bookclub vol.1 │ Sergej Dovlatov, Nicholas Sparks...

 Ahojte bohyne. Dúfam, že sa máte fajn a že si užívate slnečné lúče. Mňa čaká super nabití týždeň (a to som sa tešila, že september bude konečne ten mesiac kedy si vydýchnem) a preto som sa dnes doobeda vybrala na prechádzku do prírody. Našla som si také opustenejšie miesto na lúke, kde budem sama. Ľahla som si na trávu a snažila som sa načerpať čo najviac energie. Bolo to asi najkrajšie ráno za posledný mesiac a musím si z tohto urobiť moju nedeľnú rutinu.

Neverím, ale prišlo to. Dnes sa budeme rozprávať o knižkách. Začínam sa každým dňom dostávať bližšie k môjmu ja, ktoré číta každý deň a som na seba pyšná. Veľmi dlho som sa do toho tlačila až som nakoniec upustila a teraz to ide samo. Takže ťa vítam v novej sérií tohto blogu s veľmi originálnym názvom. Dnes by som ti chcela dať tip na dokopy štyri knihy. Prvé dve sú fikcia a posledné dve niečo pre rast ducha

bookclub, book review, recenzia kníh, tipy na knihy, Nicholas Sparks, Sergej Dovlatov, Four agreements, štyri dohody,bookclub, book review, recenzia kníh, tipy na knihy, Nicholas Sparks, Sergej Dovlatov, Four agreements, štyri dohody,

SERGEJ DOVLATOV - KUFOR

Začala by som pekne zhurta asi mojou novou obľúbenou knihou. Poradil mi ju super milý pán v Žilinskom Artfore, ktorý si všimol, že ju držím v ruke a z druhej strany obchodu na mňa zakričal: ani ju nepúšťajte, tá je skvelá a neklamal, je skvelá. Ide o súbor ôsmich roôznych poviedok zo života autora, ktorý je aj hlavnou postavou v jeho knižke, z ktorých každá je pomenovaná po inom kuse oblečenia, ktoré tvoria obsah Kufra sovietskeho emigranta. Každú jednu poviedku spája socialistické prostredie, zákulisie života v režime a aj jeho kritika, no všetko to má vtipný nádych. Som osoba, ktorá sa pri knihách či filmoch vôbec nesmeje. V tomto je ma veľmi ťažké rozosmiať. Tu to išlo samo. Žiaden trápny humor. Malé komické situácie, slovný humor spojení s osudom života a viackrát som sa vo vlaku dusila od smiechu. Spojenie: to je život, to nevymyslíš, tu naberá úplne nový význam. Asi môj nový mustread.

 

NICHOLAS SPARKS – TO NAJLEPŠIE ZO MŇA

Z času na čas je potrebné vyplakať si všetky svoje zásoby slzí pri extra romantickej knihe. V tomto je Nicholas Sparks už celkom zabehnutý, ak teda hľadáš extrémnu nálož romantiky, neprajný osud a nie tak úplne šťastný koniec. Veľa z jeho románov si našlo filmovú podobu. To najlepšie zo mňa je príbeh osudovej lásky. Hlavný predstaviteľ Dawson je bad boy ktorého by chcela asi každá z nás. Pôsobí drsne, nebojí sa, rodičia ho nemajú radi, ale v skutočnosti je to veľký romantik a nežný muž. Naopak Amanda je ukážková dcéra z trochu vyššej vrstvy. Ich cesty boli rozdelené, ale po niekoľkých rokoch sa zas pretnú. A tam prichádza to napätie, láska a kopa plaču. Keď píšem, že kopa plaču, znamená to, že som plakala asi pri každej tretej strane. Možno to je tým, že som super emotívna osoba, alebo jeho slová vážne vedia v ľudskom tele vyvolať takúto reakciu. Knihu som čítala v angličtine a ak uvažuješ, že chceš začať čítať v angličtine, tak táto knižka bude pre teba skvelá, pretože angličtina je tam pomerne jednoduchá. Ak máš rád romány a chceš si zaplakať, tak bež po ňu.

 

bookclub, book review, recenzia kníh, tipy na knihy, Nicholas Sparks, Sergej Dovlatov, Four agreements, štyri dohody,

V tejto krásnej vlne, by som sa rada presunula na sebarozvojové, duch posúvajúce knihy alebo teda sebarozvojovú knihu a na záver trochu spirituality. ↓

DON MIGUEL RUIZ – ŠTYRI DOHODY

Ak by si si mala v živote prečítať len jednu sebarozvojovú knihu so štipkou spirituality, tak je to jednoznačne táto. Na obale sa píše, že ide o praktického sprievodcu k osobnej slobode a ja nemôže nesúhlasiť. Autor vysvetľuje staré učenie Toltékov, ktoré sa točí okolo štyroch dohôd, ktoré sú na prvý pohľad veľmi jednoduché, ale ich implementácia do života je náročnejšia. Treba tomu hlavne čas. Prepísanie starých vzorcov nepríde z minúty na minútu. Je to malá knižka, ktorú vie knihomoľ zhltnúť na jedno posedenie, ale ja som ju čítala pomaly a niektoré časti aj viackrát aby som jej správne porozumela. Páči sa mi, že to nie sú len čisto rozprávky, ale autor vždy veci vysvetľuje na príkladoch zo života aby si si to vedela lepšie predstaviť. Toto je kniha na celý život. Veľa vecí som si počas jej čítania vyznačila, podčiarkla a neraz som sa k ním už vrátila a môžem potvrdiť, že veci sú tisíckrát krajšie keď sa snažím týmito dohodami riadiť.

