zmeň svoje návyky už teraz

Ahojte, dúfam že si užívate krásne sviatky. Aspoň týmto spôsobom by som každému z vás chcela popriať krásne, pohodové, oddychové a hlavne bezpečné sviatky. Veľa papajte, smejte sa, oddychujte a robte čo vaše srdce teší.
Tento rok som na blogu Vianoce tak trochu vynechala, ale verím, že u iných dievčat toho bola kopa. Dnes by som sa chcela sústrediť na to, čo nás čaká. Veľmi rýchlo sa blíži asi najočakávanejší rok v histórií aspoň môjho života. Čakajú nás 5G siete, vakcinácia, hm bude to ešte zaujímavé. Ale keďže aspoň ja sa tak moc teším na 2021, tak som si povedala, že namiesto predsavzatí to skúsime tento rok inak.
Malé krôčiky tvoria celok, nie?
A presne od tohto sa odpichneme. Namiesto toho, aby som si dávala predsavzatia sa budem snažiť počas týchto posledných dní tohto roku implementovať malé zmeny do môjho života, aby to bolo na nový rok jednoduchšie. Ako keby som si pokropila látku pred žehlením a potom sa mi krajšie a jednoduchšie žehlí.
Tento vianočný čas môže byť skvelá príležitosť, ako skúsiť niečo nové, či zmeniť svoje návyky. Každý z vás si určite vyberte tie svoje zvyky, ktoré by ste chceli implementovať či pomeniť, ale budem rada ak sa inšpirujete aj niečím z môjho zoznamu.
ZBYTOČNÉ SCROLLOVANIE MENÍM ZA KNIHU
Knihy mám veľmi rada a vždy keď sa do nejakej začítam neviem prestať, ale problém je ten, že začítať sa po jednej strane je veľmi ťažké a zvyčajne tomu treba dať trochu času. Asi každý telefón má počítadlo koľko času stráviš na telefóne a úprimne ja ani neviem, čo tam tie 3,4 hodiny robím. Keby aspoň každý deň presuniem dvadsať minút z nezmyselného scrollovania na čítanie veci by mohli vyzerať inak. K tomuto pridávam pár knižných typov: Ak ťa zaujíma kritické myslenie či ako sa nestratiť vo svete plnom informácií a prečo sa niektorý ľudia veľmi rýchlo stratia a veria nezmyslom sa dočítaš v: Prečo ľudia veria nezmyslom alebo Sila rozumu v bláznivej dobe. Ak ťa baví motivačná literatúra, alebo jej chceš dať šancu, tak za mňa určite: Konaj úspešne, mysli úspešne. A taktiež krásna knižka ako Hygge nikdy nič nepokazí.

BYŤ VĎAČNÝ, ALE PRAVIDELNE
Rok 2020 bol podľa mňa zo svetového hľadiska pomerne dosť negatívny. Státisíce mŕtvych ľudí či protesty.. Na svete je veľa negativity a hoci môžeme byť najväčší mámpičisti na každého z nás to má určite nejaký vplyv. A preto podľa mňa musíme každý pracovať sami na sebe aby sme sa obrnili proti tejto celosvetovej negativite. Myslím si, že najjednoduchší spôsob ako dlhodobo zmeniť svoje nastavenie či pozdvihnúť ducha je byť vďačný. Áno, je to trochu klišé, ale všimli ste si, že tie najklišé veci sú najpravdivejšie? Je to len na tebe či to budeš robiť ráno pred tým ako začneš svoj deň, alebo večer pred spaním a je úplne jedno či si to budeš hovoriť, písať či budeš na to myslieť. Každému to vyhovuje inak. Ja som ten typ, čo rád vecí píše a preto mám na toto založený zošit. Háčik je v tom, že je treba zostať konzistentný aby pozitivita ostala v tebe. Pre mňa je ľahké ďakovať keď som šťastná, ale trochu ťažšie je to v tých zlých dňoch kedy je pre mňa zložitejšie nájsť lúče radosti. Ak máš ťažký deň, tak na to choď ľahko, buď vďačný za tvoju mäkkú posteľ či horúcu vaňu. Presne o toto ide. Keď sa naučíme byť vďační za maličkostí nášho bežného života všetko je trochu svetlejšie, lebo nepotrebuješ veľký dar na to aby si sa usmial.
OCH, TIE STOJKY. OCH, TEN STREČING
Toto je moje „predsavzatia“ asi celý rok. Každý mesiac si hovorím, že desať minút na hlave, hore nohami a pätnásť minút streču ti zachráni svaly či kĺby, ale aj tak ma to po týždni prejde. Najprv si povedzme, prečo by ste mohli aj vy vyskúšať tieto veci vo svojom živote. Stojky na hlave sú pomerne ľahké, párkrát to vyskúšaš so stenou a potom to už zvládneš sám. Mne to veľmi pomáha vyčistiť si hlavu, lebo keď si hore nohami vážne nerozmýšľaš nad tým, čo by sa stalo a blabla.. Druhá vec je, že stojka posilňuje či už chrbát ale aj strednú časť tela a je to pomerne ľahký spôsob ako vykonávať aspoň nejakú fyzickú aktivitu, zlepšuje cirkuláciu krvi a kopa iných benefitov, ktoré vieš získať tým, že sa pozeráš na svet trochu naopak. Čo sa týka strečingu asi najlepšia vec je flexibilita, ktorú naše telo pri pravidelnom a správnom strečingu dosiahne. Športovcom a tanečníkom pomáha zväčšovať rozpätie pohybu, prekrvuje svaly, zlepšuje postoj, pomáha pri bolesti kĺbov či bolesti chrbta, ukľudňuje myseľ a uvoľňuje. Streč či stavanie sa na hlavu sú vážne jednoduché veci a stačí ti pozrieť tri videá na Youtube a vieš ako na to.

