CHANGES

Ahoj, vítam ťa v denníku “dospelej princezny” s hlavou v oblakoch, s myšlienkami plnými snov a tanca. Posledné dni veľa rozmýšľam a to hlavne nad sebou. Čo som? Kto som? Kde chcem byť a kam mám namierené. Veľmi ma hnevá, že na tieto otázky odpovede nepoznám.Viem, že som snílek. Taký veľký snílek, že sním vo dne v noci. Či som sama či v spoločnosti, hlavu mám vždy v oblakoch.
Viem, že som introvert s náladovými chvíľami extroverta. Mám rada svoje pohodlie, teplo svojho domova a hlavne svoju posteľ. Opustiť ju je veľmi ťažké. To, že predstava mojej dokonalej noci je vždy  spojená s filmom vysvetľovať hádam nemusím. Dávam prednosť sebe samej, alebo blízkemu okruhu ľudí pred velkou partiou či pred novými ľuďmi. A potom sú tu moje extrovertné dni, kedy mi nevadí baviť sa s novými ľuďmi, ale po čase ma to aj tak omrzí. Toto na sebe neznášam. Je pre mňa ťažké nadväzovať nové kontakty. A keď sa už aj snažím niečo ma vždy prekvapí a otočí sa proti mojej snahe.

Viem, že som stratená.  Ako povedal Remarque “Sme opustení ako deti a skúsení ako starí ľudia, sme suroví a povrchní – myslím, že sme stratení.“ (Prekrásna veta, však?) Práve tak nejak sa cítim. Áno, okej chápem hormóny a bla bla bla, ale celkom ma trápi, že neviem čo som zač a kam chcem ísť. Nejak som dúfala, že s pribúdajúcim vekom to bude jasnejšie, ale mám pocit, že pred rokom som mala lepšie stanovené ciele než teraz.
Dejú sa nové veci, dejú sa zmeny na ktoré nedokážem až tak pohotovo reagovať a potom nastáva môj duševný chaos, ktorého výplodom je tento príspevok.

>> Dodatok Alexandry z prítomnosti<<
Už si vôbec nie som istá slovami čo tu padli. Tento text som písala pred týždňom, a za týždeň sa toho stalo veľmi veľa. To ma donútilo zamyslieť sa nad týmto textom a povedať ti, že hoci som si pred týždňom myslela ako ja nezvládam spoznávanie nových ľudí, tak aby som pravdu povedala nie je to až také hrôzostrašné ako som si myslela. Uvidím dokedy bude aspoň jedno slovo v tomto príspevku na mňa platiť. Zistila som, že sa mením závratnou rýchlosťou, ale stále som to ja. A aj keď stále neviem "kto som", som rada za to čo som a som rada za ľudí okolo mňa.  
Stay humble.
Komentáre

 1. Takové psychologické články mi vždy dodají pozitivní náladu ve smyslu, že tohle neřeším jenom já. Že to řeší dalších trilion lidí a když to zvládli oni, tak proč ne my, žejo :)) :D

  FIT MADDIE

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Myslím, že často zabúdame, že týmto si prechádza každý jeden mladý človek na svete. S každej strany na nás niekto kričí, že sa musíme rozhodnúť - či už je to výber školy, brigády alebo budúceho zamestnania, zdá sa nám, že všetci majú na nás neskutočne veľa požiadavok, a do toho ešte vidíme na sociálnych sieťach ľudí v našom veku, ktorí majú na účte tisíce, cestujú po svete a majú jednoducho perfektný život.
  Aj ja sa cítim byť stratená - ale asi je to v poriadku. Lebo verím, že raz príde deň, kedy všetky kúsky skladačky do seba zapadnú a ja sa nájdem. A nájdeš sa aj ty. ❤
  BEE A CHANGE // Facebook Page

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Bezvadný článek a moc pěkně napsaný, je důležité být svůj, vyvíjet se a navíc ukázat lidem, že podobné věci prožívají i jiní, jen každý jinak :D

  SmileThess

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Super článek, taky takto občas přemýšlím, prostě se měníme a občas je potřeba takhle myslet :)
  MyGoldenMind

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Moc pěkný článek a ty fotografie tomu jen dodaly takovou tu pomyslnou tečku. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Napsala jsi to skvěle a musím říct, že jsem se v tomhle článku docela našla:).
  Windy pink style

  OdpovedaťOdstrániť
 7. I feel you, sis. Jsem introvert, ale někdy mám takové extrovertní nálady, že bych se furt s někým seznamovala. Myslím, že to hodně záleží na lidech, které máš okolo. Vzpomínám si na akce, kde jsem se zkrátka necítila dobře, protože mi ti lidé nepřišli zajímaví/ ochotní se seznamovat... a pak jsem byla na jiných, ze který jsem se vracela domů se spoustou nových kamarádů a to nejen na facebooku.

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)