RESOLUTIONS 2018


Január je v polovici a ja som si stále nesadla a neurčila si priority na tento rok. Áno, každý rok si dávam predsavzatia. A áno viem, že ak chcem niečo zmeniť môžem to urobiť hocikedy, ale s príchodom nového roku je to viac motivujúce.
Až teraz som sa donútila nájsť si čas na seba, svoje budúce ja. 

 
Svoje predsavzatia alebo, nazvime ich skôr ciele k lepšiemu životu som si rozdelila do troch kategórii najviac tikajúca sa môjho života. Prečo?
(tip n1.)
Myslím si, že ak už si dávaš predsavzatia je efektívnejší dať si viacej podrobnejších, ako štyri veľmi všeobecné. (napríklad: keď si dáš predsavzatie typu “moje ja bude o rok zdravšie”. Pod touto vetou máš neskutočne veľa drobností napríklad “budem cvičiť, jesť menej obilnín, budem sa starať o svoje telo a blablabla..”) Rozumiete mi? Je jednoduchšie a viac motivujúce splniť viacej menších, presnejších cieľov ako jeden veľký a dostatočne neurčitý.
(tip n2.)
Psychika je jeden veľký, záhadný pán. Má silu o ktorej ani neviem. A preto veľa ľudí, ktorý sa v tejto oblasti vyznajú viac ako ja tvrdia, že pri určovaní cieľov je dobré hovoriť v pozitívnom svetle. To znamená, 
že správne je : budem milšia k ľuďom
a nesprávne : nebudem zlá k ľuďom.

Okej, viem, že je to drobnosť a možno sa ti to bude zdať zbytočné. Ale ja osobne verím, že sugescia a pozitívne myslenie sa mi nejako dostáva do môjho podvedomia a tým mi to mení zmýšľanie.
JA:
 • Budem sa menej stresovať kvôli nie až tak dôležitým veciam
 • Budem tráviť viacej času s rodinou a priateľmi
 • Budem viacej rozmýšľať pred tým ako niečo poviem
 • Budem viacej otvorená novým príležitostiam, ktoré nenechám len tak mi prebehnúť pomedzi prsty
 • Budem menej prokrastinovať a viacej efektívne využívať svoj čas
 • Budem vedieť hospodáriť s peniazmi
 • Stretnem nových ľudí, spoznám nových ľudí
 • Nezomrie mi žiaden kvet

JEDLO:
 • Raz do mesiaca vyskúšam nový recept
 • Sladkosti (moje asi najväčšie pokušenie) budem papať menej.
 • Budem papať pravidelne aby som zbytočne nejedla viacej než potrebujem
 • Budem jesť pomalšie

KREATIVITA:
 • Nájdem moju stratenú lásku ku knihám
 • Dokončím svoj bullet journal
 • Menej videí, viac filmov
 • Stanem sa členom filmového klubu
 • Tancovať srdcom
 • Príspevky pridám iba ak s nimi budem spokojná na tisíc percent

Máte nejaké predsavzatia na tento rok? Aké? 

Komentáre

 1. Tvoje předsevzetí se mi moc líbí, jsou taková reálná a kdybych si nějaké dávala, byla by hodně podobná :) Držím palce s jejich plněním :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak to jsou super cíle, tak ti držím palečky ať ti všechny vyjdou. S tím sladkým jsem si taky dala trochu stopku, když po Vánocích stoupla rucicka na váze, takže to omezuji a jim více ovoce. A tvůj cíl, který mě nejvíce pobavil je ten s tím, ze ti nezemre ani jedna kytka, to je super :D
  Inspiration by Linda

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Já si dala předsevzetí, které si držím v hlavě, protože vím, že je splním - naučit se fotit, být aktivnější na Instagramu a zkvalitnit obsah mého blogu. Pak ty malé věcí, které bych měla dělat každý den, tak na ty mám v diáři tracker, kde si dělám kolečka, teď v únoru mám na to čtverečky a tak se snažím. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. veľmi pekný článok plný super tipov, naozaj podarené :) mnoho z tvojich cieľov by som si dala aj ja sama ;) tak nech ti to vyjde!

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tenhle článek se ti moc povedl:). Budu ti držet palce, aby ti všechno vyšlo:D.
  Windy pink style

  OdpovedaťOdstrániť
 6. S tou ztracenou láskou ke knihám jsme na tom úplně stejně, tak snad se nám to povede! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Článok o predsavzatiach mám v pláne napísať už čoskoro, aj keď je už skoro február, nevadí. Doteraz som si totiť nebola istá, či ostávam v Prahe na Erasme aj letný semester - podľa toho sa som sa chcela zaraidiť aj čo sa týka vecí, ktoré chcem tento rok dosiahnuť - teraz už ale viem, že ostávam, takže mi už nič nebráni napísať tento článok. "Nezomrie mi žiaden kvet", haha... ja som dokázala zabiť aj kaktus, takže v mojom prípade asi nie no... Ja by som naviac chcela vstávať skôr ako doteraz (keď u mňa je ráno o 9/10tej, ach...) Tak snáď ti všetko vyjde a bude tento rok ešte lepší ako rok 2017! :)
  Caroline

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Tak menej stresovať by som mala aj ja, dostane ma do šialenstva aj úplná maličkosť :D

  FRENCHSTYLE

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Ano mám :) porodit zdravé dítě :)

  www.lifemomlucy.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Já si předsevzetí jako taková sice nedávám, ale letos jsem si udělala takových pár goals, kterých bych chtěla docílit. Jeden (založení blogu) se mi už podařilo splnit a to jsme teprve na konci prvního měsíce :) Držím ale palce, ať se ti daří a vše vyjde dle tvých přání!

  Praguetales

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Krásny článok. Ja by som si mala dať predsavzatie o tom, že sa nebudem stresovať pre zbytočnosti. Ďakujem za tip! :)

  Ann´s Life

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)