VIAC LÁSKY!!
Ďalšia banalita, och ale ako moc je dôležitá. Láska je tá najsilnejšia emócia a ak lásku cítime (a je úplne jedno o aký druh lásky ide) všetci naokolo ju cítia s nami. Asi každý z nás chce byť ten človek, ktorý keď vstúpi do miestnosti všetko rozkvitne, vtáčiky začnú spievať a každý je spokojný. Neviem či ste videli film 500 days of Summer, ale keď hlavná postava pociťovala lásku, v tomto prípade romantickú, partnerskú lásku všetko kvitlo, všetci spievali a tancovali. (ten klip si pre lepšiu predstavu môžeš pozrieť tu.)
Pozor! Na to aby si bol šťastný nepotrebuješ nikoho. Áno, ide to jednoduchšie keď máš okolo seba tých správnych ľudí, ale to neznamená, že nemôžeš cítiť lásku sám od seba či z vecí ktoré ťa obklopujú. Znie to možno trochu bláznivo, že dokážeš cítiť lásku z vecí čo ťa obklopujú, ale spomeň si na ten pocit keď si si naposledy kúpila kvet a aký skvelý pocit to bol. Preto si chcem tento pocit uchovať a pestovať ho nech krásne rastie. Ako? Nie, nemusíš si každý deň kupovať kvety. Podľa mňa stačí robiť veci čo máš rád. Stačí sa o seba starať, híčkať sa, dať si vaňu, dať si masku, ísť sa prejsť, uvariť si dobré jedlo či otvoriť si fľašu vína. A hlavne keď sa pozrieš do zrkadla tak stopni ten hate talk, čo tam niekedy vzadu vyskakuje. Povedz si, že stačí! Myslím to smrteľne vážne. Každá z nás by si mala dať sľub, že budeme deň čo deň vedome pracovať na tejto zmene. K iným ľuďom vieme byť taký milý a láskavý, tak prečo nie sami k sebe? (teraz trochu Emma Muller moment) Bohyňa, chovala by si sa k iný tak škaredo ako sa niekedy chováš k sebe? Jasné, že nie. Tak s tým hneď a teraz prestaň. Rozmaznávaj sa, miluj sa a dovoľ aby iný milovali teba. Sľubujem ti, že potom všetko naokolo teba rozkvitne ako v rozprávke a život bude dokonalým miestom.

Základ je byť konzistentný. Ja sa tomu ešte len učím, ale verím, že to zvládnem a budem master v konzistentnosti. Pripomínaj si prečo si začal, zapisuj si, obklop sa motiváciou, nechaj si poradiť, zatiahni do toho kamarátku či maminu, zdieľaj svoj úspech a hlavne sa nevzdávaj. Zlyhanie nie je porážka ale neodmysliteľná súčasť k úspechu.Komentáre

 1. Ja by som sa chcela vrátiť k pravidelnej jóge a čítaniu. Viem, že mi to veľmi pomáha a večery pre seba si veľmi užívam, ale i ja sa často nechám vtiahnuť do špirály sociálnych sietí a i keď si poviem, že "len skontrolujem instagram", tak na ňom trčím hodinu a nezmyselne scrollujem. Ale nechcem na seba tlačiť, krôčik po krôčiku budem meniť tento môj zlozvyk, až pokiaľ sa ho úplne nezbavím. Tebe držím palce, nech sa ti darí v plnení cieľov!

  SIMPLYBERENICAFacebook PageREAD ABOUT "ARE YOU STORING FOOD CORRECTLY?"

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem za komentár ♥ Presne tak aj ja sa snažím na seba netlačiť. Zistila som, že to na mňa už nefunguje.

   Odstrániť
 2. Jsi dobrá, co se týká knih, měla bych také se jim více věnovat. A stojka na hlavě?! Super, mně se nepovedla i když jsem chodila na jogu :D

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)