alter ego

 Ahojte kamaráti. Musím povedať, že v posledných mesiacoch nastala v mojej hlave veľká zmena. Stali sa určité veci ku ktorým sa raz možno rozhodnem napísať článok, ale dnes sa chcem venovať ich výsledku. Vždy som bola spirituálny človek, ale v poslednej dobe sa zo mňa stal freek. (hah) Manifestácia a law of attraction sú moji nový každodenný kamaráti. Doteraz som o tom s inými ľuďmi ako je moja mama nehovorila, ale časy sa menia. Prosím no stres, žiadne vymývanie mozgov tu nenájdete. A keďže sa moje záujmy a zmýšľanie trochu zmenili mala som pocit, že by sa patrilo pozmeniť aj toto moje miesto. Predsa len tu píšem o svojom živote a toto v ňom po novom zohráva veľkú rolu. A preto by som sa rada chcela začať venovať trochu viac sebarozvojovým a možno neskôr jemne spirituálnym témam.  

Skvelá vec, ktorú som sa naučila pri tanci je, že keď nás niekto niečo učí, nemusíme celé jeho učenie či znalosti považovať za pravdu, stačí keď si z toho zoberieme to, čo sa nám páči a pracujeme s tým kúskom. Zvyšok zahoď. A tým sa kľudne riadi aj pri tomto článku.
Minulý týždeň som objavila jeden skvelý podcast: Find Your Beautiful You Podcast. Názov je divný, ale obsah stojí za to. Ja som na podcasty veľmi vyberavá a pri tomto som nemohla prestať počúvať epizódu za epizódou. Síce je určený mamám aby našli svoju cestu aj pri deťoch, ale tak ako aj ja, tak aj ty by si si tam vedela nájsť to svoje. Dalo by sa povedať, že tento článok je inšpirovaný jednou epizódou, na ktorý odkaz nájdeš nižšie.  
V nedávnom príspevku na instagrame som písala o svojom alter egu, ale veľmi povrchne a preto by som to tu rada rozvinula. Neviem ako vy, ale niekedy keď si oblečiem určitý druh oblečenia, alebo sa mi podarí nejaký outfit, tak sa cítim ako iná osoba. Cítim sa mocnejšia, nebojácna, extrémne sebaistá s pocitom, že zvládnem všetko a všetko čo chcem si k sebe pritiahnem. No povedz, nie je to krásny pocit? Ale nebolo by lepšie tento pocit cítiť deň čo deň až sa stane mojím vlastným než len v určitých momentoch? A práve tu prichádza teória alter ega.

 Ak poznátš príslovie fake it till you make it, tak toto je niečo podobné, ale nebudeme tu nič fejkovať. Ide o vytvorenie si určitej persóny, tvojho vysnívaného ja, ktoré na začiatku nie je v súlade s zvyklosťami a programami v tvojej hlave, ale čím viac sa dokážeš ponoriť do tejto osoby, tým viac si ju osvojíš a „jej“ návyky sa stávajú tvojim. Dalo by sa povedať, že to nevedomky robíme celý život. Už ako deti preberáme správanie a vystupovanie od našich rodičov, kamarátov, súrodencov či iných vozov. Teraz to bude to isté, len tá osoba nebude konkrétna, ale vytvoríš si ju ty sama.


    

AKO NA TO?

