WHAT TO WATCH: TVSHOWS

   Už dávno sme tu nemali nejaké typy na to čo pozerať. Dlho som rozmýšľala, že by som urobila diel venovaný animovaným seriálom. Ak nemáš rád animované seriály scrolluj na koniec je tam jeden neanimovaný bonus. Budem rada ak mi v komentároch dáš vedieť nejakých tvojich či už animovaných alebo neanimovaných obľúbencov

CSFD: 92% (12 najlepší seriál podľa csfd)
IMDB: 9,3
Byl pohřešovaný skoro 20 let, ale teď se Rick Sanchez najednou objeví u své dcery Beth a chce se k ní a její rodině nastěhovat. Po dojemném shledání se Rick usídlí v garáži, kterou předělá na laboratoř, a začne v ní zkoumat různá nebezpečná udělátka a strojky. Samo o sobě by to nikomu nevadilo, jenže Rick do svých dobrodružných pokusů stále častěji zatahuje také svá vnoučata Mortyho a Summer.
                (zdroj csfd)
    Začnime pekne zhurta a to asi tým najznámejším, najpozeranejším seriálom posledných pár rokov. Určite si o ňom aspoň počul. Pre mňa veľmi zaujímavý seriál. Síce je animovaný je určený skôr pre dospelých. Postavy Ricka a Mortyho sú bizarné, iné, zaujímavé, vtipné a neviem čo ešte viac. V každom diely s nimi divák prežíva absurdné dobrodrúžstva v boji proti vesmírnej hávedi, a celé je to podané vtipnou a jemne ironicky-satirovou metódou. Odporúčam ak chcete niečo čo nie je také prvoplánové a oddychové zároveň.

CSFD: 85% (233 najlepší seriál podľa csfd)
IMDB: 8,9
Rodiče pošlou dvojčata Dippera a Mabel na léto k prastrýčkovi Stanovi do Gravity Falls, kde děti zjistí, že se ve městě děje něco velice zvláštního.
                 (zdroj csfd)
    Môj najobľúbenejší animovaný seriál asi vôbec. V kategórii animované u mňa prekonal aj Simpsonovcov. Tento seriál ste určite videli ak ste mali Disney Channel. Ide o príbeh dvoch súrodencov Mable a Dippera, ktorý prichádzajú na prázdniny do pofidérneho mesta Gravity Falls za ich strýkom. Celý seriál je založený na objavovaní mesta, boju proti zlým silám (alebo skôr trojuholníkom) a všetko je to doplnené vtipnými dialógmi a peknou grafikou. Na tomto seriáli najviac zbožňujem práve postavu Mable ktorú dabuje úžasná komička Kristen Schaal (odporúčam pozerať v angličtine). Mable je vtipná jemne feministická ale na druhej strane lásku hľadajúca postava, ktorá sa ničoho len tak nebojí. Má bláznivé nápady a nadovšetko milujem jej svetre. Som človek ktorého len tak niečo nerozplače, ale pri poslednom diely som preplakala nejednu vreckovku.

