všetky moje ja

 Včera som mala taký menší vnútorný konflikt. Uvedomila som si na koľko rôznych strán som rozhádzaná asi v každej oblasti môjho života. Už od detstva bolo pre mňa ťažké venovať sa niečomu dlhodobo. Nič ma až tak moc nebavilo (až na tanec) a vyskúšala som asi všetko. Gymnastiku, loptové hry, plávanie, lyžovanie, jazda na koni, hra na klavír, flautu, spevácky, dramatický, maľovanie... no asi vážne všetko. A pri každom jednom koníčku som vydržala maximálne rok a to už bol úspech.

 Toto sa so mnou nesie do teraz. Je neskutočne veľké množstvo vecí, ktoré ma lákajú, zaujímajú a bavia, ale len do málo z nich sa viem úplne ponoriť. A to ma privádza k otázke čo je lepšie. Je lepšie vedieť pár vecí na sto percent alebo vedieť z každého rožku trošku? Ja osobne si myslím, že je to veľmi široká otázka a záleží v akom kontexte ju položíme. Pri profesiách je potrebné vedieť všetko. Ak sa chceš niečím živiť, nemôžeš sa o to zaujímať iba okrajovo. Ale v bežnom živote a pri koníčkoch mi príde moc sympatické, ak sa ľudia nedržia iba jednej veci, ale ich spektrum záujmov je široké a nemusí byť až také hlboké, ak sa chápeme. Ja som vždy chcela byť ten človek, ktorý bude mať veľký prehľad. Viem, že musím ešte kopu vecí dobiehať a strčiť nos do mnohých iných tém aby som tento prehľad získala. Ale pri tomto asi ďakujem za moju prelietavú pozornosť, ktorá je každý týždeň zameraná a očarená niečím iným. Vždy sa mi páčila tá myšlienka, že by som sa dokázala zapojiť do hocijakej konverzácie. Pri ľuďoch z môjho okruhu to nie je žiaden problém, pretože zdieľame spoločné záujmy. Ale je veľa iných kruhov do ktorých som sa dostala kde už moje vedomosti pokulhávajú.

Som plná kontrastov. Na jednu stranu som perfekcionista a radšej noc pred odovzdaním niečoho nespím, len aby to bolo podľa mojich predstáv, alebo sa hodinu hrám pri upravovaní fotiek kde sa neviem rozhodnúť či by táto čiarka by mala byť tu alebo o centimeter vyššie. A na druhej strane ma veci vedia veľmi rýchlo unudiť. Napríklad pri filmoch. Ak si ma nezískal počas úvodných dvadsiatich minútach, už mu šancu nedám. Pre veci sa veľmi rýchlo nadchnem, ale presne tak rýchlo mi tá radosť aj odchádza.


Niekedy sa za to nenávidím. Moja pozornosť vie byť všade a nikde. Pri určitých veciach to nie je okej a tam sa snažím svoje ja ukorigovať. Možno by som mala byť viac konzistentnejšia a nie len zabrdnúť do jednej problematiky a hneď preletieť na druhú. Ale v móde (ako naznačujú aj fotky) je to podľa mňa len výhoda. Niekedy sa sťažujem, že môj šatník je jeden veľký výbuch farieb, strihov, vzorov a, že je ťažšie spájať veci dokopy, pretože z každého okienka mám len pár možností. Ale na druhej strane mi to dáva obrovskú voľnosť. Dáva mi to voľnosť byť kým len chcem. Ak sa ráno zobudím s pocitom, že sa chcem cítiť ako kráľovná, tak môžem. Ak sa chcem cítiť ako chlapec a zapadnúť aby sa na mňa nikto nepozeral, taktiež môžem. A krásnou vecou v tomto chaose je práve tá náhoda vzniku niečoho iného a originálneho. Ak z dokonale usporiadaných vecí, ktoré majú spoločné znaky náhodne vyberieš dve konkrétne kúsky, vždy to bude dávať zmysel, ale nebude to nič nové. Ale ak z chaosu, kde jedna vec kričí po pozornosti, druhá sa stráni svetlu náhodne vyberieš dva kúsky, môže to skončiť katastrofou alebo jedinečnou krásou, ktorú ešte nikto nevidel.

Myslím si, že vďaka tejto trochu chaotickej úvahe som našla pozitíva tejto mojej všeľubi. (láska ku všetkému, práve som vymyslela nové slovo)


Komentáre

 1. Super nápad na článek a myslím, že ses o sobě uměla hezky rozepsat, to já mám občas v hlavě takový bordel, že bych to tak hezky asi nenapsala.
  Souhlasím, že je fajn, když má člověk trochu rozhled a lze se bavit na různá témata, myslím si, že je to i lepší, než být perfektní v jednom, ale nevědět nic o ničem okolo. Asi jako lékař, který dostuduje a pak si jede ve svých kolejích vs. lékař, který se stále zajímá a stále učí. a nemusí to být jen v jeho oboru.
  Bohužel mám pocit, že dnes se lidé už moc o nic nezajímají a sama mám velký problém třeba si najít kamarády, přijde mi, že lidi dnes nic nezajímá a je to škoda. Svět je přeci krásné místo.