Vždy, keď chceš pracovať na sebe tak sa na začiatku trochu upokoj, spomaľ dych, zavri oči na pár minút a potom zober pero a papier. Veľa ľudí hovorí, že toto naše alter ego by sme mali pomenovať. Urobila som to aj ja a  je to skvelý začiatok. Ja som tomu môjmu dala meno Sabrina Fearless. Nemalo by to byť len také obyčajné meno, ale malo by určovať zámer alebo teda popisovať osobu akou chceme byť. Toto bude na študenta filmu trochu trápne nuž, ale každý máme svoje úchylky. Som blázon do netflixového seriálu Chilling Adventures of Sabrina. Síce je to teen somarina, ale veľmi sa mi páči charakter hlavnej postavy, Sabriny. Vo veľa vecí som k nej ako keby vzhliadala a preto som si vybrala meno Sabrina. A fearless hovorí asi samo za seba. Môj najväčší spomaľovač v mojom živote je strach. Bojím sa kopy vecí. Poväčšine sú to iracionálne strachy, ktoré sa na deväťdesiatdeväť percent nikdy nestanú, ale predsa len tam niekde hlboko sú a z času na čas mi bránia žiť život ako by som chcela.

Okej, máš meno? Tak ideme ďalej. Daj si čas, pusti si nejakú príjemnú hudbu a napíš všetko. Aký má vzťah k sebe samej, aký má vzťah k okoliu, ako reaguje na situácie, čo sú jej silné stránky, čomu sa venuje, ako trávi čas, čo robí a tak ďalej. Ja som zapísala asi päť papierov, čiže sa neboj ísť do detailov. Neboj sa, že by tvoje nároky boli moc veľké, ale zostaň reálna. Ak máš raz meter šesťdesiat určite nepíš, že ona má meter sedemdesiatpäť. Ale namiesto toho môžeš napísať, že miluje svoju výšku, nič by na nej nemenila a vidí ju ako pozitívum, lebo keď si dá opätky dostáva sa presne tam kde chce byť.

Píš pozitívne. Vyvaruj sa vetám: nie je závistlivá, nič zlé sa jej nikdy nestane.... namiesto toho napíš: dopraje každému, lebo vie, že bude dopriate aj jej, dejú sa jej len samé skvelé veci.

Píš veci v prítomnom čase. Pri tejto tvorbe nášho najlepšieho ja je dôležité písať veci a potom neskôr konať tak ako keby to čo chceme už máme. Takže namiesto vety: bude mať skvelú kariéru ako doktorka, keď dostane ten diplom napíš má diplom z lekárskej fakulty a teraz pracuje ako doktorka.Keď to budeš mať prečítaj si to aspoň trikrát za deň, niekoľko dní po sebe dokým si to nebudeš pamätať. Potom si skús len tak sadnúť sama so sebou a nastáva dôležitá časť a to je predstavovanie či vizualizácia. Predstav si nejakú situáciu z tvojho života o ktorej si myslíš, že si sa vtedy nezachovala najlepšie a zmeň ju. Vymaž z hlavy to čo si urobil a reaguj tak ako by reagovalo toto tvoje druhé „lepšie“ ja. Uvediem príklad na mne. Ja som jemne citlivejší človek a dotkne sa ma veľa vecí. Túto vlastnosť na sebe moc nemám rada a preto s ňou pracujem a snažím sa ju dostať do takého stavu aby neblížila mne ani môjmu okoliu. Je mi jasné, že ju úplne nevymažem, ale môžem ju trochu otočiť. A preto má moja Sabrina pri sebe napísané, že vždy keď sa udeje niečo čo ju nejak zasiahlo, nadýchne sa, uvedomí si čo hovorí jej ublížené ego a čo hovorí ona, jej srdce či duša. S reakciou chvíľku počká kým zistí čo chce jej srdce a potom koná podľa neho. Vo veľa situáciách som mala problém zastaviť, alebo lepšie povedané umlčať moje ego. A keď som konala podľa jeho prosieb na chvíľku som sa cítila fajn, ale neskôr som si uvedomila, že táto reakcia nepomohla ani mne ani druhej osobe. A preto si dnes predstavujem, že ak nastane situácia, kde bude moje ego urazené, nereagujem hneď, ale chvíľu počkám aby som rozlíšila hlas ega a môj hlas a potom siaham po mojom hlase a mojej voľbe.

