ootd: čo mi dala karanténa

Pomaly sa nám to začína uvoľňovať. Ani neviete, ako som sa potešila, že si konečne budem môcť na letnej teraske dať moju obľúbenú limonádu pomaranč bazalka v mojom obľúbenom podniku u nás v Martine. Ah, neviem ako to máte vy, ale letné teplé večeriobľúbeným drinčíkom a dobrou spoločnosťou je to, čo mám na lete asi najradšej.

V nedeľu to budú presne dva mesiace, čo som doma a karanténujem si. Na začiatku tohto obdobia, som vydala článok s tipmi na film, kde som písala, že sa chcem cez karanténu zas vrátiť k sebe. Chcem sa naučiť tráviť čas sama so sebou a necítiť sa samo. A musím povedať, že táto karanténa mi toho dala ešte viac a koniec koncov by som mala takýto „lockdown“ praktikovať aj keď to nebude nariadené štátom a vo svete nebude zúriť pandémia.
HĽADANIE SI RUTINY:
Asi najťažšia vec počas týchto dvoch mesiacov bolo nájsť si novú rutinu. A presne aj pri tejto téme je krásne vidieť ako rozdielny všetci sme. Prvé týždne som skúšala vsávať o siedmej, držať sa presného harmonogramu, čo kedy a ako. Po dvoch týždňoch som bola unavená a vôbec ma to nebavilo. Zistila som, že nie každému môže vyhovovať striktná rutina. Aj v tejto oblasti potrebujem viacej voľnosti. Ale každá voľnosť musí mať nejaké limity. Ja som si to nastavila tak, že sa snažím nezahlcovať vecami (hlave tými do školy) pretože, viem, že keď je toho už veľa, tak sa mi to znechutí a v konečnom dôsledku to je kontraproduktívne. Druhé zistenie bol, že najviac produktívna bývam od nejakej pól desiatej do pól štvrtej. Presne v tomto rozmedzí sa venujem hlavne štúdiu. Ďalšia vec, čo mi celkom pomohla je téma dňa, alebo teda zatiaľ sa to týka iba soboty, kreatívnej soboty. Sobota bol pre mňa deň, ktorý som nevedela zaradiť. Mám vtedy upratovať, alebo už oddychovať alebo sa stále učiť. Neviem, či ste tento pocit mali niekedy aj vy, ale ja som si to zariadila tak, že upratujem vždy v piatok poobede a v sobotu sa venujem kreatívnym veciam. Či fotím seba, veci okolo mňa, upravujem, hrám sa s fotkami, píšem alebo vymýšľam nové nápady. A nedeľa patrí len leňošeniu.
Keď som vyššie spomínala, že nejproduktívnejšia som až od pól desiatej, má to jeden prostí dôvod. Ja jednoducho nedám dopustiť na pomalé rána.  Snažila som sa s tým bojovať, ale zistila som, že to práve teraz nemá zmysel. Kedysi som bývala ranné vtáča, ale v tejto fáze si rada užijem pomalé tiché ráno s kávou pri Priateľoch a taktiež sa mi vrátila moja úchylka na sladké raňajky.
                                                                                                    
NOVÉ AKTIVITY, ZÁUJMY:
Ak sa ma niekto opýta, že čo mi dala karanténa, tak mu poviem, že stojku na hlave. Tak dlho som sa snažila k tejto veci dostať a teraz bol konečne čas a priestor a preto som si povedala, že ju budem skúšať aspoň desať minút každý deň a po dvoch týždňoch som sa tam dostala. Ak ste sa nikdy nestavali na hlavu, tak tomu dajte šancu. Na jednu stranu to veľmi pekne spevňuje strednú časť tela a hlavne, keď ste dole hlavou sústreďujete sa na to aby ste boli pevní a udržali sa. Preto je to pre mňa aj jemný spôsob vypnutia a meditácie, kedy nemyslím na nič iné, len na to aby som nespadla.

Môj oco bol a stále je obrovský milovník bicyklovania a ja som tomu nikdy nejako nechápala. Teraz prišiel ten čas, kedy som sa snažila vyhnúť mestskej doprave a po asi desiatich rokoch som si opäť sadla na bicykel. A ak môžem povedať iba jednu vec. Jazda po prázdnej asfaltovke (môj mestský hipster bicykel nezvláda prírodu) počas západu slnka je jeden z tých najlepších pocitov voľnosti. (jediná vec, čo mi na bicykli vadí, že mu musím prispôsobovať moje outfity a potom je z toho takáto jednoduchá pohodlnosť ako vidíš na fotke, ach tieto first world problems)

Musím sa priznať, aj ja som podľahla pár trendom. Začali sme doma kváskovať a nikdy by som nepovedala, že sa zo mňa stane pekár (hah). Ak ste neskúšali dalgona coffee, tak neviem čo ešte robíte. Prvé týždne karantény som ju pila dennodenne. Taktiež som skúšala aj slávne japanese pancakes, ktoré stále nie sú tak jiggly ako by som chcela, ale chuťovo sú skvelé, hlavne keď do cesta pridáte trošku citrónovej kôry.


ČO SOM ZISTILA?
 • vážne nepotrebujem byť 24/7 obklopená ľuďmi
 • keď sme pri tých ľuďoch, tak práve počas tejto divnej doby sa ukázala ľudská sebeckosť a arogantnosť (hlavne v obchodoch)
 • neviem ako som mohla predtým žiť bez mandľového mlieka z Lídlu (niee Alpro)
 • nikdy, nikdy na seba netlač
 • čas vykryštalizuje vzťahy a ukáže sa kto je skutočný priateľ
 • celkom dosť som si obľúbila Bratislavu a chýba mi
 • aj tá blbá malá intráková kutica mi chýba
 • celý deň ležať na gauči a pozerať filmy je z času na čas veľmi potrebné
 • bežné radosti dňa ako bola vážne dobrá káva či čapované pivo sa ukazujú, že nemusia byť až tak bežné
 • vážme si maličkostí čo tvoria naše dni
 • ak si Američania opäť zvolia Trumpa, tak začnem vážne pochybovať o ich inteligencií
 • treba tie sociálne siete eliminovať

Ako ste vy prežívali toto zaujímavé obdobie? Nejaké tipy k mojej ešte stálej ceste za dokonalou rutinou?

