farewell: october

Tieto príspevky skoro vždy začínam so slovami ako ten čas letí. Dnes to nebude inak. Mám pocit, že od leta prešli minimálne tri mesiace a to som reálne v škole zhruba mesiac a pár týždňov.
Október bol jedna veľká sínusoida. Raz som sa cítila ako kráľovná sveta a potom ako najhoršia osoba. Budeme k sebe úprimní. Urobila som veľa chýb, ale začínam mať pocit, že sa z nich začínam poúčať. Už mi pri niektorých situáciách vyskakuje taký červený výkričník a ja viem, že mám niečo robiť inak. Možnože tam bol už predtým, ale začala som si ho všímať až teraz.
Minule som sa s dvoma kamarátkami rozprávala (s každou zvlášť) o tom ako ich v poslednej dobe rozplače všetko, nič ich nebaví, všetko sa kazí... Áno, je jeseň a je pravda, že v tomto období môžu byť ľudia náchylnejší či emotívnejší, ale úprimne si nepamätám, že by to bolo také zlé aj minulý rok. Neviem či je niečo vo vzduchu, či to je silou mesiaca, zlým postavením hviezd, či sa Lucifer naštval alebo len jednoducho je to na nás už veľa. A preto touto vetou vysielam túžobné prianie aby budúci rok bol už lepší. November a december nejako dobojujem.

 SLASTI:

 • máme nového člena rodiny, volá sa Leo a je to zatúlaný kocúrik
 • všade je krásne žlto
 • šum listov pod nohami
 • uvedomenie, nastalo veľké sebauvedomenie
 • musím povedať, že za posledný mesiac, dva som veľmi vyrástla, hlavne tam v hlave
 • len tak ležať v tmavej izbe, ktorú osvetľujú sviečky či svetielka a v pozadí počúvať Cheta Bakera s milovanou osobou pri vás, je pocit k nezaplateniu
 • filmové maratóny
 • skoré hmlisté jesenné rána
 • wine and talk
 • všade okolo mňa je toľko veľa lásky
 • moja pleť nebola nikdy krajšia
 • sviečok nie je nikdy dosť


STRASTI:

 • Alexandra, musíš sa viacej strečovať a taktiež by si sa mohla ešte viac venovať štúdiu
 • lepší time management. O dosť lepší time management
 • think, think, think!!! Až potom konaj. A aj pri konaní rozmýšľaj 
 • prečo robíš dookola tie isté chyby Alexandra?
 • už mi chýbajú spoločenské udalosti Čo také divadlo alebo ples? Dostanem sa tam ešte tento rok? Aký bol tvoj október? Čo ťa potešilo a na čo si pyšný, hrdý alebo za čo si vďačný?Komentáre

 1. Upřímně také doufám, že tyhle dva měsíce do konce roku ještě nějak doklepu a příští rok bude líp :) Time management bych také potřebovala vylepšit, jinak se mi za chvilku ty moje povinnosti zhroutí na hlavu ;)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Neviem ako presne je to u vás v Čechách, ale u nás predĺžili núdzový stav minimálne do konca roka, čiže asi sa s tým celým už musím naučiť žiť.

   Odstrániť
 2. Jsem ráda, že máš víc radostí než strastí :D je pravda, že na říjnu se dají najít jak pozitivní, tak i negativní věci :D a strečovat a vylepšit time managment bych taky sakra potřebovala :D

  Belle âme

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Verím, že sa nám to budúci mesiac podarí aspoň o kúsok. :)

   Odstrániť
 3. Tak hlavně, že radosti převažují nad strastmi :) Jinak v obojím jsem se v pár bodech našla.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Rovnako ako píšeš, aj ja začínam takmer každý svoj článok slovami, ako ten čas rýchlo letí, haha ❤

  Blog de la Licorne * Instagram * We♥It

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. V poslednú dobu mám pocit, že dokonca ide rýchlosťou svetla. :D

   Odstrániť
 5. V první řadě chci říct, že máš krásné fotky. Můj říjen byl dost stereotypní a asi nějakou dobu v tomhle stereotypu ještě bohužel zůstanu. Je to jen práce - dohánět věci do školy - práce... Musím říct, že z dálkového studia jsem strašně ve stresu, time management také potřebuju zlepšit a nedokážu se k ničemu dokopat. Pořád doufám, že tenhle rok nějak zvládneme a tak moc si přeju, aby ten další byl "normální" a možná ještě lepší, než všechny předchozí!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Moc ti ďakujem:) Ja tiež dúfam, že ten budúci bude predsa len lepší

   Odstrániť
 6. Kočička 😍😎😎! Super, super, super! Kočky dělají dny mnohem lepší. Skvělá volba a čiči musí být hrozně spokojená, že je s vámi.

  Jinak bod o tom, že jsi vyrostla mě překvapil, protože než jsem to dočetla, tak jsem myslela, že jsi vyrostla do výšky a to mi přišlo divný :D.

  JAK SI UCHOVAT PSYCHICKÝ ZDRAVÍ V TÝHLE BLÁZNIVÝ DOBĚ | TIPY | Verča ze Ztracena v Praze

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. haha:D mohla by som podrásť ešte aspoň centimeter, dva

   Odstrániť
 7. Seš kočka na té fotce v okně! :) A moc se mi líbí i ta první fotka, je jednoduchá, ale zároveň působí umělecky :).
  A teď k článku, taky si nepamatuju, že by loni byl tak psychicky náročný podzim, i když už to začínám zvládat podle svého, je to jiné než na začátku října, kdy nám všechno "zavřeli". A mám pocit, že od té doby uběhlo několik měsíců! Už to všechno trvá tak dlouho, a nejhorší je, že nevíme, kdy to celé skončí, proto je důležité se naučit v tom žít a nečekat, až bude lépe. U mě procházky, seriály, víno a vaření nebo pečení mě současně dělá šťastnějším člověkem:). Měj se hezky!
  https://myslenkova-realita.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Moc ďakujem Denia:) Máš pravdu. Musíme sa v tom naučiť žiť. Je možné, že niečo podobné príde o pár rokov a bude sa to opakovať.

   Odstrániť
 8. Krásne spracovaný článok obohatený zaujímavými myšlienkami! :)
  FRENCHSTYLE

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Svíčky jsou i moje vášeň, mám je všude a není den, kdy bych si alespoň jednu nezapálila :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Beautifully crafted article with interesting ideas! :)

  www.prosphairshop.com

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Parádní fotky! :)
  Já mám pocit, že říjen hrozně rychle utekl, celkově začínám nějak hůř snášet tuhle celou situaci, karanténu a podobně. Do toho se přidalo hledání zaměstnání, horší počasí a věčná tma... Ale začala jsem zase blogovat, snažíme se s manželem chodit na výlety a věřím, že zas bude fajn! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Bože keď vidím foto Grosslingovej sa mi úplne vybavili spomienky keď som žila ešte v BA, niekedy trošku závidím tú jeseň že sa môžete zababúšiť do veľkej šály. Ja som momentálne v Aus a takú čarovnú season tu nepoznajú.
  Alex
  http://alexbabr.com

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Krásný článek, ano. Čas neskutečně letí a já doufám, že už v následujících měsících bude jen a jen lépe.
  Michaela Blog || Instagram

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)