CSFD: 61%
IMDB: 8,1
Seznamme se s Belcherovými. Pětičlenná rodinka vlastnící restauraci, která je známá přípravou hamburgerů na mnoho způsobů. Hlavní hrdina Bob to nemá nejlehčí, musí se starat o rodinnou restauraci, vychovávat 3 nezvladatelné děti (Tina, Gen, Louise) a plnit své manželce Lindě po čem zrovna touží. Manželka se mu snaží pomáhat, stejně jako jeho nejstarší dcera Tina, která se z dětí vyvedla nejlépe. Kdežto mladší Gen a nejmladší Louise se snaží pouze připoutat na sebe pozornost a nadělat co nejvíce nepořádku. V každé epizodě se divákovi dostane nějaká ta porce zábavy a vtipu, takže oblíbit si novou seriálovou rodinku jistě nebude problém.
                 (zdroj csfd)
    Seriál, ktorý presne zodpovedá názvu. Hlavnými postavami je rodina Blecher-ových. Väčšina seriálu sa odohráva v ich rodinnej reštaurácií burgrov, kde postavy zažívajú všelijaké potiaže či už s reštauráciou alebo aj čo sa týka ich vlastných životov. Tento seriál sa mi zapáčil pretože mi príde podobný práve Gravity Falls aj keď je úplne iný. Pre mňa veľmi oddychový seriál, plný humoru či už pre malých alebo starších.
CSFD: 84% (258 najlepší seriál podľa csfd)
IMDB: 8,6
Adaptace klasického románu spisovatelky Margaret Atwood Příběh služebnice vypráví o životě v dystopickém Gileádu, totalitní společnosti na půdě někdejších Spojených států. Republika Gileád, která se potýká s ekologickými katastrofami a ztrátou lidské plodnosti, je ovládána zvráceným fundamentalistickým režimem, který militantně volá po "návratu k tradičním hodnotám". Jako jedna z mála žen, které jsou ještě plodné, je Offred služebnicí v rodině Velitele. Ženy z této kasty jsou nuceny k sexuálnímu otroctví v rámci posledního zoufalého pokusu znovu zalidnit svět. V této děsivé společnosti musí Offred obezřetně manévrovat mezi Veliteli, jejich krutými Manželkami, hospodyněmi Martami i ostatními Služebnicemi – z nichž všech kdokoli může být špiónem Gileádu – a to s jediným cílem: přežít a najít dceru, která jí byla odebrána.
                 (zdroj csfd)
    Ako sa hovorí to najlepšie na koniec. Chcela by som ti predstaviť pre mňa asi najlepší seriál vôbec. Ide o pomerne nový seriál, ktorý som objavila niekoľko týždňov dozadu a rýchlo som sa naň namotala. O čom približne je už asi vieš. Je to neskutočné, destopické a pri nejednej scéne mi behá mráz po chrbte. Okrem veľmi zaujímavého, pútavého príbehu, ktorý ti nedá spávať, s podľa mňa veľmi vhodným obsadeným a uveriteľnými hereckými výkonmi mňa na tomto seriály fascinujú mená Colin Watkinson a Reed Morano. Títo dvaja majú na starosti kameru a sú zodpovedný za tú krásu, ktorú vidíme. Priznám sa, že niečo tak pekne natočené, s takými krásnymi scénami, ktoré sú premyslené do úplného detailu som asi ešte nevidela. Seriál má diváka omotaného okolo prsta a vďaka dokonalej práci celého týmu si so mnou seriál robí presne to čo oni chcú.


Videl si nejaký z týchto seriálov? Máš rád animáky? 

Komentáre

 1. Ďakujem za tipy čo sledovať počas voľných dní! Už mi z to-do listu toho veľa ubúda a ja sa teším voľnému času, ktorý by som rada venovala filmom a seriálom :)

  SÚŤAŽ O VÝROBKY YVES ROCHER

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Poznám iba Gravity falls a tiež to zbožňujem. Ešte keď som bola na Slovensku tak som si to na Disney stále púšťala...nikdy som to ale v angličtine nepozerala lebo si myslím, že na to máme parádny dabing :) Kažopádne ďakujem za ďalšie tipy!

  Klaudia Duranova / INSTAGRAM

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno. S týmto s tebou musím súhlasiť je to jeden z mála seriálov čo ma dobrý dabing!

   Odstrániť
 3. Tak ten posledný seriál vyzerá ozaj dobre! :O Ja veľmi rada pozerám seriály, takže tento som si už napísala na zoznam seriálov, ktoré musím vidieť. :D
  partofnicol.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Na Ricka a Mortyho jsme koukali s přítelem, ten to zbožňuje. Láká mě Příběh služebnice.:)

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Děkuji za super tipy na seriály :) Já ted sleduji Life sentenses, který je hodně oddechový :) A pak s přítelem sledujeme Agresivní virus :D

  LITTLE THINGS FOR EM

  OdpovedaťOdstrániť
 6. U mňa najviac bodujú Priatelia, Teória veľkého tresku, Simpsonovci, Futurama, Hviezdna brána a Misfits :)) Super článok, určite si pozriem minimálne jeden zo seriálov.. :)

  netrhajte (k)vety

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Já ty animované seriály moc nemusím. O všech zmíněných jsem už slyšela, ale žádný jsem neviděla.:)
  Jinak mám ráda Younger, The bold type, Sex ve městě, Broadchurch. ♥
  Blog na zabití

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)