ootd: autumn leaves

Krásny slnečný pondelok prajem. Dnes mám toho veľmi veľa na srdci a preto som sa rozhodla, že to zas urobím jemne fragmentárne . Vybrala som si dve témy, čo mi silno rezonujú v hlave a budem rada za váš názor či už tu alebo na ig.
téma číslo 1: nezmeniteľné ľudstvo
Veľmi ma fascinuje ľudová slovesnosť, hlavne príslovia.  Nevieme kedy presne tieto múdrosti vznikli ale trúfam si povedať,  že sú asi tak staré ako ľudstvo samo.
To čo ma na tom tak fascinuje je, že hoci sú tieto slovné formulky tak staré, ich význam je stále využiteľný v dnešnej dobe.
Dnes sa často hovorí o technickom či vedeckom pokroku ľudstva. Tvrdíme, že sme to najlepšie, že každým dňom ideme dopredu, že sme inteligentnejší, snažíme sa ovládať prírodu , vytvárame všakovaké zariadenia... len tá naša ľudská stránka zostáva po celé tie roky nezmenená. Keď sa nad tým zamyslím, celkom ma to straší, že veci ktoré platili pred 200-rokmi stále platia a neodchádzajú ako odchádzajú historizmy z nášho jazyka.
Teoreticky môžeme povedať, že sme stále rovnakí a nemyslím si, že sa ako ľudstvo niekedy zmeníme.
Zavádzame, klameme, ubližujeme, veríme, sme naivní... Tieto a kopa iných vlastností sa z nás asi nedostane. Máme to v sebe a žiaden technologický pokrok to nezmení. Môžeme sa snažiť bojovať s tým a byť lepšími než sami v skutočnosti sme.

téma číslo dva: SAČ
Stavím sa, že sa na tému čas som sa už určite vyjadrovala. Akurát sedím vo vlaku na ceste do Bratislavy a čistou náhodou sedím vedľa tej istej slečny vedľa ktorej som sedela presne týždeň dozadu. Je to len týždeň, veľmi zanedbateľný čas v živote človeka, ale za tých sedem dní sa stali také veci, čo mi trochu viac otočili život hore nohami. Zas a znova. Preto sa opravujem a píšem, že týždeň vôbec nie je zanedbateľný, dokáže sa zaň udiať veľmi veľa vecí.
Jediné čo mi na čase vadí je, že ho nemôžeme ovládať. Vieš, bolo by to ako v The Sims. Keď  by si chcel mohol by si ho zastaviť, spomaliť, posunúť.  Ale ani v Simse sa nedá čas vrátiť.  Skutky majú svoje následky a kauzalitu neoje....Komentáre

 1. Mentalita ľudí sa podľa mňa nikdy nezmení. Je to proste niečo ako naprogramovanie mozgu; a nech chceme ako chceme, nebude to inak. Iné to bude asi až vtedy, keď budú ľudia polo roboti a správanie bude kalkulovať počítač :D
  Ak sa ti teraz zdá, že čas ide rýchlo, tak ešte počkaj, aké to bude, keď sa október zrazu zmení na jún a ty nebudeš mať ani páru, kam sa podel celý tvoj prvý rok na výške :D Keď sa ja spätne pozriem, tak mám pocit, že základná trvala celú večnosť, stredná išla normálny tempom, ale vysoká preletela tak rýchlo, ako keby niekto naozaj pretáčal čas dopredu na The Sims :D A obávam sa, že takto rýchlo mi to pôjde už do konca života a ja sa jedného dňa zastavím, zistím, že mám päťdesiat a nebudem mať ani len páru, kam sa podeli všetky tie roky...
  SIMPLY BERENICAFacebook PageREAD ABOUT "MY FAVOURITE DAIRY SUBSTITUTES"

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Úžasný outfit :) Mne sa tiež páčia ľudové slovesnosti :) Je to naozaj fascinujúce že platia niektoré práve aj pre túto dobu :)

  DISCOVERINGGLAMNAŠLA SOM PRÁCU SNOV? INSTAGRAM

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Outfitík je paráda. ;) Na tému čas by som mohla písať kilometrové slohy. Je to veličina, ktorú by som niekedy fakt rada ovládala.

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Hi dear! Thank you for sharing this wonderful post and thanks for the inspiration!

  You have a wonderful blog, so I am very happy to follow you through the GFC! I will be glad if you look at my blog :) If you wish, you can follow me, I will be infinitely grateful to you ♥♥♥

  https://nastyadeutsch.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tak tento outfit je topka! Páči sa mi úplne celý od hlavy až po päty a veľmi pekným detailom je, ako farba na teniskách ladí s potlačou na tričku! :)

  FRENCHSTYLE

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)