ootd: striped dress

V poslednej dobe ma zarazili dve veci a dnes by som sa rada s vami o tom porozprávala.  
Let’s do it!téma č. 1 NAMYSLENOSŤ 
Dostal sa ku mne názor, že pôsobím namyslene, a preto som sa pýtala mojich blízkych, čo si o tom myslia. Ukázalo sa, že názor je pravdivý. Na jednej strane mi to je asi aj jedno, lebo viem aká som a tí, ktorí ma poznajú osobne vedia s akým exotom majú dočinenia. 
A tak sa rozvinula konverzácia “prečo?”
Zhodli sme sa, že toto celé veľmi úzko súvisí so sebavedomím. Poďme sa trošku opakovať a byť klišé. V dnešnej socialmedial dobe je ťažšie byť zdravo sebavedomý keďže z každej strany na nás vyskakujú dokonalé posty, ale my sami sme vinní, lebo do tohto veľkého pekelného zberu fotiek prispievame. Neviem prečo si ľudia myslia, že sebavedomie nejako súvisí s pýchou. Nerozumiem ako tieto asociácie vznikajú, ale akceptujem ich. 
Keď sa nad tým ešte viac zamýšľam, viem, že keď idem sama po meste mám na tvári nie vždy usmiaty pohľad ale táto moja maska skôr funguje ako obranný mechanizmus. Viem, že nie som jediná, ktorá sa takto bráni od nie vždy žiadanej spoločnosti a preto sa ľuďom, ktorí si o mne myslia, že som namyslená v podstate ani nečudujem, ale klamala by som ak by som tvrdila, že ma to absolútne nezaujíma. A ako spieva Ella Mai “My resting bitch face is mistaking for the mean girl.”

téma č. 2 TOTO SA NEPATRÍ 
Neviem ako by som začala. Mám chuť ísť priamo na vec, tak poďme na to. Kto si ty aby si si dovoľoval komentovať postavu iných ľudí?!? Si niekto viac aby si mohol súdiť?! Pozri sa najprv na seba. (je zo mňa von, už budem slušná) Ufff, neviem ako vy, ale bola som vychovaná, že komentovať iných ľudí sa nepatrí. Nehovorím, že som si to nepomyslela alebo niekedy niečo nepreriešila s kamarátkou ale aby som niekomu do očí hovorila niečo, čo viem, že mu sakra ublíži aj keď ho mám rada, ja ti neviem. Aj keby si bol ten najtučnejší či najchudší človek na svete, tak by som ti do očí nikdy nepovedala, že si tučný či chudý. My ľudia sme na toto veľmi hákliví a ja tak isto. Jednoducho si myslím, že netreba komentovať telá iných. Každý sme iný, máme za sebou iné príbehy a posledné čo chceme od svojich blízkych počuť je komentovanie našich tiel, postáv či výzoru. Povedz niečo pekné, alebo radšej nehovor nič.  A áno, budem k sebe úprimní,  ale všetko sa dá povedať aj krajšie. A ako spieva Ray Blk "
I'm just doing me. Why don't you do you?
That's what you should do."Komentáre

 1. Čierna a ružové, to je super farebná kombinácia, veľmi sa ti to podarilo! ♥✿

  Blog de la Licorne * Instagram * We♥It

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Sledujem ťa už roky a ani raz v živote mi nenapadlo, že by si bola namyslená. Ešte som ťa síce nestretla, preto neviem posúdiť, či je to naozaj tak, ale silne pochybujem. Avšak žijeme v spoločnosti, kde rozdeľujeme ľudí na tých, ktorí nemajú žiadne sebavedomie, a tých, ktorí ho majú, a rovno ich vnímame aj ako namyslených. Ostáva asi len dúfať, že všetci pochopíme, že medzi zdravým sebavedomím a namyslenosťou je veľký rozdiel. A rovnako dúfam, že všetci pochopia, že niekedy je fajn držať jazyk za zubami. Lebo jedna vec je niečo si myslieť, veď to nikto nemôže nikomu zakázať, ale druhá je povedať to nahlas. Lebo konštruktívna kritika, ktorá môže pomôcť niečo zlepšiť, je jedna vec; a nezmyselné komentovanie druhá. Asi si mi ľahko povie "neber si to k srdcu", ale to je jediné čo môžem povedať :D
  Každopádne, šaty sú super; ako vždy – veľmi ti to pristane ❤
  SIMPLY BERENICA // Facebook Page // READ ABOUT "SVIEŽE RÁNO BY MUSK"

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tak ten outfit je dokonalý a neskutočne sa ti hodí! :)

  FRENCHSTYLE

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Krásný outfit :) Bohužel v době sociálních sítí si každý může napsat někam svůj názor, takže jim přijde normální ptát se, proč si tak hubená, proč ji tak nevím jaká - to mám chuť jim vlepit "proč jsi tak blbá" :D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. takých ludí si nevšímaj ani tie komentáre, ja mam tiež "kamošov" čo viac rýpu a robia si srandičky ako by povedali niečo schopné a snažím sa to ignorovať. šaty sú peckové! a s tou ladvinkou je to top! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Veľmi pekne napísané. A keď som ťa videla prvý krát tak aj ja som si myslela že si namyslená ale potom keď sme sa dali do reči tak už si bola úplne iná, taká zlatá, múdra. O mne si myslia že patrím na psychiatriu lebo mám rada farebné vlasy, piercingy, tetovania, extravagantné oblečenie, chodím zo statívom a foťákom a fotím sa sama :D nevadí aj taký ľudia musia byť čo majú výplody fantázie :D každý z nás je iný a výnimočný :)

  HAUL & TRY ON // MAY 2019

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Souhlasím s tebou a mám podobnej "problém". Hodně lidí si myslí, že jsem arogantní (než mě pozná), ale já jsem spíš nervózní a nahodim takovej ochranej obličej. :D
  A ve výsledku je vážně úplně jedno co si kdo myslí :)

  GrünHauz
  Š.

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)