ootd: getting older

Krásnu upršanú sobotu prajem. Veľmi ma teší, že môžem konečne sedieť v mojej obľúbenej kaviarničke, piť krásne flat white. Hoci som zmokla ako pes, lebo ísť na bicykli v tomto počasí nie je najlepší nápad, ale stálo to za to. (tento úvod som písala minulú sobotu a síce už nie je aktuálny bola som vtedy veľmi šťastná preto by som to tu rada nechala)  Poslednú dobu ma veľmi často zalieva pocit šťastia pri bežných, každodenných činnostiach. Toto karanténne obdobie mi pomohlo urovnať si veci v hlave a začínam pracovať na svojom novom ja, ak to tak môžem nazvať a už teraz si celý ten proces užívam.

Pár dní dozadu som oslávila svoje dvadsiate narodeniny a nejdem vám klamať, ale neskutočne sa z toho teším. Teším sa ako budem dospievať,  ženštieť, naberať nové skúsenosti, spoznávať nových ľudí a putovať si životom. No je tu aj druhá stránka...

Predstava, že o pár rokov (verím v to) ukončím školu a čo potom. Chvíľami si hovorím, že keby bol život viac ako v Simsovi mohlo by to byť jednoduchšie.

Asi nikto nevstupuje do dospelosti úplne pripravený a väčšinu vecí sa musíme učiť za pochodu. Dúfam, že je normálne mať predtým rešpekt, a hlavne keď študujete na umeleckej škole a ešte k tomu produkciu, čo je vlastne všetko ale dokopy nič.

mladým ľuďom sa často pridáva prídavné meno úspešní, ale čo je definícia úspešného človeka? Podľa mňa by sa úspech nemal merať len bohatstvom a majetkom. Pre mňa je v niektoré zamračené dni obrovským úspechom len to, že som vstala a verím, že v tom nie som sama. A možno aj vďaka tomuto jedno-významovému výkladu pociťuje veľmi veľa mladých ľudí tlak. Tlak byť dokonalý, stopercentný, stále vymýšľať nové nápady, vymoženosti, byť finančne zabezpečený v rannej dvadsiatke. 

Obdivujem každého človeka, čo má svoj vlastný zmysluplný biznis, ľudí ktorí dokázali vybudovať značku z ničoho, ale snažím sa si pripomínať, že to neznamená, že na tom musím byť rovnako v tomto momente. Verím, že každý má svoje vlastné tempo, svoje vlastné sny a priority.  Je ťažké neporovnávať sa, ale nie je to nemožné. Je to jedna z vecí ktorej sa učím.

Viem, že tu mám pravdepodobne starších ľudí než som ja a preto ma zaujíma ako ste to mali vy a ako to máte teraz. A ak sa tu nájde aj niekto mladší, tiež by ma zaujímalo ako to vnímaš ty. Budem rada za tvoj názor v komentári.Komentáre

 1. Já si teď koupila bílé kalhoty a jsou fakt super! A tobě teda moc sluší. A... Nemá to vyznít úchylně, ale říct to musím, máš hezkej zadek v těch kalhotách😁💪.

  Jinak k tomu věku. Mně je 25 a jsem ráda, že jsem vždy věděla, co dělat. Měla jsem myslím rok, kdy jsem si nebyla jistá, ale jinak jo. A já ti určitě doporučuju nad tím přemýšlet než přijde realita a ukončení školy. Proč? Protože pak půjdeš do první práce, co se ti naskytne a to není vždy dobrá volba. Určitě by chtělo si vypsat jaké máš koníčky, jaké jsou tvé přednosti a k jaké práci se hodí. Máš na to ještě několik let, ale myslím, že je lepší to dělat postupně, protože vidím své vrstevníky, kteří jsou třeba poslední rok na škole a vůůůbec neví, co se sebou a to je podle mě škoda.

  Verča ze Ztracena v Praze | KDYŽ SI ZAMILUJETE KABELKU A DŽÍNY... | OOTD

  OdpovedaťOdstrániť
 2. V prvom rade krásny outfit. Ja keď som mala toľko rokov jak ty tak som strašne chcela ukončiť strednú školu lebo som išla neskôr do školy, takže som strednú končila ako 20 ročná, potom som chcela ísť na vysokú školu, buď na módny styling, návrhárstvo alebo bytový design ale bohužiaľ mamka si to nemohla dovoliť tak som nikam nešla ale urobila som si zase výlet do anglicka a od vtedy som tam chcela žiť ale spolužiačky ma prehovorili na prácu tuna v salóne tak som sa vrátila. No a o 2 roky som porodila prvého syna. O 2 mesiace mám 30 rokov a keď sa pozriem späť tak som skoro nič nedokázala. Okrem toho že mám krásnych synov a bábo na ceste sa mi môj život vymkol z rúk. No dúfam že o 10 rokov budem tam kde chcem byť. A mladý ľudia môžu byť úspešný, práveže od nich sa to ani nevyžaduje ale oni to vyžadujú skôr sami od seba. Majú ambície a sny a idú si tvrdo za nimi a to sa mi na dnešných mladých ľuďoch páči.


  AKO SA PODOBAŤ NA FRANCÚZSKY VĎAKA ŠATÁM?

