favs of 2020

Prvý mesiac roku 2021 máme za sebou. Začali ste úplne naplno, alebo idete ako aj ja kľudným tempom? Každý rok začínam extrémne motivovaná. Cvičenie, zdravá strava, žiadne sladké a ideš. Nikdy mi to týmto spôsobom nevydržalo dlhšie než prvý mesiac a preto volím inú taktiku. Idem na seba pomaly. Nenútim sa a nehnevám sa na seba ak nesplním všetko čo mám na to do liste. Musím povedať, že zatiaľ mi to takto veľmi vyhovuje. Teraz ma čaká týždeň nerušeného voľna pred začiatkom letného semestra. Chcela by som ho venovať hlavne brainstormingu a kreativite. Tú som trochu zanedbávala.
Nuž, ale dnes to bude na trochu inú, trochu viacej povrchnú nôtu ktorú aj tak všetci milujeme. Áno, presne ako čítaš. Čakajú nás moje obľúbené produkty, veci, myšlienky, videá, články, hmotné ale aj nehmotné radosti, ktoré mi zlepšovali minulý rok. Bude tu toho pomerne veľa, tak si urob kávu či čaj a prenes sa so mnou do sveta inšpirácie.

Začnem kozmetikou, z ktorej som vybrala len to najlepšie. Jednoducho som tam musela zaradiť VŠETKY PRODUKTY Z MOJEJ SKINCARE. Robila som o nej samostatný článok na ktorý sa môžeš dostať kliknutím sem. Ale ak by som ti mala odporučiť iba jeden produkt, tak určite by to bol Niacinamid so zinkom či už od The Revolution alebo The Ordinary.
Z dekoratívnej kozmetiky by som chcela najviac vyzdvihnúť MAKEUP OD REVLONU- colorstay. Na tento produkt taktiež nájdete samotnú recenziu, takže ak chceš vedieť viacej informácií klikni tu.