Okrem konfliktných situácií si predstavuj všetko. Nevieš ako prijať kompliment? Tak si predstav, že ti ho dáva Beyonce a reaguj naň tak ako chceš aby tvoje ja skutočne reagovalo. Rob to pri všetkom.

Tým, že si toto celé predstavujme určitým spôsobom si to konanie fixujeme a stáva sa naším. Napríklad dnes keď sa ocitnem v situácií, kde je konfrontované moje veľmi ľahko uraziteľné ego už viem že je to len ego, že to nie som skutočná ja a viem sa rozhodnúť medzi dvoma možnosťami. Nehovorím, že vždy robím skvelé rozhodnutia. Niekedy je to ego predsa len silnejšie (na tom stále pracujem) ale vidím obrovský pokrok v tom, že už nevybuchnem a dokážem v danej situácií zachovať väčší pokoj ako predtým. 

 Verím, že si pochopila celý zámer tvorby svojho alter ega. Nie je to pretvárka, či maska za ktorou by sme sa chceli skrývať. Je to barlička, ktorá nám pomôže jednoduchšie a rýchlejšie sa dostať k nášmu najlepšiemu možnému ja, čo by mal byť podľa mňa cieľ každého jedného z nás. Ak by ťa zaujímalo niečo viac určite si vypočuj epizódu z podcastu, ktorý som spomínala vyššie a pusti sa do toho.  Ale predtým ako si začneš tvoriť svoje najlepšie ja by som ťa chcela poprosiť o spätnú väzbu. Chcela by som vedieť, či ľudí, ktorých tu doposiaľ mám zaujímajú témy seba rozvoja a rastu. Je úplne okej ak toto nie je pre teba, sto ľudí, sto chutí. Ale ak ťa to zaujalo, budem rada ak mi to dole napíšeš aby som vedela, že tu nie som v tomto sama.

http://


 Komentáre

 1. Ja mám v jednom zápisníku spísaný zoznam, ako si predstavujem svoju budúcnosť, ale je pravda, že nie je veľmi presný a nijako ma nemotivuje, keďže 99% času o ňom ani neviem a nevraciam sa k nemu. Toto "cvičenie" sa mi páči, veľmi ma to inšpirovalo a určite si v blízkej dobe sadnem a aj ja si spíšem, ako by mala vyzerať moja "dokonalá verzia seba" 🥰

  SIMPLYBERENICAINSTAGRAMNOVÝ ČLÁNOK: "Krása" řezaných květin a co se za ní skrývá

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to ma teší. Úprimne je to celé celkom zábava a plus sa zlepšujem. A ďakujem za zas krásny komentár♥

   Odstrániť
 2. I didn't understand the things you wrote but I just wanted to say that I love the pictures in this post!

  xoxo Simone | https://beautymone.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Hi, thank you very much for the comment on my blog and sorry for the delay but today I had a very busy day!
  I am always on the side of women and I am very happy to follow your blog.
  This post is very nice and makes me think :)
  Ps if you want I also leave you my Instagram.
  Kisses :))
  fiftyshadesfashion.com
  My Instagram

  OdpovedaťOdstrániť
 4. So cool photos, you look really great!
  XO
  S
  https://s-fashion-avenue.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Beautiful thoughts and I love your photos!

  Shauna

  www.lipglossandlace.net

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Beautifully written and the pictures are amazing!
  xoxo
  Lovely
  www.mynameislovely.com

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Dočetla jsem až do konce a to se mi už dlouho nestalo, dekuji, Iva

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Ja sa zaujímam o veci ako ezoterika, manifestácia, duševný rozvoj, tarot a takéto veci, takže úplne rozumiem tomu, o čom píšeš. Fake it till you make it, presne, ako si napísala, je jedna vec, ale ja nemusím nič "fejkovať". Akonáhle sa v tejto chvíli rozhodnem, že to tak je, tak to tak je :-) Energia, akú vyšleš sa k tebe skôr či neskôr vráti, treba však veriť a dôležitým aspektom je tiež prítomný čas, tak jest o veciach uvažovať už tak, ako keby už reálne boli 🌸

  Blog de la Licorne *

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. tento komentár ma dostal. Som nesmierne rada, že tu niekto zdieľa rovnaký názor a záujmy. A úplne súhlasím s tým čo hovoríš, krásne si to napísala.

