GRAPE18

A sme späť. Pocit čistoty je na N E Z A P L A T E N I E.
Už od minulého roka ako vyšiel článok z minuloročného Grape-u (
linktu) som sa veľmi tešila na ten ďalší. A je to tu. Sedím spotená, ulepená, unavená na vlakovej stanici v Piešťanoch a snažím sa slovami vyjadriť moje pocity. Let's do it!!
Deň 1
Na cestu vlakom na grape (aj z neho) človek tak rýchlo nezabudne. Chodbové čapáše s neznámymi cestujúcimi len tak bežne nezažiješ.
V piatok bolo pekelné teplo. Všetci sme boli z toho tepla zničení, ale radosť to nikomu nepokazilo. Dokonca ani saunová kyvadlovka.
Po príchode na letisko nasledovala najhoršia časť a to hľadanie miesta a stavanie stanu. V horúčavách to bolo celkom kritické, ale ako skúsené stanostavačky sme to zvládli s gráciou. Nasledovala rýchla zmena outfitu v podobe županu a šup ho na pivo.
Poviem Vám ľudia moji, že to jedlo tam. Juj, po troch dňoch na festivale potrebujem aspoň mesačnú očistu. Toľko jedla čo som tam zjedla by vystačilo aj na týždeň.
Skoro celé doobedie sme iba chillovali pod medúzou a krepčili na príjemné hudbice. V tom teple toho veľa ani nešlo robiť.
Naším prvým koncertom boli
OH WONDER. Kedysi som si na nich celkom dosť išla a bolo to krásne vedieť ich naživo. Vždy obdivujem tých spevákov, ktorý iba stoja, hrajú a spievajú bez žiadnych efektov a aj tak z nich ide úplne dokonalá energia.
Po koncerte sme bežali pre víno do stanu pretože ísť na koncert
BILLY BARMANOV bez vína je ako ísť na stanovačku bez stanu. Barmani zas nesklamali! Spievali sme, tancovali, zabávali sa.
Z Barmanov som sa odtrhla skôr a bežala na
KODALINE. Moja teen láska! Ďalší dokonalý koncert! Úžasná atmosféra, až som sa tam rozplakala.
No a potom prišlo to, čo nikto nechcel aby prišlo. Dážď. Zas a znova. Nebolo to, také zlé ako minulý rok, ale po asi hodine v daždi sme si povedali, že to kašleme a zaliezli sme do stanu.
Deň 2
Do stanu nám nenatieklo a my sme prežili noc v suchu. Nasledovala ranná hygiena v podobe umytia zubov a snahy dostať zo seba čo najviac trblietok. Potom šup vystáť radu na kávu. K dobrej káve sa hodia aj dobré raňajky a tak sme si dali wafle. Niečo tak dobré a sladké som už dávno nejedla. Ďalej sme len tak chillovali, tancovali, jedli a pili. Vieš si to predstaviť. Poobede sme išli na koncert MEDIAL BANANA. Ďalšia topka. Na nich už človek ide s tým, že to bude super!  Pokračovali sme slovenskou nôtou FALLGRAPP! Zistila som, že u nás máme aj dobrých a kvalitných umelcov! Nasledovala rýchla jedálna pauza a šup ho so Sabi na CHETa FAKERa aka NICKa MURPHYho. Ten koncert bol šialený! To čo tam on robil, no nečakala som to a išla som od tiaľ ako zhypnotizovaná. Pauza na langoš a išli sme sa vyskákať na WILKINSONA. Baby boli unesené, ja až pri poslednej pesničke afterglow lebo tie ostatné boli na mňa už moc elektronické. Ale vibe tam bol super. Po koncerte sme dali afterku v podobe “celé zle” a bolo to celé zle. Ale tak aspoň sme sa zasmiali.
Ránko zas kávička, raňajky, pivo zbalili sme sa a vydali sa na stanicu. Do vlaku sme sa úspešne dostali. O tom či cesta bola pohodlná môžem polemizovať, ale určite bola príjemnejšia ako minulý rok. Tento rok som nemusela sedieť v úložnom priestore. Hah.Bol/a si toto leto na nejakom festival? Aký najlepší zážitok z festivalu máš?

Komentáre

Form for Contact Page (Do not remove)