ootd: ja a podcasty

Zmeň svoje myšlienky a zmení sa ti život.
Znie to ako úvodná veta z pofidérnej motivačnej knihy, ktoré som prednedávnom z hĺbky duše nenávidela. Ako môžu myšlienky zmeniť život? Neviem ako, ale môžu.
Nikdy som neverila, že pozitívne myslenie môže tak ovplyvniť život. A stále tomu celkom nerozumiem. Dôležité je, že sa to deje a ja to na sebe cítim.
Pochopila som, že šťastie neprichádza s iným človekom, ale je súčasťou mňa a ja som ten človek, ktorý si ho tvorí.
Mám pocit, že idem plnou rýchlosťou a neplánujem spomaliť. Plním si svoje ciele jeden za druhým! A, preto som svoje konanie a voľný čas v poslednej dobe zameriavala iným smerom ako som zvyknutá a tento nový vietor sa mi páči.

Aby som ti tu zas len nevylievala svoju dušu, chcela by som ti odporučiť pár pocastov, ktoré si získali moju priazeň.
o    povedzme si narovinu, je dobré mať všeobecný prehľad. Či sa to týka slovenskej alebo zahraničnej situácie. Denník SME pridáva každé pracovné ráno krátky podcast ohľadom udalostí zo svetovej či slovenskej scény. Tento podcast je mojím každodenným spoločníkom pri mojej rannej rutine.
o    Amanda Seales je afroamerická komička. To, že je afroameričanka spomínam preto, lebo nie každý má rád tento typ humoru a vyjadrovania všeobecne. Ja osobne stále tvrdím, že som sa narodila do zlej farby (hah). Jej podcast rozoberá témy z každodenného života od cestovania, cez deti, sťahovanie až po rozchody. Každý si tam nájde to svoje. Amanda témy rozoberá detailne a z rôznych uhlov pohľadu. Mne osobne jej podcasty pomohli sa vyrovnať s problémami či pochopiť určité veci v mojom živote a pozrieť sa ne veci aj z iných pohľadov.
o    Podcast od Estée som tu už raz určite spomínala (The Heart Of It with Estée Lalonde). Táto prvá časť bola veľmi zaujímavá a na počúvanie jednoduchšia ako jej pokračovanie. V prvom podcaste rieši témy ako tetovanie, feminizmus, cestovanie a také tie typické záležitosti, zatiaľ čo v jeho novšej sestre (On The Line) ide viac do hĺbky, rozpráva otvorene o témach ako je antikoncepcia, sebauspokojovanie a iné rôzne jemne tabu témy. Páči sa mi ako je to celé urobené a ako prirodzene hovorí o týchto ťažkých témach. Určite by sme si mali všetci brať od nej rešpekt a riešiť tieto témy viac otvorene lebo sú to dôležité otázky.
Komentáre

 1. S tými myšlienkami je to podľa mňa tiež naozaj pravda. ;) Ja sa snažím hľadať šťastie nielen vo svete ale aj tak nábožensky a u Boha. Niekomu to môže prísť smiešne ale skrátka Boh mi dáva tu istotu, že je tu so mnou a že sa nemám čoho báť a že som slobodná a nespútaná a že si mám vážiť to čo mám. Dáva mi nádej. Tiež sa snažím vidieť v ľuďoch to dobré a hľadať to dobro v nich aj keď sa niekedy ťažko hľadá. Robí ma šťastnou robiť iných šťastnými.
  Inak veľmi krásny outfit a aj zmena vlasov! ;)

  Blog of Sunflower ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 2. V poslednej dobe som sa veľmi začala zaujímať presne o to, či myšlienky dokážu zmeniť náš život – a dokážu. Už viackrát sa mi stalo, že keď som na niečo myslela, vyplnilo sa to, a aj vďaka pozitívnym myšlienkam som vydržala nepríjemné situácie či si úplne zlepšila deň.
  Čo sa podcastov týka, stále im akosi prichádzam na chuť – Dobré ráno som pár mesiacov dozadu počúvala každý deň, teraz som z toho akosi vypadla, čo ma mrzí :D Ale je to naozaj dobre spravený podcast; a odporúčam aj Aktuality nahlas. Zvyšné dva nepoznám, ale uložím si ich do Spotify a vrátim sa k nim, keď budem mať čas :D ❤
  BEE A CHANGE // Facebook Page // READ ABOUT "KVETINOVÁ PAZUŠKA BY MYLO"

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Krásny outfit ! Sila myšlienok posledný čas zaujíma aj mňa :) Podcasty som doposiaľ počúvala akurát tak od Lužifčák, na nič iné som bohužiaľ nemala čas :D

  S LÁSKOU, TORILINKA / @Torilinka

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Myšlienky vedia určite veľa ovplyvniť. :) Inak k podcastom som sa dostala len nedávno, dakujem za tip na podcast od SME ❤ xx

  Simona | l i v e i n f o x w o r l d

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tie prvé odstavce sú nádherné napísané, akoby si mi čítala myšlienky :) Tiež sa v poslednej dobe snažím myslieť pozitívnejšie, ale občas je to boj, tak ďakujem za tipy na podcasty :) Inak nádherný outfit, ako vždy :)
  What A Fancy World

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ďakujem za tipy na podcasty :) A krásny outfit!

  THE EFFLORESCENCE GIRL

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Mne sa vždy tak veľmi páči ako máš upravené tie fotky! Topka :)
  THE NOELA

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)