ootd: fall look

Na tomto mojom terapeutickom mieste som čím ďalej tým menej. Ako sa mi toto nepáči. Alexandra, chceš byť produkčná, time management by malo byť tvoje druhé meno. Hlavne, že si vyhrala Žurnál.  Ach jáj, ešte sa mám toho veľa učiť.

Pozerá tu niekto TED-talks? (ak nie, určite odporúčam. Nájdeš to na YT) V skratke ide o prednášky na asi každú možnú tému, oblasť záujmu. Každý si nájde to svoje. Jedna prednáška sa mi vryla do pamäti a stala sa súčasťou môjho každodenného života.
Stretla som sa s názorom, že pôsobím veľmi vyrovnane s tým kto som a ako vyzerám. Moja reakcia je vždy rovnaká: fake it till u make it.
Je to jednoduchšie než sa na prvý pohľad zdá. Sila sugescie je veľmi veľká a práve preto je táto formulka tak účinná.
Necítiš sa dobre v červenom rúži? fake it till u make it.
Bojíš sa rozprávať s cudzími človekom? fake it till u make it.
Nemyslíš si, že sa hodíš na určitú pozíciu? fake it till u make it.
A tak ďalej.
Verím, že existuje niečo ako aura alebo inak povedané vyžarovanie, ktoré dokáže veľmi ovplyvniť okolie. Predstav si, že prídeš do novej práce a ešte nie si taký profesionál ako tvoji kolegovia. Ak sa sám podceňuješ a nepôsobíš sebaisto (podľa mňa) z teba vyžarujú určité signály, ktoré tvoje okolie dokáže dešifrovať a bude pre teba ťažšie získať si ich obdiv aj keď sa už profesionálom staneš.
Moja rada znie, povedať si v hlave motivačnú reč, podržať power pose aspoň na dve minúty a vyjsť z wc ako odborník na vec. Ver či never, ľudia ťa hneď budú brať inak.
Táto metóda sa stala mojim životným krédom a odporúčam ti pozrieť si tento TED- talk!Tento „look“ mám na sebe druhýkrát a cítim sa v ňom skvelo. Ak to ešte nevieš ale túto beznádejnú produkčnú zvieracie vzory veľmi bavia. Mám ich doma zopár a ak ma pamäť nemýli, podelila sa s nimi aj TU.  (baví ma písať o sebe v tretej osobe hah)
Leo šaty som pre zmenu nenašla v sekáči, ale vo výpredaji v C&A. Budem poetická a poviem, že to bola láska na prvý pohľad. Sveter je taktiež z výpredaja, tentoraz ide o F&F. Máme dva kúsky, ktoré podľa mňa kričia JESEŇ. Už to len spojiť.
Aby to nebolo celé z hnusných fast fashion reťazcov, kožené boots mám zo sekáča a týmto by som rada prekonala stigmu, ktorá sa nesie s topánkami zo sekáča. Stačí ti dezinfekčný sprej a ideš.
Jediná vec sa mi tu ešte veľmi pýta. Hnedá biker boy čiapka. Však by to s tým vyzeralo viac highfashion, viac blogersky? Juj, no ja viem ale človek, si tvar hlavy nevyberá.


Dnes mám na vás dve záverečné otázky. Na jeseň preferujete tmavšie farby, alebo práve naopak, chcete žiariť v tomto pochmúrnom počasí. A moja druhá otázka: máte nejaké tipy na time management? Kľudne mi pošli hlasovku do DM na instagrame (@alexandra_cuchorova) rada o tom pokecám.
 

Komentáre

 1. Ten outfit je nádherný a ten svetrík je úžasný aj suknička.

  VOĽNÁ SOBOTA

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Love this fall look. I like the print skirt and bright sweater.
  I have watched some of these Ted videos... so interesting and informative.

  www.fashionradi.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Mám rada TED-talks, ale viem, že na nich potrebujem čas a určite to nie je video, ktoré si pozriem len tak z nudy, keď na niečo čakám :D Ale s fake it til you make it sa veľmi veľmi stotožňujem, keďže je to presne kľúč k tomu, aby sa človek dostal tam, kam chce!
  Ja sa zase radím k ľuďom, ktorí počas jesene volia tmavšie farby, a to hlavne odtiene hnedej alebo bordovej ❤
  A čo sa time managementu týka, tak mne osobne veľmi pomáha to, keď sa ráno prinútim sadnúť si a spísať, čo všetko chcem v daný deň stihnúť — povinnosti, ktoré nemôžem presunúť, všetky events, až po tie najmenšie veci ako odpísať na mail, čo mi zaberie dve minúty. Proste úplne všetko. Tak sa mi vytvorí zoznam cca dvadsiatich položiek, kde tie najjednoduchšie volajú, aby ich človek spravil. A keď už raz začnem, tak to ide samo — lebo fakt nie je lepší pocit ako vyškrtnúť niečo z to-do listu. A tiež sa mi tak ľahšie plánuje, čo kedy robím — začnem niečím ľahkým a rýchlym, čo ma naštartuje a namotivuje, a potom sa snažím striedať veľké a dlhé veci s tými krátkymi, vďaka čomu mám pocit, že som sa nezasekla.
  A veľmi ti to pristane — sveter i šaty sú úplne bombové ❤
  SIMPLY BERENICAFacebook PageREAD ABOUT "LIVING WITH SOCIAL ANXIETY"

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Na ten TED-talk sa určite pozriem. ;) Ešte som o niečom takom ešte nepočula. Outfit je krásny a veľmi ti pristane, ale tieto vzory asi nie sú nič pre mňa a neviem si ich na sebe predstaviť. :D

  Prajem ti pekný deň. ♥
  Blog of Sunflower ♥

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)