predtým ako tento rok skončí │uzavretie roka a správne nastavenie cieľov

 Posledné dni sú dosť také meh. Mám pocit, že môj to do list sa nezmenšuje aj keď celé dni trávim nad počítačom. Vianočnú náladu som mala zatiaľ iba jeden deň, kedy sme boli na turistike a asi tá prítomnosť snehu a zimy mi priblížila pokojnú a tichú chuť Vianoc. Musím sa priznať, že sa neviem dočkať sobotného rána. Milujem to ráno po Štedrom dni. Povedala som si, že ešte trochu potiahnem a od štvrtka aspoň na pár dní úplne vypustím.

správne nastavenie cieľov, ako si stanoviť ciele, vision board, nový rok 2022


Dalo by sa povedať, že čas je relatívny, ale na to aby sme ako ľudia dokázali fungovať, ho potrebujeme. Preto je podľa mňa nový rok skvelá mentálna barlička. Pri určovaní cieľov nás vie toto časové ohraničenie pomyselne nakopnúť a lepšie sa náš pokrok mapuje a analyzuje.

Tak ako Spotify, ti robí wrapped tvojho hudobného roka, rovnako by si si ty mala urobiť wrapped tvojich zážitkov, pocitov, celkového roka. Keďže za rok sa toho vie stať pomerne veľa, chceme vytiahnuť tie najdôležitejšie a najprelomovejšie veci, uchovať si ich a odvinúť sa od nich. Z toho dôvodu som vybrala pár otázok, ktoré nás vedia nasmerovať tým správnym smerom. Môžeš to urobiť ako ja, že si ich vypíšeš na papier a necháš sa unášať, čo k tomu má tvoje Ja povedať. Alebo si z toho môžeš urobiť spoločenskú hru, bonding circle s tvojimi najbližšími. Zámerom tohto je zvedomiť si, všetky veci za ktoré sme vďační, ktoré sa nám podarili, či ich chceme zažívať opäť alebo sa chceme pohnúť iným smerom. Zvedomiť si ako veľmi sme sa posunuli, kde potrebujeme na sebe ešte zapracovať a čo napríklad chceme nechať v roku 2020. A ak sa rozhodneš takto reflektovať svoj rok, choď do toho so zvedavosťou a láskou. 

správne nastavenie cieľov, ako si stanoviť ciele, vision board, nový rok 2022

Prichádzame do štádia stanovenia si cieľov. Toto je celkom tricky časť. Podľa mňa nejde o to aby boli naše sny super reálne, ale aby boli konkrétne a rozkúskované. Napríklad, chcela by som ísť na Jamajku, ale viem, že v momentálnej situácií kde sa nachádzam to nie je možné, prichádza druhé ale, ale rok je veľmi dlhý čas na to aby sa okolnosti tak poskladali, že ja na tú Jamajku pôjdem. Čo z toho vyplýva? Urob si kombináciu reálnych a nazvime to menej reálnych cieľov. ALE ku každému si v niekoľkých bodoch dopíš cestu ako sa k nemu dostaneš. Ktoré všetky kroky pre to musíš podniknúť a ako sa vieš najlepšie naladiť na vlnu tvojho cieľu, priania. Malé kroky sú dôležité a vytvárajú celú cestu a zároveň sú jednoduchšie na splnenie.  Ku každému veľkému cieľu si napíš aspoň päť menších bodov ako sa k nemu dostať bližšie. Zapíš si drobné veci, ktoré môžeš robiť denne a tak sa približovať k tvojmu cieľu a zároveň si zvykať, že už je tvoj.

Poslednú vec, ktorú by som rada spomenula je vision board. Tak jednoduchá, ale tak skvelá vec. Myslím si, že ste sa každý už stretli s týmto pojmom, ale pre istotu len spomenie, že ide o koláž obrázkov, textov či afirmácií. Ide o vizuálne zobrazenie tvojich už vyššie stanovených cieľov. Možno si teraz vymýšľam, ale podľa mňa určite existuje nejaká štúdia, ktorá hovorí o tom, že náš mozog si lepšie zapamätá obrázky ako slová, pretože sú konkrétnejšie a vieme si lepšie vybaviť v našej mysli, než slová. (opravte ma ak sa mýlim) A práve obrázky vedia navnadiť lepší emočný stav než zoznam cieľov.