 

SHALILA SHARAMON a BODO J. BAGINSKI –ZÁKLADÍ KNIHA O ČAKRÁCH

Táto kniha nám v domácej knižnici leží už asi od mojich šiestich rokoch. Toľkokrát som sa v tej vitríne s knihami hrabala, ale až pár mesiacov dozadu som ju tam objavila. Tomuto sa hovorí dokonalé načasovanie. Okej, je mi jasné, že toto nie je smer záujmu každého kto toto číta, ale z vašich reakcií pod mojimi článkami verím, že sa určite nájde minimálne jedna osoba, ktorú táto knižka zaujala. Je to taká malá čakrová biblia. Je tam všetko. Od vibračných polí človeka, po prúdenie energie, blokády v prúdení energie, ako sa ich zbaviť, ako s nimi pracovať až všetky informácie o každej jednej čakre, ako na ňu pôsobia farby, tóny, ako ju uvoľniť. No jednoducho všetko čo potrebuješ vedieť. Opäť to nie sú len rozprávky, ale veľa vecí je tam podložených práve fyzikou, pretože všetci a všetko sme v podstate len energia a kopa malilinkých čiastočiek. Neviem, či sa k tomuto skvostu ešte dostaneš, pretože bola vydaná v roku 1988, ale možno na ňu natrafíš v antikvariáte, alebo si vieš jej pdf verziu stiahnuť zadarmo tu.

bookclub, book review, recenzia kníh, tipy na knihy, Nicholas Sparks, Sergej Dovlatov, Four agreements, štyri dohody,

bookclub, book review, recenzia kníh, tipy na knihy, Nicholas Sparks, Sergej Dovlatov, Four agreements, štyri dohody,

Aby som nezabudla, za tie prekrásne fotky vďačím úžasnej @holla_valerie, bež ju podporiť na instagrame. Ak si niečo z mojich tipov čítala, určite mi nechaj tvoj názor v komentári. A taktiež by ma zaujímalo aký žáner máš najradšej, či čo dobré si naposledy čítala. Teším sa na všetky komentáre, moc za ne ďakujem.♥

Komentáre

 1. They sound like good books! It's great you enjoyed the first one and it made you laugh :) I haven't read that Nicholas Sparks book although I read the notebook, it made me cry so I haven't read any of his other books, haha!

  Hope you had a great weekend :) We enjoyed the warmer weather which was good as it's another cold spring day today!

  Away From The Blue

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Mě ta kniha o čakrách fakt zaujala a také u mě zafungovalo správné načasování, protože zrovna před nedávnem jsem si říkala, že by bylo fajn se o tom zase něco více dozvědět, takže děkuji za tip. A mimochodem, krásné fotky!

  E | Ve znamení býka

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Moc super článek, zaprvé chválím fotky, jsou naprosto kouzelné (!) a zadruhé děkuji za nakopnutí. Číst chci, nemůžu se k tomu dokopat nebo si najít čas ale mám doma spoustu zajímavých knih, které mi jen leží na poličce :( Je na čase to změnit:)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Pane bože, to jsou tak nádherné fotky! Skvost.
  Děkuji i za tipy na knihy, znám jen Čtyři dohody, to je prostě klasika, na které jsem vyrůstala, také bych ji komukoliv doporučila. Vlastně si ji už dlouho chci znovu přečíst.
  A ten tip na klidné čtecí místo na louce, tak přesně tohle bych teď měla a potřebovala zařadit do své rutiny!

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Začnem fotkami, lebo tie sú úplne dokonalé 😍😍 Úplne ako pre nejaký editoriál, vyzerajú profesionálne a tebe to na nich veľmi pristane!
  Z tvojho zoznamu som čítala len Štyri dohody, a je to klasika, ktorú by si mal prečítať asi každý. A aj si z nej niečo odniesť, samozrejme 😅 Ja som sa v posledných týždňoch dostala k audioknihám, a to je asi najlepší druh pre mňa. Inak som si na čítanie vedela nájsť čas len málokedy; no teraz počúvam knihy počas cesty autobusom do práce, pri upratovaní, varení alebo iných činnostiach. A takto mi to veľmi vyhovuje 🥰

  SIMPLYBERENICAINSTAGRAMNOVÝ ČLÁNOK: Průvodce bezobalovými obchody — To pravé z Hané, Ekokočka a Na co obal?

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Čtyři dohody jsem četla před pár lety a knížka je opravdu hodně povedená! Díky i za další tipy, inspirace na čtení není nikdy dost a hodně mě zaujaly. :))

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)