stay motivated

Mala som taký pocit, že toto moje malé happy place trošku viac stagnuje. Stále dookola som pridávala tie isté typy článkov a sama sa čudujem, že to niekto čítal. (Ak to niekto vôbec čítal). Nehovorím, že sa mi moja tvorba nepáči, ale chcelo by to trochu iného vánku a diverzity. Preto som sa rozhodla vydať sa na cestu hľadania nových vecí, nových tém, o ktorých ma bude baviť písať. Je veľmi pravdepodobné, že celý tento proces bude hit and miss, ale myslím si, že v konečnom dôsledku to bude pre mňa len prívetivé a aj na základe vašej spätnej väzby budem vedieť či áno alebo nie.
____
Táto karanténa mi veľmi narušila môj pomerne produktívny denný režim a pomaly ale isto sa zo mňa stáva lenivé prasa. Keď vidím IG story @norabrinn a jej dokonalo produktívny deň, cítim sa veľmi zle. (ale ja ti za to ďakujem, pretože celá táto snaha o nové produktívne ja je hlavne kvôli tvojim stories)
Tento článok vznikol pre to, aby som si utriedila čo na mňa funguje a čo mi pomáha motivovať sa. Takto to tu  budem mať celé na jednom mieste a môžem sa k tomu vrátiť keď sa zas budem cítiť ako lenivé, však vy viete čo. Na druhej strane, sa môže inšpirovať aj niekto z vás. A ak máš aj ty nejaký motivačný fígeľ, ktorý na teba funguje, budem veľmi rada ak ho zanecháš v komentári.
TO DO LIST
Tento bod je celkom obvious, ale ja vás viac motivuje, keď je váš to do list ako sa hovorí aesthetically pleasing? A teraz po Slovenky. To do listyveľmi často skloňované pri tejto téme, ale aj vás viac motivuje keď je váš to do listy pekný? A preto som si vytvorila denný to do list, ale aj týždenný rozvrh a hneď ma viacej baví plánovať keď to vyzerá pekne, ako by som to mala písať len na zdrap papiera. (ak sa ti páči môj dizajn, stiahnuť ho môžeš TU alebo si vytvor svoj) 
Druhá vec pri to do listoch je, že asi ani raz sa mi nepodarilo odfajknúť všetky okienka, a preto sa z toho stal môj nový quarantine challenge.  (odfajknúť všetky políčka v to do liste) Ešte jedna drobnosť k to do listom. Veľa ľudí hovorí, aby ste si určili tri prioritné ciele, ktoré chcete za deň stihnúť a následne tieto kroky rozpísali do menších, čiastkových úloh, ktoré budú jednoduchšie na splnenie. (a mali pravdu, funguje to)

OBKLOP SA INŠPIRÁCIOU
Tento bod, typ mi pomáha hlavne v oblasti cvičenia. Vždy keď sa mi nechce a radšej by som pokračovala v pozeraní nejakého seriálu pozriem si moje obľúbené fitness instagramerky a potom to už ide samo.
„Obklop sa inšpiráciou“ využívam aj v inom zmysle. Na instagrame trávim teraz viacej času než by som mala, a preto som si pretriedila sledovania. Nechcem aby ma aj na internete niečo deptalo. Držím sa pravidla „obklop sa inšpiráciou,“ a preto sledujem len také účty, ktoré ma budú inšpirovať, rozosmievať a poúčať. Všetko negatívne ide preč.
 
NACHYSTAJ SA
Veľká banalita, ale keď sa ráno namaľujem, k teplákom si dám nejaký pekný, pohodlný topnahodím oringle (náušnice), hneď sa cítim lepšie! Tým, že vyzerám vcelku reprezentatívne, mám pocit, že toho za deň stihnem viac. Je to divné, že dokážeme takto oklamať svoj mozog, ale mne to veľmi pomáha.
Okrem toho ranného chystania sa, by som tu aj spomenula, že predtým, ako idem písať nejakú esej alebo niečo, pri čom sa zdržím trošku dlhšie si vždy prichystám „moje miesto.“ Počas svojho života som  vystriedala už všetky miesta v mojej izbe. Mala som obdobie, že som sa najlepšie vedela sústrediť  keď som sedela za stolom. Vo vyšších ročníkoch na strednej to bola zas zem. A teraz som sa premiestnila na posteľ. Urobím si pohodlie, po ruke mám vždy kávu/čaj a plnú fľašu vody (napi sa, keď toto čítaš) poprípade nejaký snack aby som nemusela vstávať vždy, keď mám na niečo chuť.