  Jinak s tím perfekcionismem jsme na tom stejně, já než ten svůj blog vůbec zveřejnila, byly to měsíce, kdy jsem ladila každý detail přestože logicky vím, že nikdy není nic perfektní a je to cesta. Fotky, o tom ani nemluvě, jsem schopná na dvě skoro totožné koukat hodiny a přemýšlet, která je lepší 😂😅

  OdpovedaťOdstrániť
 2. A ještě jen musím napsat, na té poslední fotce ti to hrozně sluší, miluju křiváky a ještě v kombinaci s podpatky, wau 🤩

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Skvelé napísané. Ja som tiež taká ako ty. Učím sa zo všetkého trošku. Ale ako píše tak tomu čo náš živý by sme mali vedieť 100% ale u mňa to nejak nie je. Neviem prečo ale proste raz ma to baví a potom to zase neznášam. Ako fotenie. Raz ma to baví a potom to neznášam lebo fotky nie sú podľa mojich predstáv a vtedy mám také nervy. Preto asi radšej chodím fotiť sama aj keď ľudia na m§a pozerajú ako na blbca. Ale tvoje fotky sú vždy tak krásne, texty vieš tak super nahodiť do toho a všetko. Proste super a rada čítam tvoje články.

  GOLD BUTTON AND HIGH BOOTS

  OdpovedaťOdstrániť
 4. What great photos! I like the scarf in your hair too :)

  Hope your week is going well! It's a rainy one here!

  Away From The Blue

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Alexandro, hezké fotečky i pohled do Tvého nitra. Ne každý by takhle dovedl o sobě napsat. Nebuď k sobě tak kritická, jsi krásná, mladá a určitě šikovná ! (Druhýmu to já poradím, ale o sobě pochybuju taky často..) Zdraví Tě Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 6. I felt like I was reading about myself. My attention is everywhere and nowhere is very relatable to me. Thanks for sharing xx

  Violethollow.com

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Beautiful photography. Love the pink flowers :)

  https://www.chicnpink.com

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Beautiful refections! Your pictures are amazing!
  xoxo
  Lovely
  www.mynameislovely.com

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Hi my dear!!!I follow you from now 😘😘😘

  OdpovedaťOdstrániť
 10. So cool and original hairstyle! Wanna try it too!
  very stylish photos!
  XO
  S
  https://s-fashion-avenue.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Beautiful thoughts! Your pictures are immaculate xx

  lenne | lennezulkiflly.com

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Já tě chápu, v něčem jsem taky úplný kontrast, ale třeba s těmi zájmy a koníčky to tak nemám.. Mám pár určitých věcí, které mě baví a těm se věnuji :D. Ráda zkouším nové věci, ale když mě to prostě nebaví, tak to nedělám :D.

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Určitě nejsi sama, kdo to takhle vnímá. Měla jsem kolikrát problém najít sama sebe a to, co by mě bavilo. Vždy to ale byla škola, která mě přivedla k práci, která je mi koníčkem a jsem za to hrozně vděčná! :) Stejně tak blog, kterému se věnuji už 9 let a nikdy mě neomrzel. :) Vydržet u nějakého sportu už bylo horší, ale nejsme roboti a chce to jistý balanc a hlavně se do ničeho nenutit. :))

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Každý se potýká s nějakými vlastnostmi a osobností. Já například se velmi rychle nadchnu pro spoustu věcí, ale málo kdy se do něčeho pustím, protože ve všem vidím nějakou překážku. Pořád mám pocit, že musím něco dělat, přitom nic nedělám a mám pocit, že mi všechno utíká. Někdy jsme komplikovaní :)

  OdpovedaťOdstrániť
 15. taky to tak občas mám chvili mě bavilo ono pak zas něco jiného ale je pravda že teda rok mi to nevydrží v tom seš lepší ☺

  OdpovedaťOdstrániť
 16. Ahoj,
  moc pěkný článek. Hodně tě chápu, jsem na tom stejně. Velmi rychle nadchnu pro nějaký koníček a pak to zase přejde. Je jen pár věcí, u kterých jsem vydržela delší dobu (skauting, němčina, blog, výtvarka). Někde jsem četla, že je to charakteristická vlastnost blíženců, což já jsem:-)
  Měj se krásně,
  Hanka z ciculka.cz

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)