   Odstrániť
 9. O podobných spirituálních věcí a manifestaci jsem dost už slyšela, ale přiznám se, že jsem tomu zatím nijak nepodlehla :) Snažím se na sobě pracovat, ale ne touto cestou :)

  WantBeFitM

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Skvelé je že na sebe pracuješ. Každému vyhovuje niečo iné a to je krásne, tak to má byť:) A ďakujem za komentár

   Odstrániť
 10. Děkuji za tvůj komentář na mém blogu. Zkusím si o tom něco najít, ale upřímně, jsem k tomu dost skeptická. Když mi ve 13 letech začala úzkostně depresivní porucha, psychoterapie nestačila a musela jsem začít brát antidepresiva. Po nějaké době se mi je povedlo vysadit a fungovala jsem úplně bez prášků. Jenže když se mi rozjela schizofrenie, opět nestačila psychoterapie... chodila jsem i na kurzy mindfulness, ale moc mi to teda nedalo. Byla jsem hodněkrát na psychiatrii a když už ani léky nezabíraly, vyzkoušeli jsme ECT - elektrokonvulzivní terapii. To mě dostalo z nejhoršího. A nedovedu si představit, že bych teď fungovala bez léků. Já se bojím, že by se mi to zase vrátilo, jako už tolikrát.

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Jooo, tohle je přesně něco pro mě :D Kromě toho miluju všechny fotky z tohohle článku ♥♥ S manifestací a zákonem přitažlivosti už si taky nějakou dobu ''hraju'', jen teda teď se mi to úplně nedaří, protože mě jednoduše ovlivňujou lidi okolo mě. A já žiju v domácnosti s lidma, který žijou negativitou. Ale snažím se pořád. Před nějakou dobou jsem to nakousla i u sebe na blogu a určitě v tom chci pokračovat :) A těším se i na další tvůj článek ♥

  Pauline's Tiny World

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Ahoj, já jsem na tvém blogu poprvé a tento článek je první, který jsem si rozklikla. A moc se mi líbil. Děkuju za tip na podcast, určitě se na něj podívám a věřím, že ani na blogu nejsem naposledy. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Alexandro, zdravím. Mě tohle téma zajímá. Určitě je dobré se rozvíjet. Ve všech směrech. Na svém nočním stolku mám knížku "Miluj svůj život" - Louise L.Hay. Skvělá knížka o tom, jak na sobě pracovat a o přijetí sebe sama. Takže za mě ano, ráda si přečtu pokračování. Lenka

  OdpovedaťOdstrániť
 14. lovely photos
  http://retromaggie.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 15. Alexandro, velmi zajímavé téma. I já si myslím, že na rozvoj člověk a na posunutí se dál nikdy není pozdě. Ustrnout bychom neměli, a je jedno, jestli nám je 20 nebo 80 let.
  Měj se moc hezky, Helena

  OdpovedaťOdstrániť
 16. Tohle je strašně podobné zákonu přitažlivosti a líbí se mi to! Super článek:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno, tam sa ešte len dostanem. Chcela som to robiť pekne postupne

