WHAT TO WATCH: MUSICALS


Musím sa priznať, že na túto sériu príspevkom som celkom pyšná. (Ak neviete, snažím sa vám tu dávať typy na filmy z rôznych kategórii a ukázať vám, že aj staré filmy sú dobré a možno vám trochu zväčšiť prehľad o filmoch.)
Dnes sa to bude týkať muzikálov. V období nášho života sme určite nejaký ten muzikál milovali. Len pri spomienke na High School Musical či MamaMia ma niečo zahreje pri srdiečku. Toto bolo moje detstvo.
Teraz v období dospievania síce muzikál nie je môj najvyhľadávanejší žáner, ale mám v ňom pár obľúbencov, ktorých si veľmi rada z času na čas pozriem.názov: Singin' in the Rain
režisér: Stanley Donen a Gene Kelly
rok vydania: 1952
herci: Gene Kelly, Donald O'Connor, Debbie Reynolds…

“Mistrovský muzikál s hravým komediálním přídechem buduje svůj příběh z reálií filmové historie údobí prvních klopotných pokusů o zvukový film s neopakovatelným Genem Kellym v hlavní roli. Taneční čísla v jeho pojetí se stávají zcela přirozenou součástí příběhu a dotvářejí jeho romantiku i dramatičnost.”
zdroj: CSFD (upravené)

Tento muzikál je podľa mňa notoricky známa vec. A ak ste ho nevideli, tak aspoň pesničku Singin' in the Rain poznať musíte! Viem, že veľa ľudí staré filmy nemajú radi a to preto lebo sú pomalé. Ja ich práve kvôli tomu zbožňujem. Ale ako sa hovorí pravidlo potvrdzuje výnimku. Tento film má celkom rýchli dej v porovnaní s inými vyrobenými v tomto období. Určite tomu dopomáha spev a tanec.
Film má jednoduchú dejovú líniu a v popredí sa drží práve tá muzikálová stránka. Presne nejak takto si predstavujem tieto roky v Amerike. Všetci šťastný s veľkým bielim úsmevom. Myslím si, že tento pohodový, vtipný a veselý film každému aspoň trochu zdvihne náladu.

názov: The Rocky Horror Picture Show
režisér: Jim Sharman
rok vydania: 1975
herci: Tim Curry, Susan Sarandon, Barry Bostwick …

“Kuriózní parodie na béčkové horrory s trochou sci-fi a rockové muziky, která vznikla podle již 25 let úspěšného britského muzikálu. Film i muzikál se záhy po uvedení staly kultovním hitem. Je to taková erotická noční můra, která neuznává žádné hranice. Mladý pár Janet (Susan Sarandon) a Brad (Barry Bostwick) se ztratí na silnici v dešti a narazí do kostela doktora Frank-A-Furtera (Tim Curry) - transvestity, který zrovna pořádá výroční shromáždění návštěvníků z planety Transsexual galaxie Transylvania.”
zdroj: CSFD (upravené)

Hoci som spomínala, že muzikále nie sú môj najobľúbenejší žáner, tento film ľúbim nadovšetko. Prvýkrát som sa s pojmom The Rocky Horror Picture Show dostala vo filme The Perks of Being a Wallflower. Tento pekný teen film ste určite videli a určite si pamätáte scénu kedy sa Charlie nechal presvedčiť aby zastúpil niekoho v ich show. (namysli mám toto).
Vtedy som tomu moc nerozumela až kým som sa nejak nedostala k samotnému filmu.
Zaujímavý, absurdný a transexuálny príbeh vďaka ktorému sa Tim Curry tak preslávil. Niet divu, jeho herecké schopnosti v tomto filme sú ach.. dokonalé! Čo sa týka pesničiek, tie nemám problém si pustiť hocikedy v priebehu dňa aj keď som skôr hiphopový človek. Je to nákazlivé a z hlavy to nedostanete!!

názov: La La Land
režisér: Damien Chazelle
rok vydania: 2016
herci:  Ryan Gosling, Emma Stone, Rosemarie DeWitt …

“Moderní pojetí klasického hollywoodského milostného románu umocněné skvělými písničkami doprovázenými velkolepými tanečními čísly líčí vášnivý milostný vztah od něžného vzrušení rozvíjející se lásky až po trpké zklamání z velkých ambicí.”
zdroj: CSFD (upravené)

Ó áno. Aj ja spomeniem jemne kontroverzný La La Land. Prečo kontorverzný? No, veľa ľudí tvrdí, že si nezaslúži tých 6 Oskarov, ktorých vyhral. A ty druhý tvrdia pravý opak. Ja som naklonená k strane čo mu to praje.
Veľa z vás to už určite videlo, ale myslím si, že tento film je po estetickej stránke
 nádherný! Vážne je to blaho pre oči! Nádherné sú podľa mňa aj piesne (a hlavne City of Stars) a určite aj tanečné kreácie. Ja som milovník filmov, ktoré v sebe majú prvky 20. rokov 20. storočia. Móda, autá a jazz. Fascinuje ma to. A v neposlednom rade to je príbeh. Som rada, že tento film ukončili reálne a neurobili z neho jeden z ďalších presladených románov.
Pozeráte muzikály? Máte nejaký obľúbený?
  

Komentáre

 1. La La Land som ešte vôbec nevidela a minule som nad ním aj rozmýšľala, už sa konečne musím dokopať k tomu, aby som si ho pozrela! :)

  FRENCHSTYLE

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Já muzikály vůbec nevyhledávám, jelikož nemám ráda, když se ve filmu zpívá, nějak mi to filmech vadí a otravuje.. jedině v Ledovým království jsem schopná snést, že se tam zpívá :D La La Land jsem viděla jen díky tomu, že jsem na něm byla v kině, vůbec jsem nevěděla, o čem to je, jen jsem znala ten název a byla jsem z toho hodně v šoku :D Film sám o sobě se mi líbil, ale kdybych si ho pustila doma, vypla bych ho hned běhěm první písničky ;)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Dobrý výber si dala :) Singing in the rain je klasika, top muzikálový film, tanečné prevedenie nemá chybu. Páči sa mi, že práve La la land sa ním inšpiroval a bol podľa mňa veľmi dobre spracovaný. Avšak s chlapom nás normálne naštval koniec, pri tomto type deja sme očakávali happy end a ten neprišiel :D
  Drew's Beauty

  OdpovedaťOdstrániť
 4. absolútne muzikály milujem! veľa ľudí tvrdí aké sú gýčové a čo ja viem čo. ale dakedy v živote treba trochu naivity a takéto správneho gýču. The Rocky horror Picture Show je jeden z mojich najobľúbenejších vôbec! <3
  Ivana xx

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)