Presuňme sa na moje milované háby. Bolo toho vážne veľa, ale vybrala som len tie najnosenejšie a najobľúbenejšie kúsky. Bohužiaľ ani jeden nie je zo sekáču alebo iného viac udržateľného zdroju, čo mi dáva pekný obraz, že očividne ešte stále veľa nakupujem v fast fashion reťazcoch a že by som to mohla zas o niečo viac obmedziť.
Prvým kúskom, ku ktorému sa možno ešte viete dostať je tento SET NA CVIČENIE OD SLOVENSKEJ ZNAČKY LEGINITY. Oh kamaráti, ten materiál je božský. Je to ako druhá pokožka. Veľmi jemný, hebký, nie je ho na tele skoro vôbec cítiť, ale pekne drží tvar. Taktiež musím vyzdvihnúť aj ich športovú podprsenku, ktorá je extrémne pevná a môžeš v nej behať, skákať, tancovať a všetko zostane na mieste. Ak hľadáš nejaký vážne kvalitný set na cvičenie, určite sa pozri na ich stránky.
Kedysi som bola dosť sukňový človek, ale za posledný rok sa to zmenilo na šaty. Ten kto vymyslel šaty bol jednoducho génius. Je to jeden kúsok oblečenia, ktorý keď je zaujímavý, tak k nemu netreba vymýšľať už nič viac a aj tak vyzeráš ako kráľovná. Presne takto by som opísala TIETO ŠATY. Keď som ich v Reserved počas veľkých výpredajov videla vedela som, že si ich musím zobrať. Nie sú to šaty na každodenné nosenie a síce vyzerajú jednoducho ich strih, veľké rozparky na sukni v spojení s límčekom pôsobia tak divne a zároveň originálne a do toho tá krásna farba.
Ďalšia vec je celkom basic bitch. Takúto KOŽENKU má už každá, ale v tomto prípade mi to je vážne jedno. Pamätám si, že som si ju kupovala svoj prvý týždeň čo som išla do Bratislavy kvôli škole (áno, po týždni nás opäť zavreli), pretože je blbá som si nezobrala žiadnu bundu so sebou. Hoci to bola kúpa z núdze, tak som si túto
bundičku veľmi obľúbila a nosila som ju celú jeseň. Je to veľmi jednoduchý a ľahko kombinovateľný kúsok, ktorý však každému outfitu dodá taký jemný badass šmrnc.
Poslednú vec, ktorú by som chcela vypichnúť je TREND MALEJ KABELKY. Ja som si túto kúpila pár rokov dozadu zas v zľavách v Reserved a nosila som ju ako crossbody. Po výbuchu trendu s malými kabelkami som vytiahla druhý, kratší remienok a presedlala som na tento štýl. Úprimne, praktickosť je nulová, ale vyzerá to tak moc dobre, že to za to stojí.
Okej a poďme sa teraz pozrieť na veci menej materiálne. Začala by som podcastami. V jednom príspevku na instagrame som sa pýtala, aký podcast by ste mi odporučili a zistila som, že nie všetci sú taký podcast maniaci ako ja, alebo ak áno, tak počúvame všetci poväčšine to isté. Ja by som tu teda vypichla pár podcastov, ktoré som za tento rok počúvala pravidelne. Mojím najpočúvanejším podcastom bol podcast od denníka SME DOBRÉ RÁNO, ktorý vychádza každý pracovný deňrozoberajú v ňom dôležité udalosti a témy či už zo sveta alebo Slovenska. Sú pomerne krátke a väčšinou ich počúvam keď sa ráno maľujem. Chápem, že nie každého zaujíma politika a dianie vo svete, ale toto je veľmi jednoduchý a pomerne rýchli spôsob ako sa v tom nestratiť a mať aký taký prehľad o svete, či krajine kde žijeme.  Ak ťa dianie vo svete nezaujíma, určite si nájdeš niečo iné v ich podcastovej skupiny, kde majú veľa rôznych iných zaujímavých podcastov.
Neviem, či ste si to všimli, ale milujem jedlo, dobré jedlo. Milujem ho nielen papať ale o ňom aj debatovať či o ňom počúvať. Ak sa tu nájde niekto s podobným záujmom určite by si nemal nechať uisť PODGAST Čojenkom z tvorby Refresheru. Instagramér Čoje si do svojho podcastu volá rôznych hostí. Od majiteľov známych slovenských reštaurácií, po kuchárov či kamarátov. Nie je to nič náročné. Okrem jedla debatujú o živote, záujmoch. Všetko je úprimné a hlavne tam viete načerpať kopec inšpirácie kde sa ísť hlavne Bratislave dobre napapať.
Slovenské okienko uzatváram s podcastom, ktorý zaznamenal podľa mňa najväčší boom a tým je SEXUÁLNA VÝCHOVA. Dve skvelé ženy Frala a Miška debatujú o všetkom čo je spojené so sexom. Nie je to vulgárne, je to náučné, častokrát vtipné a príjemné počúvanie. Som rada, že sa na niekto na Slovensku rozhodol odtabuizovať túto tému.
Prejdime na angličtinu. Nejak koncom tohto roka som natrafila na Rohini Elyse a jej podcast ACKTING MY AGE. Ďalší veľmi pohodový a jemne upliftingový podcast, kde Rohini rozoberá témy blízke jej životu. Nájdete tam veľa selfgrow, selfconfidence epizód, ale taktiež aj veľa spirituality v podobe manifestácie, zákonu príťažlivosti a témam s nimi spojenými. Ak ťa tieto témy zaujímajú, tak sme všetky tri na jednej vlne a určite ti tento podcast odporúčam. Nie je to žiadny brain wash. Je vidno, že Rohini rozpráva zo srdca, úprimne a veľmi často sa delí o svoje vlastné skúsenosti.
A na koniec to najlepšie. Okej, úprimne, je tu nejaký človek, ktorý by nemal rád Michelle Obamovú? Oh, tá žena je chodiaca inšpirácia a vzor v jednom. Tento rok si vytvorila podcast THE MICHELLE OBAMA PODCAST. Podcast má pár epizód a zatiaľ mu skončila prvá sezóna. Michelle má v každej epizóde iného hosťa a debatuje s nimi na témy, ktoré sa týkajú nás všetkých. Rozpráva svoj príbeh, príbehy ľudí okolo seba a je to jednoducho krásne počúvanie.


V tejto poslednej kategórií, ktorú by sme mohli nazvať mix ti chcem ukázať jeden skvelý Youtube channel (zistila som, že funguje aj cez podcasty) a pár instagramových účtov, ktoré by každá z nás mala sledovať.
Vyššie spomínaný kanál sa volá ACTUALIZED.ORG Vedie ho Teo, ktorý rozpráva o všetkom. A rozpráva veľmi múdro. Podľa mňa každý si tam nájde to svoje. Na Youtube, to má pekne rozdelené do sekcií ako je osobný rozvoj, psychológia, epistemologia, politika, ako funguje svet a veľa iných zaujímavých tém. Videá či podcasty sú väčšinou dlhé ale stoja za to!
Na záver, by som chcela spomenúť pár instagramových účtov, ktoré možno niektorý z vás už poznajú, ale ak nie, tak sa na ne určite pozrite. Budem ich brať úplne náhodne.
Ak máš rada filmy či seriály a baví ťa kvalitná kinematografia určite sleduj @simonavkrajinefilmov. Simonka na svoj profil pridáva recenzie k filmom a povinné jazdy pre každého milovníka filmu.  Veta ako, neviem čo si mám pozrieť, v mojom živote študenta filmu už neexistuje a tebe ju Simonka pomôže odstrániť.
Žena vďaka ktorej sa každá z nás cíti viac ako bohyňa. @emamuller a jej úprimnosť, láskavé slová sú to čo jednoducho chcem vidieť každý deň. Nájsť tú skutočnú lásku k samej sebe je ťažké, ale s inšpiratívnymi ľuďmi okolo nás aj na sociálnych médiách to ide trošičku ľahšie.
Buď ju máš rád, alebo nie. Áno ďalšou pre mňa inšpiratívnou ženou je @zuzanahanzelova. Reportérka denníka SME, známe feministka. Na jej tvorbe mám okrem úprimnosti a reálnosti veľmi rada jej livestremi, ktorých má na svojom profile veľmi veľa. Či už sama alebo so zaujímavými hosťami. Páči sa mi, keď ľudia vedia povedať veci otvorene a zároveň slušne.
Zakladateľka platformy udržateľnosti. @zuanadi šíri povedomie o tom aká je fast fashion zlá nie len pre ľudstvo, ale aj planétu. Okrem toho na jej profile nájdete témy ako afirmácie, manifestácia a iné. Okrem toho odporúčam pozrieť aj instagram @platformaudrzatelnosti kde nájdete veľa zaujímavých livestramov či už na tému udržateľnosti alebo seba rozvoja.
Presedláme na trochu inú vlnu a ženské osadenstvo vyvážime chlapom a to @jakub.filo. Jakub je reportér taktiež z denníka SME a jeho profil je plný odpovedí na otázky, ktoré zaujímajú nás všetkých, ktorý chceme vedieť niečo viac o tom čo sa deje na Slovensku a vo svete.
Všetko by som to ukončila zas ženou a tým je profil @anglictinasprstomvnose. Zuzka pridáva každý deň frázu, idiom či slovíčka spolu s príkladmi a prekladmi. Učiť sa jazyk vážne nebolo jednoduchšie. Po novom robí každú nedeľu malý kvíz kde sa môžeš otestovať. 