Komentáre

 1. Mám to hodně podobně. Sice jsem chodila půl týdne do práce a zbytek byla doma, ale neskutečně jsem si odpočala a u seriálů vyčistila hlavu :-) všechno zlé je zkrátka pro něco dobré :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Veľmi sa ti vydaril tento casual look, a máš skvelé tetovania. Je cítiť z reakcií ľudí, že na každom zanechala izolácia nejaký dopad a keďže sme trívili toľko času osamote asi sme si aj veľa vecí počas toho procesu uvedomili a mali možnosť lepšie spoznať seba samotných? Je super, že sa ti podarilo vytvoriť si fungujúci rutinu, ktorá ti vyhovuje. Často nás totiž demotivuje práve to, ak sa držíme nejakého systému, s ktorým nie sme stotožnení, aspoň ja som si to tak všimla. :D Tiež sa mi veľmi páči tvoj koncept kreatívnej soboty, tou sa budem musieť inšpirovať! :) ♥ Krásny článok, teším sa na ďalšie.

  blog emptycoffeecups.co

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Skvělý článek :) Taky se těším na posezení na zahrádce mého oblíbeného podniku s točeným pivem nebo právě nějakým drinkem :) Strašně bych letos v létě chtěla jet na nějaký spontánní roadtrip, ale to nevím, jestli se povede. No ale i kdyby ne, hroutit se z toho nebudu :) Pomalá rána jsou něco, co miluju, protože když mám někam jít a nemám tu svojí ranní rutinu, kdy si vychutnám snídani a kávu v klidu, nemám dobrý den. Dalgonu jsem zkoušela taky a chytře jsem jí poprvé šlehala v ruce, což trvalo tak dlouho, že už jsem na ní pak ani neměla chuť :D

  Pauline's Tiny World

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ešte v marci, keď prišlo nariadenie a my sme prestali chodiť do práce, som bola dosť namotivovaná využiť každý jeden deň úplne naplno, aby som nepremárnila ani sekundu. Dlho to nefungovalo — a spomalila som. Dodnes fungujem tak pomalšie; a užívam si to. Pokojné a pomalé ráno, pohodové raňajky a oddych bez výčitiek. Sú dni, kedy mám presný to-do list a deň mám celkom produktívny, no sú aj dni, kedy sa mi nič nechce a vidím aj desať dielov Friends. A je to úplne v pohode. Ak je jedna vec, ktorú si po skončení karantény chcem vziať, tak je to to, že je v pohode myslieť i na seba, a že každý deň nemusí byť najproduktívnejší deň môjho života 😊

  SIMPLY BERENICAFacebook PageREAD ABOUT "WHY CHOOSE ORGANIC COTTON"

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Já jsem si teď hrozně navykla vstávat sama od sebe - světe div se, budím se mezi 6:30 a 7:30 pravidelně každé ráno :D Pak si udělám čas a většinou se věnuju škole, v 9 snídaně, pak chvíli škola. Cvičím, vařím oběd, učím se. Večer pak s přítelem kouknem na nějaký film. Taky často peču domácí pečivo (teda z droždí :D) nebo nějakou sladkou dobrotu. Já jsem si našla fajn rutinu, která mi vyhovuje všema směrama. Teď teda musím chodit na praxe a cítím, že tělu se to vstávání na budík prostě nelíbí :D :D Outfit není úplně můj styl, ale líbí se mi Tvá halenka.

  WantBeFitM

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Skvelý post. :) Je sranda, že naša karanténa trvá podobne dlho - ja som doma od 12. marca. :D Inak stojku by som sa strašne chcela aj ja naučiť, no neviem prečo, mám z toho obrovský strach, že sa dolámem...

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Veľmi pekný príspevok a neskutočne sa mi páči ako spracúvaš takéto články! Stojku sa učím aj ja a sama začínam byť prekvapená čo moje telo dokáže :D Na základnej som voči kotúľom a stojkám mala odpor, na strednej som zo zdravotných dôvodov (a vlastne aj kvôli veľmi nepríjemnej vyučujúcej) necvičila ale konečne sa k tomu dokopávam :)

  Viki z blogu BarsVee🌸 - BarsVee na Instagrame🌸

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Moc hezký článek, při čtení jsem si uvědomila, že spoustu věcí si myslíme podobně. :-) Ono přeci jen když je čas na přemýšlení, člověk na ledacos narazí. :)

  Lucka z Seriouszone

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Super článok. Aké sú to japonské palacinky? O tých som ešte nepočula. Ja som cez karanténu strašne zlenivela. Teraz keď mám ísť niekde tak idem taká unavená, znechutená a nič sa mi nechce. Ale čo ma začalo baviť je varenie :D Každý deň máme niečo nové niečo iné čo som ešte nikdy nerobila.

  VIKTORIÁNSKA MÓDA V MODERNOM ŠATE

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Super článek :) Člověk prostě někdy potřebuje podnět, který mu ukáže to, co nejdřív neviděl. Mne karanténa pomohla zpomalit, i když s dítětem a teď nově už se dvěma, to jde hůře. Ale já jsem hodně společenský člověk, takže přeci jen ta karanténa není úplně pro mě.

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)