  OdpovedaťOdstrániť
 3. V první řadě, ten outfit je skvělý - jednoduchá a přitom nadčasová kombinace. A hlavně fotky jsou perfektní. Hrozně Ti to na nich sluší. :)

  A v řade druhé, já budu zítra dvouměsíční jednadvacítka a musím říct, že mám naprosto totožné pocity. Ten odstavec o úspěchu je dokonale shrnutý. Nevím, když jsem byla mladší, tak jsem se těšila, až budu dospělá, budu moci studovat to, co chci, budu moci dělat to, co chci. Jenže ta realita je úplně jiná. A kolikrát mě to všechno děsí. Sice mám před sebou ještě minimálně dva roky studia na dokončení bakaláře taky částečně uměleckého oboru, ale už teď se děsím, jaké najdu uplatnění. A co bude, když nebude. Vlastně mě celkově dost děsí celá budoucnost, proto se snažím zaměřovat spíš na přítomnost a žít dneškem. Ono vždycky nějak bylo, nějak je a zase nějak bude. Jde to ale dost těžce. Ono si to spousta lidí nejspíš neuvědomuje, ale úspěch nejsou jen peníze a jakási společenská nálepka či prestiž. Úspěch si každý představí jinak, a to je to hlavní.

  E / Duben 99'

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Taky se přidávám, krásný outfit, moc ti sluší :)

  A teď k tématu. Letos mi bude 22. A tlak je na mě ze všech stran stále. Já jsem bohužel ještě ke všemu brutální perfekcionista a všechny věci, které dělám, musí být správně a musím je mít přesně tak, jak je chci, jinak se z toho skládám. Učím se s tím pracovat a řekla bych, že už je to mnohem lepší, bohužel občas na mě ten tlak dolehne a mám pocit, že neumím nic, nic jsem nedokázala, nic nedokážu, každý okolo mě je lepší atd. Třeba zrovna před chvilkou, když jsem fotila věci, které jsem dostala kvůli spolupráci. Já beru každou maličkost jako úspěch, protože právě ty maličkosti nás dokážou posunout k těm velkým cílům, které máme. A ačkoliv si to spousta lidí myslí, to, že někdo má peníze nebo je ve společnosti na vyšší příčce, zákonitě neznamená, že je úspěšnější než kdokoliv jiný :) <3

  Pauline's Tiny World

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Krásný outfit. Dříny jsou perfektní. Já jsem do bílých džínů (sukně, kraťasů) se svojí šikovností ještě nesebrala odvahu. :D
  Opožděně přeju všechno nejlepší k narozeninám :)
  Yane

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Moc ti to sluší, barvy ti vyloženě sednou, to já si samu sebe neumím v bílé barvě kalhot ani představit :D A asi by bílá vydržela tak pět minut :D
  Jinak mě je 27 a dříve jsem to také viděla tak, že úspěch je hlavně dobrá práce, dost peněz atd.... Ale dávno mi došlo, že tohle si měříme každý sám a pro každého to může být úplně něco jiného. A podle toho je třeba se i řídit, dělat, co nás dělá šťastné, spokojené a dělat toho co nejvíc, splnit si vlastní představu o úspěchu.
  Občas mě taky přepadne, kolik věcí jsem třeba ještě ``nedokázala`` ale vždycky se pak snažím zaměřit právě na to, co už jsem dokázala a co obtíží jsem musela překonat a kam jsem se dostala. A že jsem si už splnila spoustu snů, denně dělám, co mě baví a to je už dost slušný úspěch :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Niektoré veci prídu časom. A skús sa obliahnuť späť na osobu, ktorou si bola ty sama pred rokom, dvoma či troma; a uvidíš, aký obrovský krok vpred si spravila. Niektoré zmeny sú pomalé a vôbec ich nevnímame, no keď sa porovnáme, seba so svojim old self, tak niekedy to vie byť až zarážajúce. Ja som narodeniny oslavovala ešte v apríli, a keď som si uvedomila, že mám už 23, tak som bola najprv sama zo seba dosť sklamaná, lebo to je už vek, kedy by bolo fajn mať rozbehnutú kariéru, vedieť, čo so životom a podobne, a kamoš ma upokojil s tým, že nemôžem byť na seba taká prísna; a začal menovať všetko, čo som doteraz stihla a dokázala. A chvíľu som nevedela, čo mu na to povedať, lebo dovtedy som sa na svoj život nikdy tak nepozerala.
  Nemá zmysel porovnávať sa s ostatnými. Porovnávaj samú so sebou. Pozri sa, kde študuješ. Kde bývaš. Aký skvelý človek sa s teba stáva. Aká nádherná cesta je pred tebou, a čo všetko si už zvládla. A netlač na seba, lebo ako hovorím, ono to príde všetko časom 🥰

  SIMPLY BERENICAFacebook PageREAD ABOUT "3 ZERO WASTE MAKEUP BRANDS"

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Krásny pohodový outfit a super fotky! :) Už dávnejšie som si snáď po prvýkrát kúpila biele nohavice a zatiaľ som ich ešte veľakrát nemala, vždy sa obávam, že ich s mojou šikovnosťou hneď zašpiním :D
  What A Fancy World

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Skvělý outfit, moc ti sluší! :) Nad bílými riflemi jsem přemýšlela asi pouze jednou - nápad jsem hned zavrhla s tím, že bych je určitě měla špinavé ještě dřív, než co bych v nich někam vyšla :D

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)