   Odstrániť
 17. Zajímavá a velmi terapeutická metoda! Nejvíc se mi na ní líbí to, že rozlišuje skutečné já od pouhých zautomatizovaných reakcí a vychozených emocionálních cestiček. V tomhle mě hodně oslovil enneagram, který rozlišuje 9 typů osobnosti podle různých naučených únikových strategií z dětství a dává vodítka, jak s nimi pracovat a nezůstávat jen v jejich vleku. Na to, jak moc jsme po většinu času ve vlastní hlavě, někdy až trestuhodně zapomínáme, že všechny ty myšlenky nejsme ani náhodou celí my :-) Tak vzhůru k lepším zítřkům a k sobě samým :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 18. Toto je něco, co velmi baví i mě. Naštěstí i moji mamku, která mě k tomu vlastně přivedla a poslední roky si jen utvrzuji, že zákon přitažlivosti prostě funguje. Ne vždy, něco nám podle mě prostě není dáno, ať už dnes nebo nikdy, ale funguje. Hodně s ním též pracuji, dělám si vision boards, zapisuji si různé věci, které jakoby se už staly a jsem vděčná za vše, co mám ale i za to co přijde.
  Díky i za tip na podcast, také se mi málokteré líbí, ale navnadila jsi mě to zkusit!

  Souhlasím, s tím oblečením, sama mám kousky, které když si vezmu a natočím si vlasy, připadám si to nejvíc jako já a uvnitř se cítím úplně jinak než v běžné dny. Přitom jak něco tak obyčejného může tolik změnit ...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. som na tom úplne rovnako, taktiež ma k tomu priviedla moja mamina

   Odstrániť
 19. Ja se o sebe rozvoj začala zajímat od minulého roku, tedy od doby covidu. Mám plno knížek, přečetla jsem jen jednu a to s citáty buddhismu.
  Ohledne oblečení jak jsi psala. Mám to stejné. Oblékám se podle nálady, někdy abych si zvedla náladu.

  OdpovedaťOdstrániť
 20. Je to zajímavý článek, zaujal mě. Moc krásně si to sepsala a mě se to hezky četlo. To víš, že se kolikrát samu sebe představím v jiném outfitu a hned si přijdu mocnější, jiná a sebejistá. Je to krásný článek:)

  OdpovedaťOdstrániť
 21. So interested in things like these. I totally get it and would love to try this practice.

  www.fashionradi.com

  OdpovedaťOdstrániť
 22. Hi dear <3 following back <3
  Great post.
  Xoxo
  http://myheartaintabrain.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 23. Dokonalý článek! :) Já taky miluji seberozvoj, spiritualitu a toto "cvičení" se mi moc líbí, děkuji! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 24. Dropping by again to say I followed you back. ❤ Talk again soon!

  www.fashionradi.com

  OdpovedaťOdstrániť
 25. wow!!!
  love your pics!!!

  https://www.itzytrendy.com/2021/02/black-cardigan.html

  OdpovedaťOdstrániť
 26. Moc krásný článek, tyhle články mám moc ráda.
  Michaela Blog || Instagram

  OdpovedaťOdstrániť
 27. Velmi zajímavý článek, je super, že na sobě takto makáš. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 28. Zpětné vazby už tu máš hodně, přesto se přidám - vzpomínám si, jak jsem si před přibližně osmi lety podrobně sepsala svoje "ideal self". Mělo to asi tři strany a v jednotlivých bodech, tématech, jsem popsala sama sebe, jaká bych CHTĚLA být. Byla to práce s vizualizací a přidala jsem k tomu i inspirativní fotografie, třeba holek, jejichž styl se mi líbil a s nímž jsem se ztotožňovala. Jak říkáš, byla to berlička na cestě k tomu, kým jsem chtěla být. Nepsala jsem o alter egu, nevymyslela jsem si žádnou přezdívku, ani jsem to nepsala v přítomném čase. Psala jsem vlastně, jak to chci. Ale už je to opravdu dost dávno a člověk se vyvíjí, mění a posouvá dál a já už jsem dnes taky někde trošku jinde, přesto se k těmto papírům ráda vracím a čtu si v nich a nic se nemění na tom, že na sobě stále chci pracovat, o tom život je, abychom se něco nového učili a posouvali dál.
  Články tohoto druhu jsou určitě přínosné, takže jestli tě to baví, měla bys takové psát :)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)