Pravdepodobne neexistuje žiaden konkrétny návod a v podstate je asi aj jedno ako si urobíš svoju vision board. Dôležité je si vybrať obrázky, ktoré s tebou pohnú, keď sa na ne pozrieš. Preto si daj na čas a hľadaj tie pravé. Ak si tam plánuješ dať aj text, tak ako som písala v článku o afirmáciách, píš si ho v prítomnom čase. Deje sa to tu a teraz, mám to tu a teraz. V neposlednom rade je len na tebe, či si ju chceš nechať v online podobe (napríklad ja mám svoju vision board ako pozadie na telefóne a počítači) alebo si ju máš chuť vytlačiť a zarámovať. Dôležite je, aby si ju mala každý deň na očiach.

správne nastavenie cieľov, ako si stanoviť ciele, vision board, nový rok 2022

Toto medzi-sviatkové obdobie, ktoré nás čaká v spojení som zimným slnovratom je skvelý čas práve na takéto aktivity. Trochu sa uzemniť, zapáliť si sviečku a pri svetle zo stromčeka sa obrátiť do seba.  A na tejto jemnej vlne patetickosti by som ešte rada dodala, že ti prajem prekrásne a hlavne pokojné sviatky. Tento oddych si každá jedna z nás zaslúži! ♥

 

Komentáre

 1. Tento rok bol pre mňa náročný, najmä po mentálnej stránke. Tieto posledné dni v roku sa viac zamýšľam nad tým, ako sa z toho poučiť, čo zmeniť, čo by som chcela "nechať" v tomto roku a aké nové zvyky chcem začať v roku 2022. Svoj vision board som si už začala tvoriť; a aj keď som proti zbytočnému tlačeniu a míňaniu papierov, tak v tomto robím výnimku — chcem to mať pekne na očiach, aby ma to každý deň inšpirovalo a motivovalo 🥰
  Veselé Vianoce, Alex — hlavne nech sú v zdraví a v láske. A prajem aj všetko dobré do nového roku ❤❤

  SIMPLYBERENICAINSTAGRAMNOVÝ ČLÁNOK: Veselé Vianoce / Ako spomaliť počas sviatkov

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Moc hezké zamyšlení :) Já jsem se teď snažila trošku odpočívat, po Vánocích musím naplno zase nasednout do učícího režimu, protože zkoušky nepočkají. Kéž by se povedly... Přeji ti krásné Vánoce a úspěšný rok 2022 :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nice outfit
  Merry Christmas, dear!
  xo
  S
  https://s-fashion-avenue.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 4. I like the idea of vision board. Wishing you a happy 2022!
  xoxo
  Lovely
  www.mynameislovely.com

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Skvelý článok, milujem takéto úvahy. A taktiež tú prvú fotku! Prajem ti úspešný nový rok. :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Naprosto souhlasím, odpočinek v tomhle období je sakra důležitý a hodí se. Sama se teď snažím hodně relaxovat a nabrat síly. Přeji ti vše nejkrásnější do nového roku! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Pěkný článek! Souhlasím, že je potřeba se obrátit na chvíli k sobě a soustředit se jen a jen sama na sebe. Seberozvoj je velmi důležitý, akorát na něj zapomínáme...

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Miluju tyhle tvoje články! Ráda si takhle vše píšu a přemýšlím nad tím, co bylo a co si chci naplánovat a stanovit. Dnes byl ideální den, byl nov, a tak jsem si toho sepisovala opravdu hodně. Vision board mám, ale už hrozně dlouho a zoufale už potřebuje obnovit, což mám v plánu zítra a nemohu se už dočkat!

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Mně připadá, že tento rok ta vánoční atmosféra byla problémem u spousty lidí... v mém okolí se spousta lidí rozešlo + covid situace a zase ty pravidla...

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)