrátiť v čase, keď som mala šesť rokov a zažiť Vianoce v tej dobe a v tom veku. Predsa len Vianoce detskými očami sú krajšia ako tými našimi.


(fotky zdroj tumblr)

 
Aký je váš názor na Vianoce? Čo by ste vy odpovedali na otázky?
 


Komentáre

 1. Miluju Vánoce, a i když moc vánoční hudbu neposlouchám a začala jsem se těšit teprve pár dnů zpátky, už jsem se do Vánoční nálady dostala a náramně si to užívám! Zkrátka zbožňuju tu pohodu. ❤️

  AESTHETICxKAT

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Milujem Vianoce,vianočnú atmosféru jednoducho všetko čo je spojené s Vianocami! :D
  Na Vianoce si VŹDY musím pustiť Sám doma lebo inak by to Vianoce vôbec neboli! :D Krásny článok! :)

  Ann´s Life

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Odkedy som sa odsťahovala, tak tešenie sa na Vianoce prežívam ešte intenzívnejšie :D Hoci sa väčšinu decembra musím dosť veľa učiť, keď si predstavím zasnežený Prešov, babkine koláče, celú nádhernú výzdobu a to, ako sme celá rodina pokope, tak hneď mám chuť a energiu to všetko zvládnuť ❤
  A STYLISH BEE // Facebook Page

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Také se na Vánoce těším hned po Halloweenu :D :D Na Elfa se budu muset podívat, hodně lidí to vychvaluje :) Já z cukroví miluju asi nejvíc úlky :)

  WantBeFitM

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Vanilkove rozky som napiekla, v sobotu ta ponuknem 💋😁

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Nice post!! Your blog is interesting!!
  I follow you. Mind following back?

  http://asweetwoorld.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Opäť skvelý článok! Ja sa vždy tak kochám na úprave alebo vlastne sú to koláže fotiek? Proste je to mega a tiež som si vedomá toho, že som ti to už písala pod nejaký článok ale sľubujem, že už to spomínam na posledy hihi ! Naozaj super :))
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Jéej, super článok.

  Ja Vianoce milujem, pretože sa stále všetci zídeme pokope celá rodina.

  AN Beauty Blog

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Moc hezký článek. Hodně se mi líbí ty obrázky. Já Vánoce taky miluju a je to moje nejoblíbenější období v roce :)) Třeba z vánočních filmů mám ráda takovou tu klasiku, jako je Láska Nebeská a Grinch nebo starší české pohádky.


  Můj malý sen

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)