Ako správne používať kulmofém?

O vlasoch sa hovorí, že je to naša koruna krásy. Nečudujem sa. Ja mám vlasy veľmi silno prepojené s náladou a pocitom. Veľakrát len obyčajné umytie mi vie zlepšiť náladu a hneď sa cítim ako nový človek. Zamyslela si sa niekedy nad tým, že ti vlasy môžu navodiť špecifický pocit? Napríklad veľké vlny mám spojené s pocitom honosnosti. Vrkôčiky ma trochu ťahajú k pocitu šamanky a sleek bun mi zas vytvára pocit elegantnosti. Väčšinu svojho života som to tak nevnímala. Vlasy boli len vlasy. Ich umývanie bolo asi jediné, čo som riešila. Čím som staršia, tým viac mám potrebu sa o ne viacej starať, prejavovať cez ne moje momentálne naladenie a zároveň využívať možnosť ich zmeny. Musím sa priznať, že trochu niektorým dievčatám závidím ich veľkú kučeravú hrivu, ale na druhej strane si uvedomujem, že moje rovné vlasy ponúkajú asi viac možností úpravy. A tu prichádza moja dnešná spolupráca. Tento článok vznikol spolu so stránkou holime.eu Nenechaj sa zmiasť názvom, nie sú tam len predmety na holenie. Ja som si odtiaľ vybrala kulmofén. Taká jednoduchá vec a po novom veľmi esenciálna v mojom každodennom stylingu vlasov. Nie vždy sa mi chce vlasy natáčať, ale nechcem ich mať len také, ako uschli. Dávnejšie som, preto začala používať okrúhlu kefu a sušiť si vlasy podľa nej. Dodá to krásny objem a vieš s ňou urobiť jemne 90s ladený look s podfúknutými koncami, ktorý som si moc obľúbila a nesmierne sa mi to páči. Pri spojení kefy a fénu je ale problém, že to trvá dlho a je ťažké upravovať si takto vlasy sama sebe. Je to trochu krkolomné, pretože natáčať vlasy na kefe a do toho ich fúkať si vyžaduje tréning a ja som sa to doteraz poriadne nenaučila. Tu prichádza kulmofén, ktorý je vlastne dva v jednom a celý proces nesmierne uľahčil.

kulmofén, Beurer, účes, objem, účes pre rovné vlasy, objem vlasov
kulmofén, Beurer, účes, objem, účes pre rovné vlasy, objem vlasov

KULMOFÉN

Na stránke holíme.eu som si vybrala kulmofén- Beurer HT80, ktorý má tri stupne teploty/fúkania okrem toho sú v balení dva nástavce. Väčší na dodanie objemu a menší práve na tvorbu vĺn. Kulmofén okrem toho ponúka možnosť natáčania do oboch smerov. Obsahuje funkciu ION, vďaka ktorej sú vlasy krásne hebké a nerozlietané. Musím povedať, že som s ním veľmi spokojná! Robí presne to, čo som od neho očakávala. Jediné mínus je, že je trochu hlučnejší, ale už to teraz až tak nevnímam.

AKO SI VYTVORIŤ OBJEMOVÝ 90S ÚČES?

Mám pocit, že som konečne našla ten správny spôsob, ako to viem týmto kulmofénom dosiahnuť. Skúsim ťa tým veľmi rýchlo a zrozumiteľne previesť:

 • začni so skoro suchými vlasmi 
 • vlasy si rozdelím na dve sekcie a začínam spodnou 
 • zoberiem si prameň podobne veľký ako je šírka hlavice
 • začínam len s koncami, keďže chcem, aby mali podfúknutý vzhľad 
 • natáčam smerom dnu
 • namotám si malý kúsok konca a popri tom ako kulmu pomaličky a jemno ťahám smerom dole, držím otáčacie tlačítko – konce sa držia na kefe, a práve toto vytvorí ten podfúknutý vzhľad 
 • ak chceš objem robím toto isté aj pri korienkoch 
 • po asi minúte si na kefu namotám celý prameň vlasov a nechám, aby naň prúdil horúci vzduch opäť zhruba minútku 
 • keďže fén má aj možnosť studeného vzduchu, odporúčam ti to využiť na koniec, pretože vlny sa  tvoria práve pri ochladzovaní vlasu
 • keď mám čas takto natočený vlas nechám chvíľku sedieť vo vypnutej kulme, poprípade ho natočím na natáčku, aby sa vlnka podporila 
 • ak ho nenatáčam na natáčku, tak po chvíle ho opatrne odviniem s vypnutou kulmou a popri tom ako ho odvíjam, točím kulmou 
 • takto pokračujem po celej hlave 
 • úplne horné vlasy a ofinu nakrúcam smerom von od tváre ako vidíš na obrázku

kulmofén, Beurer, účes, objem, účes pre rovné vlasy, objem vlasov
kulmofén, Beurer, účes, objem, účes pre rovné vlasy, objem vlasov
kulmofén, Beurer, účes, objem, účes pre rovné vlasy, objem vlasov

Je to trochu časovo dlhšie, než ich len normálne vyfúkať, ale určite rýchlejšie, ako robiť to s kefou. A ten efekt. Uf, podľa mňa to za to určite stojí. Čo povieš? Aký je tvoj momentálny go-to účes? Páči sa aj tebe tento deväťdesiatkami inšpirovaný look?

Komentáre

 1. What a great styling tool! Thank you for this informative post. Your hair looks so beautiful <3
  the creation of beauty is art.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Hezký návod, pochopitelný:) Ty vlasy ti takto seknou! U sebe si nejsem jistá, jestli by mi to slušelo, ale možná to vyzkouším.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Účes se mi moc líbí. Můj "go to" účes je vysoký culík. :) Kulmofén jsem nikdy nezkoušela, může to být fajn. Klasickou kulmu už nepoužívám kvůli ničení vlasů, tak tohle je fajn alternativa.

  Simple living: Jak podpořit zdraví

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Božský článek. Naprosto souhlasím, že vlasy dělají moji náladu i sebevědomí. Vyloženě nesnáším takové ty dny, kdy je už musím umýt ale třeba nestíhám, nebo ještě nemohu, to mám vždycky náladu na prd. A po umytí, jako kdybych smyla pryč i špatnou náladu, haha :D
  Kulmofén tedy nemám, tuším, že kdysi ho měla mamka, ale v poslední době ho vídám častěji a přemýšlela jsem nad jeho koupí. Jediné, čeho se kromě mojí nešikovnosti obávám, je že si dám práci s foukáním a tvarem a že jakmile vyjdu ven, tak to bude celé fuč. Mám totiž celkem velký problém s tím, že mi na vlasech máloco vydrží, tak nevím, zda by mi za tu investici stál...

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tyjo to je super trik! :D Já sama kulmofén mám ale vždy jsem ho používala právě na mokré vlasy. Tak už vím, že to byla chyba :D Díky za to, pro příště se polepším a snad dosáhnu minimálně podobného výsledku:)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Já sice kulmofén doma nemám, ale skvělý článek. Sama bych totiž nevěděla, jak ho používat a věřím, že je to super praktická věc. Podle fotek s ním lze vykouzlit moc hezký a upravený účes. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Strašně jsem si poslední dobou oblíbila tento 90s hairstyle a zkouším to různýma trikama žehličkou, ale uvažuji o pořízení si tohoto kulmofénu:) takže za mě skvělý článek, rozhodně se mi bude hodit a skvělý návod:)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Veľmi Ti pristanú tieto vlasy. Ja mám podobnú kulmu len ja mám dlhšie vlasy. Teraz si chcem znova podstrihnúť tak zase začnem naplno využívať moju kulmu.

  DISCOVERINGGLAM

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem krásne za každý jeden komentár.

Form for Contact Page (Do not remove)