bonprix výber X rozprava o živote

Ahojte kamaráti. Dlhšie sme sa nevideli. Vždy keď sa to tu rozbehne, tak príde niečo, čo ma nechcene donúti posunúť blog na druhú koľaj a nepáči sa mi to. Z toho mi vychádza, že musím ešte niektoré veci premyslieť. Ale, na začiatok mám dve krásne novinky. (no novinky by som to už nenazvala, ale trochu som pozabudla podeliť sa o ne s vami) Prvú si si už asi všimla. Povedala som si, že už by to chcelo zmenu. Ešte to nie je stopercentné a možno vyskúšam aj niečo iné, ale zatiaľ by ma zaujímal tvoj názor ako sa ti to tu páči.

Ak ma sleduješ na instagrame, tak si to možno zachytila, ale úplne som to zabudla zdieľať s vami na blogu. V rámci podcastu Bajt som bola oslovená rozprávať o blogovaní. Bola to skvelá skúsenosť za ktorú som veľmi vďačná, ale zistila som, že písanie mi ide o dosť lepšie než rozprávanie. Nuž posúď sama. Epizódu si môžeš vypočuť buď na tomto linku, alebo hocikde, kde bežne podcasty počúvaš.

Dotočila som reel, dofotila som fotky k tomuto príspevku a upratala všetko čo sa dalo. Konečne sedím na posteli bez toho aby som bola obklopená stovkami papierov. Aké boli tvoje posledné týždne, dni? Ja mám toho vážne viac než som si myslela. Skúšky, štátnice, nakrúcania, práca a do toho ma hrozne začala baviť jóga a čítanie (nemohla som si vybrať lepší čas na hobby) a samozrejme, že chcem aj žiť.

Tento príspevok vzniká ako spolupráca so stránkou Bonprix. Už ste ich tu raz u mňa mohli vidieť. Vtedy som to poňala ako fashion príspevok. Dnes by som vám prostredníctvom fotiek chcela ukázať čo sa mi u nich zapáčilo. Na konci článku nájdeš odkazy ak by si si chcela aj ty niečo kúpiť. Úprimne som rada, že táto spolupráca prišla v tomto hektickom období. Donútila ma sadnúť si a zas sa trochu pohrať so slovami. Mám pocit, že som vyšla z cviku ale ani nevieš ako mi to chýbalo. A preto by som to chcela nechať len tak plynúť a uvidíme čo z toho bude. 

 Necelé tri týždne dozadu som bola na svojej prvej reálnej točke. (verím, že sa k tomu nedostane nikto z mojich profesorov, lebo za slovo točka by ma vyhodili zo školy, ale keď mne sa tak páči) O tom, že som si len potvrdila, že produkcia filmov pre mňa ako som si už dávnejšie myslela nebude sa môžeme porozprávať inokedy. Ocitla som sa na päť dní zavretá na dome s ľuďmi, ktorých som nikdy v živote nevidela. Dúfam, že si vieš predstaviť ako vnútorne kričala moja anxiety.

Kým sa začnem zapájať do debaty, chvíľku to trvá. Pri malých deťoch sa hovorí, že kým sa oťukajú, ale ja tomu hovorím bezpečné mapovanie priestoru a odhadnutie pováh iných ľudí  v ňom. Aj keď mám priestor zmapovaný, tak aj potom som väčšinu času pozorovateľ a poslucháč. Vždy som sa za to nenávidela. Prečo nedokážem byť ten bezprostredný a otvorený človek? Ja jednoducho potrebujem pocítiť štipku dôvery v tom druhom aby som mohla pomaly vypúšťať moje skutočné ja na povrch. Už som sa s tým zmierila a uvedomila si, že aj vďaka tomuto mám o čom písať a moje poznámky sú plné poznatkov, nápadov a len takých malých útržkov z mojej hlavy.  

Za tých pár dní som si uvedomila aký mám krásny bublinkový život. Predstavila som si to takto. Máš veľký strom, ktorý symbolizuje život a okolo neho lietajú tisíce bublín. Niektoré sa okolo neho len šuchnú, niektoré obsadia jeho pravé horné konáre na pár dní, týždňov či rokov a iné ho zas pohltia celý. Každá bublina so sebou prináša niečo nové, doslova iný život a poznačí aj tvoju cestu alebo v našom prípade ten tvoj strom. Dáva mi to pocit, že žijem veľa rôznych životov naraz. Mám svoje kruhy, bubliny napríklad tanečníkov, bublinu blogeriek, bublinu kamarátov, bublinu filmárov atď. a každá mi prináša nové možnosti, každá ma inak formuje a v každej bubline som možno o niečo iná.

Ako som sa vrátila z nakrúcania domov ma zalial extrémny déjà vu pocit. Cítila som sa ako keď sme sa po niekoľkodňovej tanečnej súťaži či dovolenke vrátili domov. Počas tých pár dní všetky ostatné bubliny išli bokom a ja som si žila len v tej jednej. Keď sa nad tým zamýšľam, vnucuje mi to myšlienku koľko veľa „oddelených“ životov viem žiť za jeden život a akú voľnosť v tom mám.  Divná, ale veľmi oslobodzujúca predstava. Keď sa tak pozerám na tie fotky, tak to vidím aj v tom. Každá séria je iná, reprezentuje moju inú časť. Prvá na mňa kričí nebojácnosťou a odvahou dobyť svet, druhá evokuje príjemné pocity, pokoj a zmysel pre detail a tretia harmóniu, balans, alebo skôr hľadanie balansutúžbu po harmónií.