Čo si si za minulý rok obľúbila ty? Nejaké tipy na dobrý podcast či inšpiratívnu osobu, ktorú sa oplatí sledovať?Komentáre

 1. Super článok! Tá koženková košeľa je bombová!
  blog sydneysleek

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ten set na cvičení je boží!! :))

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ahoj,
  to jsou moc pěkné věci, zaujala mě samozřejmě ta kosmetika:-) Taky se mi moc líbí ty šaty. Já jsem nějak podcastům nepropadla, ale od Michelle Obama jsem četla knihu Můj příběh a moc se mi líbila. Měj se krásně!
  Hanka z ciculka.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tú knižku mám v pláni si prečítať aj ja. Michelle je môj veľký vzor.

   Odstrániť
 4. Tie kozmetické a fashion úlovky sú fakt luxus! :) Nedivím sa, že sú tvoje top za posledný rok :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ty jsi hrozně cool holka. Nevím jak, ale prostě na mě působíš hrozně stylish a chic! Jinak super tvoje joga "pózy", jak jsi na předloktí a máš zvednutý nohy do vzduchu u hruníku, to je cool, to bych taky jednou chtěla umět :D.

  Jinak ten Revlon make-up neznám, mívala jsem jeden, ale ten se mi strašně začal separovat :/. Ale tenhle vypadá i podle tvé recenze dost dobře. Až budu hledat nějakej novej, tak na něj mrknu.

  Jinak šaty, kabelka i kabát jsou TOP!

  MAYBELLINE LIFTER GLOSS 💄 RECENZE 🌟 | KOSMETIKA| Verča ze Ztracena v Praze

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tento komentár ma dostal. Milujem. Moc zaň ďakujem ♥

   Odstrániť
 6. Líbí se mi ten set na cvičení, vypadá vážně krásně :)

  SmileThess

  OdpovedaťOdstrániť
 7. tie legíny a crop top je nádherný veľmi sa mi páči tá farba a ďakujem za skvelé tipy na podcasty :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Krásný článek, hrozně moc se mi líbí kosmetika, kterou jsem nyní začala používat a je to úžasné. A ten set na cvičení vypadá krásně :)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Naprosto skvělý věci! Hrozně mě zaujala ta slovenská sportovní značka, hned jdu mrknout na eshop:) Co se týče podcastů tak miluju "Ženám" :)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Garnie Pure mám moc ráda i já. Na těch fotkách s joga pozicemi vypadáš hrozně pěkně. Já se zkoušela fotit a hrůza. Jinak dívám se teď na instáč ty s těmi filmy. Jsem zvědavá :) A šaty jsou dokonalé.

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť
 11. O Leginity počujem prvýkrát, ale chcela som investovať do kvalitného oblečenia na cvičenie už dávno a presne toto vyzerá ako značka, ktorej oblečenie fakt vydrží, takže ďakujem za tip 😍

  SIMPLYBERENICAINSTAGRAMNOVÝ ČLÁNOK — "Krása" řezaných květin a co se za ní skrývá

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Od Revolution mám také pár nových kousků a zdají se být fajn. Ještě uvidím, co ukáže čas :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Ja neskutočne potrebujem takúto nejakú kabelku. Proste, elegantná, hodiaca sa ku všetkému, ani malá, ani veľká, taká presne akurát! ♥ 🌸

  Blog de la Licorne *

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)