ZMENY A PREDIKCIE

nedokážem sa vrátiť do diania bez uzavretia
minulosti alebo určenia budúcnosti

 A preto je tento článok venovaní skôr mne a môjmu duševnému pokoju, ako tebe. Viem, je to jemne sebecké, ale hádam mi to odpustíš.
Ani si nevieš predstaviť aké super je sedieť za mojím stolom a zas niečo tvoriť. Od posledného článku ubehli len tri týždne, ale mne to prišlo ako večnosť. Potrebovala som čas zabehnúť sa do stereotypu, ktorý bude mojím domovom pre najbližších osem mesiacov.
Zmena bola obrovská a nečudujem sa že môj organizmus na to reagoval tak ako reagoval. A vlastne vďaka nemu tu sedím a píšem tieto slová.Mimochodom nemôžem zabudnúť, že dnes je prvý jesenný deň. A je taký krásny. Presne jesenný. Teším sa ako malé dieťa. Stihla som si kúpiť nové jesenné topánky, ale o tom po tom, a neviem sa dočkať kedy si ich konečne obujem.

Mám pocit, že pomaly začínam prichádzať na symbiózu medzi povinnosťami a radosťami. No, musím to ešte doladiť, pretože môj spoločenský život jemne plače, ale neboj životík, ja to zvládnem.

Tento rok ma čaká veľa výziev. Pridávam sa do skupiny maturujúcich blogeriek, blogeriek brigádničiek, blogeriek hlásiacich sa na vysoké školy a ešte ďalších xy skupín.

(za september mám v mojej galérií iba fotky učenia a nechcem aby tento príspevok bol bez fotiek, takže si požičiavam niečo pekné a jesenné s tumblr)

 • Paradox je, že na začiatku leta som si hovorila, že možno jemne tento rok vypustím tanec. No. bohužiaľ to asi nechám na iný život. Bez tanca si neviem predstaviť deň nie to, že by som ho mala obmedziť.
 • Paradox n.2 je, že som si povedala, že pre pokoj na duši a pre dostatok spánku nebudem brigádovať, ale zas mi to nejako nevyšlo.
 •   Chcem byť na seba prísnejšia, hlavne v oblasti instagramu a youtube, kde dokážem stráviť hodiny a potom sa čudujem prečo nemám čas napísať príspevok.
 • Chcem zmaturovať. Vysoká ma zatiaľ až tak neláka, ale určite to pôjdem aspoň skúsiť.
 • Chcem aby bolopo stužkovej, lebo priznám sa, nebaví ma to.
 •  Chcem si užiť jeseň na plné obrátky!
 • Chcem chodiť do divadla aspoň raz za mesiac.
 • Chcem si nájsť čas na knihy.
 • Chcem sa konečne dosťať k československej kinematografií, pretože ju vždy pozerám keď som unavená a nečudujem sa, že v polke vždy zaspím. Prepáčte mi to.
 • Chcem sa konečne cítiť jemne organizovaná, a nie ako chodiaci chaos.
 • A ešte chcem svetový mier, pochopiť podstate života, a pochopiť učeniu Tomáša Akvínskeho.
Nuž, niektoré veci sú bohužiaľ nereálne. (hah)
Dúfam, že už si sa aj ty otriasol/a z príchodu septembra a že sa tešíš na jeseň tak moc ako ja.
Pi kávu, počúvaj jazz a všetko bude tak ako má byť. Ostaň nad vecou!

Komentáre

 1. Taky bych si tento akademický rok moc ráda našla čas na knihy, tak snad nám to vyjde :)

  Praguetales

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Já si bez tance taky neumím představit život. Miluju, od malička <3

  FIT MADDIE

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Och, tak rada by som sa vrátila do posledného ročníka na strednej :D Nevedela som sa dočkať, kedy bude po stužkovej, po maturitách a najmä po prijímačkách, a teraz by som si bez zaváhania celý rok zopakovala a opäť si tým prešla :D Tebe ale držím palce! ❤
  BEE A CHANGE // Facebook Page

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)