farewell 2021

 Síce som sa na tento rok nesmierme tešila, vstupujem do neho pomaly a pokojne. Mojím veľkým cieľom je vybudovať si stabilnú rutinu, ktorá mi zabezpečí dostatok času na seba, moje koníčky, prácu, školu, tvorbu tu na blog či instagram. Priestor na vzdelávanie sa v oblastiach, ktoré ma zaujímajú, aby som informácie mohla posúvať ďalej napríklad aj prostredníctvom tohto blogu. Toto je už štvrtý rok, čo píšem tento presný druh príspevku. Veľmi ma teší, že to väčšinu z vás baví čítať. Asi z toho cítiť ako rada ich ja tvorím. Vždy si v tomto momente čítam tie predchádzajúce a zisťujem, že každý rok je z môjho pohľadu najviac prelomový doposiaľ. (haha) Čo je ale skvelé, lebo vidím akými míľovými krokmi sa každým rokom posúvam bližšie a bližšie ku mojej higher self. Je krásne sledovať ten posun a z toho dôvodu pokračujem v mojej tradícií.

msalwayslate, self development, sebapoznanie, sebaláska, práca na sebe

VĎAČNOSTI: 

 • opäť popísaná koža čiernym atramentom (fun fact, hoci to je moje už tretie tetovanie skoro som tam odpadla)
 •  teplé septembrové dni s coldbrew a pistáciovým pain au z @fleurbakeryslovakia v Medickej záhrade bola moja obľúbená selfcare aktivita v Bratislave 
 • práca kaviarni s najlepšou kamarátkou je to najlepšie rozhodnutie aké môžeš urobiť 
 • množstvá dokonalej kávy a koláčov, lebo prečo nie 
 • v roku 2020 som sa zamilovala do bicyklovania a táto láska pretrváva až do teraz, vždy sa cítim nesmierne voľná 
 • písanie myšlienok, hľadanie odpovedí na otázky, ktoré nás trápia – journaling; toto je najkrajšia aktivita poznania či starostlivosti o svoje nefyzické ja, ktoré som mohla zakomponovať do svojej každodennej rutiny spolu s meditáciou 
 • trochu som zabrdla do reálneho sveta filmárov 
 • naučila som sa chodiť sama so sebou na  randíčka
 • minulý rok sa mi podarilo rozprávať práve o blogovaní v rámci podcastu Bajt, ak ťa táto téma zaujíma myslím si, že tam môžeš nájsť zaujímavé postrehy (tu)

POZNANIA:

 • nezanevri na kamarátov, nikdy, nikdy, nikdy 
 • samota vie byť strašidelná a nepríjemná, ale keď sa jej napriek tomu odovzdáš zmení sa na ten najoslobodzujejší pocit uvedomenia, že všetko čo hľadáš je v tebe 
 • nesnaž sa bojovať s emóciami, namiesto toho ich skús precítiť, od toho sme tu. ja som preplakala celú polovicu minulého roka a hoci to bolelo išla by som cez to znovu a znovu ak by za tým všetkým bol stav pokoja a lásky, ktorého sú moje dni teraz plné. ľahko sa to hovorí. vtedy som nebola schopná sa sústrediť skoro na nič, ale s odstupom času človek pochopí prečo to bolo dobré. teraz chápem už aj ja a ak sa náhodou nachádzaš v podobnom stave, tak toto je taký malý reminder, že si silná a všetko toto raz skončí (ale nezabudni, že cez to nemusíš ísť sama, od toho tu sú kamaráti, rodina a odborníci alebo si prečítaj toto) 

msalwayslate, self development, sebapoznanie, sebaláska, práca na sebe

Hoci som tento rok necestovala, nebola som na žiadnom festivale či inom žhavom mieste, ale skôr by som povedala, že tento rok sa niesol v znamení vnútorného cestovania, objavovania seba samej, objavovania nových myšlienok, búrania zaužívaných procesov, ktorým som nerozumela. Snažila som sa pozerať na témy bez predsudkov a skôr pristupovať k veciam so zvedavosťou než ich súdiť. A v tomto pokračujem aj v roku 2022.

 

Ako by si ty zhodnotila svoj rok? Čo krásne si zažila a čo si sa naučila? Na tieto komentáre sa moc teším.

Komentáre

 1. Napsala jsi to krásně! Sice jsme moc nemohli cestovat do zahraničí, ale mohli jsme se všichni více soustředit na sebe a i tak to vnímám já sama. :) Snad tento rok bude o něco lepší a přeji ti jenom to nejlepší! :) Nádherná koláž fotek. :))

  OdpovedaťOdstrániť
 2. What a wonderful post. It is always nice to look back before moving ahead to the new year!
  the creation of beauty is art.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Krásně napsáno, snad bude letošní rok ještě lepší :)

  SmileThess

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Přesně jak říkáš, je důležité udělat si čas i sama na sebe. To se musím učit. Stále chci někomu pomáhat, nikdy neřeknu NE, ale pak toho mám nad hlavu, že nemám pořádně čas ani sama na sebe. Minulý rok se moc zásadních věcí nezměnilo. Zajímavější byl rok 2020, kdy jsem uspořádala maturitní ples, úspěšně zvládla maturitu a dostala se na vejšku.
  Přeji ti šťastný nový rok :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Mám veľmi rada tieto tvoje články :) Je zaujímavé sledovať, ako celý rok prežili iný a ako ho vnímajú. S plačom súzniem — rok 2021 ma až príliš často odhnal na vlastné dno, no veľa som sa z toho naučila, zistila som, čo a kto chcem byť, a to je môj hlavný cieľ v tomto roku. Tak uvidíme 😅 Tebe držím palce, nech je rok 2022 pre teba plný úspechov a šťastia!

  SIMPLYBERENICAINSTAGRAMNOVÝ ČLÁNOK: Sprievodca bezobalovými obchodmi — Brno: Brána ke zdraví & NOsáček

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Tyhle články mi lu ju! Rok 2021 mě toho také hodně naučil. Ale zároveň mi i spoustu přinesl. Nemohu si stěžovat:) Letos se chci také zaměřit na nějakou rutinu a svůj systém tak nějak ve všem, po přestěhování prostě zajet do svého režimu v mé komfortní zone, ted je to dost hektické:D

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)