PROSTE TO UROB
Všetky typy, ktoré som tu písala sú skvelé, sama ich využívam, ale tento posledný je najjednoduchší a mne pomáha najviac. Pomôžem si angličtinou, lebo to znie ako vždy lepšie  a jednoducho SUCK IT UP AND DO IT, NO PAIN NO GAIN. Bodka. Proste, treba zaťať zuby a urobiť to.


Komentáre

 1. Mne veľmi pomáha, keď na seba netlačím. Vždy som zvykla byť človek, ktorý si ráno spísal aj dvadsať úloh; ale keď som sa potom pustila do niečoho, čo mi trvalo viac času, než som myslela, tak moja motivácia iba klesala, a často som si už o tretej či štvrtej poobede povedala, že to už nemá cenu. A namiesto toho, aby som využila zostávajúcich pár hodín, som všetky úlohy presunula na ďalší deň. Ale teraz, keď si ráno poviem, že keď spravím aj len jednu úlohu, tak aj to budem považovať za úspech, o to jednoduchšie sa mi púšťa do práce. A z toho pramení ešte väčšia motivácia, lebo mám pocit, že s každou ďalšou splnenou položkou z to-do listu prekonávam samú seba.

  Skvelý článok; a držím palce pri hľadaní nového smeru. Neboj sa skúšať nové veci a píš hlavne o tom, čo teba momentálne baví a zaujíma ❤

  SIMPLY BERENICAFacebook PageREAD ABOUT "HOW I CHANGED MY LIFE"

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Mám pocit, že ak by som sa takto do niečoho nútila, akurát by som tak vyhorela. Tak ako vyššie píše Berenika, treba si dávať veľmi realistické ciele primerané svojej vlastnej motivácii. Na to mnohí ešte stále nehľadia. Práve pri písaní bakalárky som si uvedomila, aké je dôležité ísť svojim tempom a za žiadnych okolností nepozerať na to ako produktívni sú iní. Každopádne, pekne spísaný článok a veľmi dobré tipy ako na to. :)

  BarsVee

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ono je to inak veľmi smiešne, ale asi by som sa tiež občas nedokopala k učeniu (či k cvičeniu - ako spomínaš práve ty), nebyť hashtagu #studygram :D Super článok!

  evasaaj.com

  OdpovedaťOdstrániť
 4. V prvom rade by som chcela pochváliť vibe a spracovanie tvojich fotiek, sú veľmi visually pleasing. Čo sa motivácie týka, ja som taký productivity freak. Na každý deň mám naplánovaných niekoľko taskov, ktoré sa snažím splniť. Až mi občas robí problém spomaliť a robiť veci, ktoré s produktivitou a prácou nemajú nič spoločné. Aj preto sa mi občas stane, že môj deň je vlastne len tak prefľákaný a ja som nič zmysluplného neurobila, pretože mám tendenciu ignorovať, keď mi telo diktuje, že to proste nejde. Najlepšie je asi nájsť si ten vlastný spôsob plánovania a hlavne počúvať na seba a všímať si, aké tempo nám vyhovuje. Inak, vyššie spomenuté body sú naozaj super. Nad niektorými z nich som sa doteraz ani nezamýšľala. Naozaj vydarený článok! ♥

  blog emptycoffeecups.co | How to practice mindfulness through monotasking | instagram @bythewaygaby

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Skvelý článok! Momentálne som ho veľmi potrebovala, lebo tiež mi karanténa nerobí veľmi dobre :D Som doma už vyše mesiac a poriadne som zlenivela :D
  What A Fancy World

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Já bych se měla učit na online testy a zkoušky, ale zatím se do toho neumím donutit! :D Jinak mi pomáhá právě si sepsat nějaký To do list a ráda pozoruji, jak postupně všechny úkoly odškrtávám. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Mne zase táto karanténa pomohla. Pracujem z domu, takže som rada, že ráno nemusím tak skoro vstávať, že mám viac času na oddych a aj na seba. Aj vďaka karanténe som sa rozhodla po dvoch rokoch vrátiť k blogu. Nehovorím, že mi táto situácia úplne vyhovuje, ale v niečom mi určite prospela.
  Nicol z World of Nicol

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)