ži

Sedím v preplnenom útulnom bare. Spomedzi hluku ľudí počujem známy beat starého hip-hopu. V ústach sa mi rozlieva chuť zlatistej vody. Celá naša partia sa prekrikuje a vášnivo debatuje o zakázaných témach. Nebojíme sa. Nech nás všetci počujú. Nech sa s nami hádajú. Svoj názor si nedáme.
*
Sedím v pohodlí mäkkej postele a pozerám dokument o feminizme. Vidím tam všetky tie krásne, nebojácne, silné ž-e-n-y. Každá je iná, každá má iný príbeh, ale ich cieľ je spoločný.
*
Vždy som obdivovala vitalizmus. Nedokážem si predstaviť aký to musel byť pocit byť konečne “voľný”. Pocit, že je po všetkom. Hranice sa nám otvorili a svet patrí len nám.
Často si neuvedomujeme aké máme šťastie.
Môžeme všetko. A hlavne v tomto období môjho života kedy povinnosti ešte nepresahujú Burdž chalífu. Teraz je ten čas robiť spontánne, ale aj zlé rozhodnutia. Už to bude len vážnejšie.
(ak to číta niekto starší, už vidím ako sa chytáš za hlavu, ale pokračuj, pomaly sa dostávam k pointe)
Neľutujem ani jedno svoje rozhodnutie. Pre niečo som to spravila a v danej chvíli mala pocit, že to tak má byť.
Život je ako puzzle. Aby si si našiel svoju správnu cestu musíš vyskúšať viac kúskov a len tým zistíš, ktoré do tvojej cesty zapadajú.
*
Veľa ľudí vyhľadáva prekážky, ktoré v skutočnosti vôbec nie sú prekážkami, ale stavajú si ich do cesty aby nemuseli povedať pravdu, že sa boja niečoho nové.
Za posledný mesiac som vyskúšala toľko nových vecí a vyšla z mojej komfortnej zóny tak veľa krát, že si nestíham uvedomovať môj duševný rast.
*
Ako píšem tieto slová dodáva mi to neskutočnú energiu! Mám pocit, že mi celý svet leží pri nohách. Čoho sa len dotknem to bude moje. Dosiahnem všetko čo budem chcieť. (hah, mladistvá naivnosť)
*
Neuspokojujme sa s maličkosťami. Je pravda, že sú dôležité, lebo tvoria gro nášho každodenného života, ale len veľké činy a kroky mimo komfortnej zóny prinášajú ovocie.
Ako ženy v 70. rokov urobili veľký krok a vzopreli sa maskulínnej spoločnosti.
Určite to nebola prechádzka sadom, ale vďaka ním sme tam kde sme.

Takže, smej sa ako nahlas len chceš, tancuj kde len chceš, hádaj sa keď názor druhého nechápeš, pýtaj sa aj neobyčajné otázky. Ale prosím, len tak neseď. 
ŽI A UŽÍVAJ SI CESTU SVOJÍM ŽIVOTOM.


Komentáre

 1. Nádherný článok! Mňa v tomto roku čaká mnoho zmien, a nie všetci v mojom okolí sú úplne nadšení ako ja, majú isté obavy, no ja si hovorím presne toto – aj keď to nevyjde, bude to super, lebo skúsim niečo nové, možno spravím aj pár chýb, z ktorých sa ale určite poučím. A keď nie teraz, kedy inokedy? ❤
  BEE A CHANGE // Facebook Page // READ ABOUT "VEGAN ON A BUDGET"

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Je nádherné vidieť ťa takú šťastnú a spokojnú 😊

  THE EFFLORESCENCE GIRL

  OdpovedaťOdstrániť

 3. ..dlouhou dobu mi tady jen blikal kurzor a nemohla jsem přijít na to, co vlastně napsat, tolik myšlenek díky tomuto článku mám ve své hlavě, děkuju za ně ♥

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tak to je naozaj krásny a inšpiratívny článok! Dlho som taký nečítala :)

  FRENCHSTYLE

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)