Veľmi ma potešilo ako nechcene som si v tomto našla paralelu. Och, toto ma tak moc baví. Rozmýšľať nad banalitami života, vymýšľať k ním metafory ako keby som bola umelec a hľadať symboly a podobnosť tam kde sa na prvý pohľad nemusí zdať.

Ako krásne som odbehla od témy. Nevadí, nie všetko musí byť vždy upratané. Aj v chaose sa vie nájsť krása. Okej, už musím prestať, mám pocit, že sa začínam zaobaľovať do jedného veľkého poetického klbka a z toho už nebude cesty späť. (vraciam sa na planétu zem)

Verím, že som ťa týmto chaosom nestratila. Budem sa vyhovárať na málo spánku. A ak ti to čo píšem prišlo príliš zmätočné, tak verím, že si ocenila aspoň fotky. Ako som vyššie spomínala. Link na nádhernú vestičku, ktorá ozvláštni každý outfit a mala som na ňu kopu komplimentov nájdeš tu. Tieto jednoduché ale zároveň nadčasové mules, ktoré sú extra pohodlné si môžeš pozrieť kliknutím tu. Na záver to najlepšie a tým sú tieto dokonalo divné zebrované bicycle shorts, ktoré sú skvelé na cvičenie, jogu ale kľudne aj do mesta nájdeš tu. 

 

zebra print, zvierací vzor, vesta, bonprix

zebra print, vesta, bonprix

mules, black shoes, šľapky, bonprix

mules , shoes, black shoes, bonprix

bicycle shorts, zebra print, cyklisticke shortky, bonprix

bicycle shorts, zebra print, cyklisticke shortky, bonprixKomentáre

 1. Teda! Musím říct, že i když máme každá jiný styl a ty kousky bych si na sobě neuměla představit, tak tobě to prostě sluší a opravdu záříš!
  Jinak jsem v tom s tebou, jsem tichá, ta, co sedí v koutě a co pozoruje, ta, co neumí být jen tak mezi neznámými lidmi hlasitá a hned se se všemi bavit. Občas je to těžké, svět je uzpůsoben spíše extrovertům, ale já to na sobě mám ráda, protože pak když se s někým rozkecám, tak to má hloubku a hlavu a patu. Ale někdy je to boj, to ne že ne :D

  Moc se mi líbí to přirovnání k těm bublinám, hned jsem přemýšlela, v jakých jsem asi já :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Na Bonprixu jsem zatím nikdy nic neobjednávala, ale koukám, že to byla chyba! Mají krásné kousky a ty tvé jsou dokonale zkombinované, chválím outfity! :))

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nový design je fajn změna, mám ráda jednoduchost - vyniknou v ní články a fotografie :) A s tou socializací mezi kolektivem lidí, to mám úplně stejně a taky jsem se smířila s tím, že když někoho vidím poprvé, nebo i podruhé, mám blok a s nikým se nebavím, ale když už je to podruhé a víckrát, už se to samo prolomí a když vidím už známou tvář, tak to je lepší. Pokud je ale lidí víc najednou, je jedno jestli je znám krátce nebo dlouho, stejně se neprojevuju a nechávám mluvit ty více extrovertní, co to potřebují víc :D Říká se, že v nás žije spoustu osobností, ne jen jedna a taky máme spoustu rolí, v každé situaci předstoupí naše jiné já. Docela bych tomu i věřila :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Na Bonprixu už jsem pár kousků objednávala, z některých jsem byla nadšená, ale bohužel i z pár zklamaná.. 😞, ale jinak tam mají moc hezké věci. Jen mě trošku štve, že nenabízí jinou formu dopravy než Českou poštu 🙄.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Nového designu jsem si hned všimla, moc hezký :).
  Nesmíš se nenávidět za to, jaká jsi. Každý je nějaký, někdo více otevřenější, jiný méně. Ale to je na nás to krásné, každý jsme jiný, každý originál :)
  Leník

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ahoj! Já měla fofry v práci a červen nebude jiný.
  Mě osobně se zrovna kousky, které se líbí tobě, nelíbí. Nevím mě přijdou divný. :D

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Mně se hrozně moc líbí ty tvé fotky, jsou jak kdyby byly profi, máš skvělou hru se světlem a stínem a vypadá to hrozně minimalisticky a přehledně, to bych chtěla umět. Jinak podcast jsem slyšela jen kousek ,já moc na podcasty nejsem, ale určitě by ses více rozmluvila časem. :)

  Somemthingbykate

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Veľmi krásne veci si si vybrala. Tie šľapky sa mi veľmi páčia :)


  OMLAĎ SVOJU PLEŤ ZA POMOCI SÉRA A VITAMÍNU C

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Nový design je naprosto dokonalý, stejně tak jako tvé fotografie v článku! Není to úplně můj styl, ale tobě to moc sluší :)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Nový design je krásný! A ty fotky? Prostě to umíš :D Stejně jako kombinovat outfity. Nedokázala bych si to představit na sobě, ale tobě to sluší:)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)